Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Еритроміцин (Erythromycin) *

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для лікування неускладненої урогенітальної хламідійної інфекції (та інших негонокових та неспецифічних урогенітальних інфекцій)МакролідиЕритроміцин

Еритроміцин (Erythromycin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕРИТРОМІЦИН, ВАТ "Вітаміни", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • ЕРИТРОМІЦИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ЕРИТРОМІЦИН, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
  • АЛЬТРОЦИН-S, Алємбік Лімітед, Індія
  • ЕРИТРОМІЦИН, Тархомінський фармацевтичний завод "Польфа" АТ (артеріальний тиск), Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Еритроміцин (Erythromycin)

Фармакотерапевтична група: J01FA01 – антибактеріальні засоби для системного застосування Макроліди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатична, бактерицидна дія; а/б (Антибіотик), що продукується штамами Streрtomyces erythreus; механізм антибактеріальної дії базується на гальмуванні біосинтезу білка в клітині; діє бактеріостатично відносно грам (+) бактерій: грам (+) коки, Staph. spр. (є опорні штами, особливо серед MRSA), Str. spр. (група А, B, C, G), Str. pneumoniae, Corynobacterium spp., Bacillus anthracis; маючи на увазі змінну активність відносно Haemophilus influenzae, а/б (Антибіотик) не повинен застосовуватися при лікуванні інфекцій дихальних шляхів, викликаних Haemophilus.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції сечостатевої системи БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: середні рекомендовані дози для дорослих - 1-2 табл. (Таблетки) (200-400 мг) 4 р/добу (кількість разів на добу) кожні 6 год (Година); при тяжких і хр. (Хронічний) інфекціях можна збільшити дозу, але не більше 2 г на добу; тривалість лікування становить 7-10 днів, але у разі необхідності може бути подовжена; препарат слід приймати за 1 год (Година) до їжі або через 2 год (Година) після їжі.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, пронос, біль у животі; АР (алергічні реакції) (свербіж, кропив’янка), гепатит з холестазом (жовтяниця, свербіж, гарячка, біль у животі).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до макролідних а/б (Антибіотик); виражені порушеннями функції печінки; вік до 3-х років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 100 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг, по 500 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні, по 200 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг, по 500

Комбіновані препарати, що містять Еритроміцин