Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Еритроміцин (Erythromycin) *

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для лікування сифілісуМакролідиЕритроміцин

Еритроміцин (Erythromycin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕРИТРОМІЦИН, ВАТ "Вітаміни", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • ЕРИТРОМІЦИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ЕРИТРОМІЦИН, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
  • АЛЬТРОЦИН-S, Алємбік Лімітед, Індія
  • ЕРИТРОМІЦИН, Тархомінський фармацевтичний завод "Польфа" АТ (артеріальний тиск), Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Еритроміцин (Erythromycin)

Фармакотерапевтична група: J01FA01 – антибактеріальні засоби для системного застосування Макроліди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатична, бактерицидна дія; а/б (Антибіотик), що продукується штамами Streрtomyces erythreus; механізм антибактеріальної дії базується на гальмуванні біосинтезу білка в клітині; діє бактеріостатично відносно грам (+) бактерій: грам (+) коки, Staph. spр. (є опорні штами, особливо серед MRSA), Str. spр. (група А, B, C, G), Str. pneumoniae, Corynobacterium spp., Bacillus anthracis; маючи на увазі змінну активність відносно Haemophilus influenzae, а/б (Антибіотик) не повинен застосовуватися при лікуванні інфекцій дихальних шляхів, викликаних Haemophilus.

Показання для застосування ЛЗ: дорослим та дітям старше трьох років в лікуванні сифілісу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) у хворих з підвищеною чутливістю до препаратів пеніцилінового ряду.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо, дозу встановлюють індивідуально з урахуванням тяжкості інфекції і чутливості збудника; перша доза для дорослих складає 0.40-0.60г., в подальшому 0,20-0,40 г через кожні 4-6 год (Година) за 1-1.5 год (Година) до прийому їжі або 2-3 год (Година) після; при тяжких інфекціях призначають 2-3 г на добу в 4-5 прийомів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) через рівні проміжки часу; дітям у віці від 3-х до 14 років препарат призначають в добовій дозі 20 – 40 мг/кг за 4-5 прийомів через рівні проміжки часу; дітям у віці понад 14 років препарат призначають в дозі для дорослих; курс лікування 5-14 днів, після зникнення симптомів захворювання препарат призначають ще протягом 2-х днів; у випадку стрептококових інфекцій у дітей, сенсибілізованих до пеніциліну, еритроміцин слід приймати не менше 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, пронос, біль у животі; АР (алергічні реакції) (свербіж, кропив’янка), гепатит з холестазом (жовтяниця, свербіж, гарячка, біль у животі).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до макролідних а/б (Антибіотик); виражені порушеннями функції печінки; вік до 3-х років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 100 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг, по 500 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні, по 200 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг, по 500

Комбіновані препарати, що містять Еритроміцин