Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бензилпеніцилін (Benzylpenicillin) *

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для лікування сифілісуПеніциліни, що чутливі до дії бета-лактамазБензилпеніцилін

Бензилпеніцилін (Benzylpenicillin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БЕНЗИЛПЕНІЦИЛІН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • БЕНЗИЛПЕНІЦИЛІН, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
  • БЕНЗИЛПЕНІЦИЛІНУ НАТРІЄВА СІЛЬ, ВАТ "Красфарма", м. Красноярськ, Російська Федерація
  • ПЕНІЦИЛІН G НАТРІЄВА СІЛЬ САНДОЗ, Сандоз ГмбХ, Австрія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бензилпеніцилін (Benzylpenicillin)

Фармакотерапевтична група: J01CE01 - бета-лактамні а/б (Антибіотик). Пеніциліни.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; відповідає описаному в загальній частині, окрім цього активний щодо ентерококів, актиноміцетів, Pasteurella multocida, Spirillum minus, у високих концентраціях - відносно інших грам (-) м/о (Мікроорганізм), наприклад, E. coli, Proteus mirabilis, сальмонел, шигел, Enterobacter aerogenes та Alcaligenes faecalis; після застосування високих доз терапевтичні концентрації досягаються також у тяжкодоступних тканинах, таких як клапани серця, кістки та ліквор.

Показання для застосування ЛЗ: : сифіліс ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: Спосіб застосування та схеми лікування різних форм та стадій сифілісу визначені «Методиками діагностики, лікування та профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом», які затверджені наказом МОЗ України від 07.06.2004 № 286 «Про удосконалення дерматовенерологічної допомоги населенню України»

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) (кропив’янка, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит, лихоманка, біль у суглобах, анафілактичний шок з колапсом та анафілактоїдними реакціями, БА (бронхіальна астма); стоматит, глосит, діарея; еозинофілія, позитивні результати тесту Кумбса, гемолітична анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія та агранулоцитоз; у пацієнтів, які проходять курс лікування з приводу сифілісу - реакція Яриш-Герксгеймера вторинно до бактеріолізу; після введення препарату в дозі вище 10 млн. МО (міжнародні одиниці), може розвинутись нефропатія; при введенні високих доз шляхом інфузії (більше 20 млн МО) - можливі судоми, особливо при вираженій нирковій недостатності, епілепсії, менінгіті або набряку мозку, а також при проведенні екстракорпорального кровообігу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату в анамнезі.

Форми випуску ЛЗ: порошок для ін'єкцій по 1 000 000 МО (міжнародні одиниці) у фл. (Флакон), по 500 000 МО (міжнародні одиниці) у фл.