Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Норепінефрин (Norepinephrine)

Категорія: КардіологіяАдреноміметичні лікарські засобиα-, β-адреноміметикиНорепінефрин

Норепінефрин (Norepinephrine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АДРЕНОР, Венус Ремедіс Лімітед, Індія
  • НОРАДРЕНАЛІНУ ТАРТРАТ АГЕТАН 2 мг/мл (БЕЗ СУЛЬФІТІВ), Лабораторія Агетан, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Норепінефрин (Norepinephrine)

Фармакотерапевтична група: С01СА03 - неглікозидні кардіотонічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: адреностимулююча дія; має виражену дію на α-рецептори та помірну – на β1-рецептори; індукує скорочення мускулатури системних кровоносних судин, що призводить до негайного підвищення АТ (артеріальний тиск); пресорна дія норадреналіну в 1,5 рази перевищує дію адреналіну; на коронарні судини норадреналін має непряму розширюючу дію, що сприяє підвищенню споживання кисню міокардом.

Показання для застосування ЛЗ: у невідкладнiй терапії гiпотензiї БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) рiзного генезу для пiдвищення i пiдтримання АТ (артеріальний тиск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для розведення препарату використовують ізотонічні р-ни глюкози (5 %) або натрію хлориду (0,9 %); дози препарату визначають індивідуально залежно від клінічного стану пацієнта; рекомандована початкова доза - вiд 0.1 до 0.3 µг/кг/хв; для лiкування септичного та геморагiчного шоку застосовується максимальна доза - вiд 3 до 5 µг/кг/хв.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: некроз шкіри (якщо інфузію не здійснювали безпосередньо у вену); тривога, порушення дихання, головний біль, тремор; біль у грудях, біль у ділянці глотки, підвищене потовиділення, блювання, гіперчутливість до світла, блідість шкірних покривів, прискорена або уповільнена ЧСС (частота серцевих скорочень).

Протипоказання до застосування ЛЗ: не iснує при застосовуваннi за прямими показаннями.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для р-ну для інфузій, 2 мг/2 мл по 2 мл в амп. (Ампула); р-н 2 мг/мл для розведення для перфузії по 4 мл або по 8 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Небажано застосовувати: з летючими галогеновими анестетиками виникають серйозні шлункові аритмії (підвищена збудливість серця); з антидепресантами групи іміпраміну: пароксизмальна АГ (артеріальна гіпертензія) з ризиком серцевих аритмій (пригнічення входу адреналіну та норадреналіну до симпатичних волокон). Зсеротонінергічними-норадренергічними антидепресантами: пароксизмальна АГ (артеріальна гіпертензія) з ризиком серцевих аритмій (пригнічення входу адреналіну та норадреналіну до симпатичних волокон). З обережністю застосовують з такими групами препаратів: неселективні інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) - збільшення пресорної дії симпатоміметичних засобів, частіше помірно виражене. Селективні інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) А - взаємодія подібна до неселективних інгібіторів МАО: існує ризик зростання пресорної дії. Лінезолід: взаємодія подібна до неселективних інгібіторів МАО: існує ризик зростання пресорної дії.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Допускається застосування протягом всього періоду вагітності,
Лактація: Не розглядається

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при вираженiй лiвошлуночковiй СН (серцева недостатність), аритмії, г. (Гострий) коронарній недостатності, нещодавному ІМ (інфаркт міокарда). Зменшити дозу або відмінити при естрасистолах.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Протипоказаний у гiпотензивних пацiєнтів, у яких циркуляторний колапс пов’язаний з гiповолемiєю, за виключенням невiдкладних заходів, пiдтримуючих коронарний i церебральний кровообiг. Обережно у випадках вираженої лiвошлуночкової СН (серцева недостатність); аритмії, спричиненої судинною недостатністю; г. (Гострий) коронарній недостатності; після перенесеного нещодавно ІМ (інфаркт міокарда); у разі виникнення поліморфної екстрасистоли або серій екстрасистол - дозу препарату зменшити або припинити застосування. Під час проведення перфузії кожні 2 хв (Хвилина) необхідно контролювати АТ (артеріальний тиск). Постiйний моніторинг АТ (артеріальний тиск) та ЕКГ (Електрокардіограма). У разі одночасної необхідності введення норадреналіну та препаратiв кровi, інфузію проводити окремо.
Інформація для пацієнта: