Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гепариноїд (Heparinoid)

Категорія: ДерматовенерологіяТопічні засоби для покращення місцевого кровообігуГепариноїд

Гепариноїд (Heparinoid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЕПАРОЇД ЗЕНТІВА, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка

Інструкція для застосування: Гепариноїд (Heparinoid)

Фармакотерапевтична група: C05BA01 - засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен

Основна фармакотерапевтична дія: Містить високомолекулярну сполуку гепариноїд з антитромботичною дією, помірним протизапальним, протиексудативним ефектами.

Фармакокінетика. Враховуючи низьку концентрацію гепариноїду в мазі, навіть у разі його всмоктування, значні системні ефекти не можуть виникнути. Підвищена антитромботична дія відмічається лише в ділянці аплікації гепариноїду.

Показання для застосування ЛЗ: Призначають для лікування запалення поверхневих вен (зовнішній тромбофлебіт), ділянок запалення навколо вен (перифлебіт), для пом’якшення затверділої шкіри при хр. (Хронічний) венозній недостатності, запалень сухожиль (тендовагінітів), післятравматичних набряків та гематом, контузій та вивихів, з метою покращання рубцювання після травм чи операцій, а також при лікуванні свіжих гіпертрофічних та келоїдних рубців.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: слід наносити на уражене місце та навколо нього шар мазі товщиною приблизно 1 мм 2 – 3 р/добу (кількість разів на добу) і злегка втирати її в шкіру. Курс лікування 1 – 2 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: При застосуванні препарату може спостерігатись тимчасове почервоніння чи свербіж шкіри. Протягом курсу лікування в окремих випадках може виникнути підвищена чутливість до інгредієнтів препарату у вигляді місцевої припухлості та почервоніння шкіри, відчуття печіння чи свербежу, іноді висипів, невеликих пухирців. У таких випадках лікування слід припинити.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; дитячий вік до 14 років.

Форми випуску ЛЗ: мазь, 100 ОД/мг по 30 г у тубах

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не застосовувати разом з іншими ЛЗ (лікарський засіб) для місцевого застосування, які містять тетрациклін, гідрокортизон, саліцилову кислоту

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протягом останніх 3-х місяців вагітності препарат не застосовувати тривалий час та на великі ділянки шкіри ч/з можливу кровотечу.
Лактація: Не можна застосовувати тривалий час та на великі ділянки шкіри ч/з можливу кровотечу.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У разі наявності розладів згортання крові препарат не рекомендується наносити на великі ділянки шкіри
Інформація для пацієнта: Мазь не можна наносити на слизові оболонки, в очі, відкриті рани.