Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кліндаміцин (Clindamycin) *

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для лікування неускладненої урогенітальної хламідійної інфекції (та інших негонокових та неспецифічних урогенітальних інфекцій)ЛінкозамідиКліндаміцин

Кліндаміцин (Clindamycin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. ДАЛАЦИН Т, Pharmacia & Upjohn Company для "Pfizer Inc.", США

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кліндаміцин (Clindamycin)

Фармакотерапевтична група: J01FF01 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна або бактеріостатична дія (залежно від чутливості м/о (Мікроорганізм) і концентрації а/б); напівсинтетичний а/б (Антибіотик); порушує внутрішньоклітинний синтез білка; має широкий спектр дії; діє на такі форми м/о: аеробні грам (+) коки: Staph. aureus, Staph. epidermidis, (штами, що продукують і не продукують пеніциліназу); відзначається швидкий розвиток стійкості допрепарату у деяких стафілококових штамів, резистентних до еритроміцину; Str. spp. (за винятком Enterococcus faecalis); Str. pneumoniae; анаеробні грам (-) бактерії: Bacteroides species (включаючи групу В. fragilis і групу В. melaninogenicus), Fusobacterium specie; анаеробні грам (+) бактерії, що не утворюють спори: Propionibacterium spp.; Eubacterium spp.; Actinornyces spp.; анаеробні і мікроаерофільні грам (+) коки: Peptococcus spp.; PeptoStr. spp.; Microaerophilic streptococci; Clostridium spp.; більшість видів клостридій, зокрема Сlоstridium perfringens, чутливі до кліндаміцину, але деякі види, як наприклад C.sporogenes і C.terium, часто стійкі, тому потрібно проводити проби на чутливість.

Показання для застосування ЛЗ: показаний при лікуванні гінекологічних інфекцій, включаючи ендометрит, целюліт, інфекції піхвової манжетки, абсцеси труби і яєчників, сальпінгіт і запальні захворювання органів таза, ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) якщо він призначається разом із відповідним а/б (Антибіотик), активним відносно грам (-) збудників; інфекції шийки матки, викликані Chlamydia trachomatis.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення) та в/в (внутрішньовенне введення) та приймається перорально; дорослим - 600 - 1800 мг в день, розподілені на 3 або 4 рівні дози; при наявності запальних захворювань органів малого таза у жінок, а також при інших ускладнених або тяжких інфекціях звичайно призначають 2400 – 2700 мг/добу, розподілені на 2, 3 або 4 однакові дози; ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) при легких формах інфекції і при наявності більш чутливого до терапії збудника лікувальний ефект досягається і при призначенні менших доз препарату – 1200 – 1800 мг/добу, розподілених на 3 – 4 однакові дози; успішно застосовувалися дози препарату, які сягали 4800 мг/добу; не рекомендується призначати одноразові дози більше 600 мг в/м (внутрішньом’язеве введення); запальні захворювання органів таза, викликані Chlamydia trachomatis – 900 мг в/в (внутрішньовенне введення) кожні 8 год (Година) + в/в (внутрішньовенне введення) а/б (Антибіотик), активний відносно грам (-) аеробних збудників; продовжувати введення препарату в/в (внутрішньовенне введення) протягом якнайменше 4 днів і потім принаймні протягом 48 год (Година) після покращання стану пацієнта; надалі продовжувати прийом внутрішньо 450 мг кожні 6 год (Година) до завершення 10 – 14 - денного циклу терапії.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у животі, нудота, блювання і пронос, явища езофагіту; макуло-папульозний висип, кропив’янка, генералізований кореподібний висип легкого і середнього ступеня вираженості, мультиформна еритема, що нагадує с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, анафілактоїдні реакціі; жовтяниця і порушення функції; свербіж, вагініт, ексфоліативний і везикуло-бульозний дерматит; гемопоез - транзиторна нейтропенія (лейкопенія), еозинофілія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату або лінкоміцину; міастенія; патологія щитовидної залози.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 150 мг, по 300; р-н для ін'єкцій, 150 мг/мл по 2 мл або 4 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Між лінкоміцином та кліндаміцином існує перехресна резистентнісь. Існує антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином. Може посилювати дію інших нейромускулярних блокаторів, необхідно призначати з обережністю хворим, які отримують міорелаксанти. Зазначені препарати фізично несумісні з кліндаміцином: ампіцилін, фенітоїн натрію, барбітурати, амінофілін, глюконат кальцію та сульфат магнію. Фізично і хімічно сумісний, коли він р-нений у 5% декстрозі на воді або р-ні хлориду натрію для ін’єкцій, з а/б (Антибіотик), що використовуються в стандартних концентраціях: амікацину сульфат, азтреонам, цефамандолу нафат, цефазолін натрію, цефотоксим натрію, цефокситин натрію, цефтазидим натрію, цефтизоксим натрію, гентаміцину сульфат, нетилміцину сульфат, піперацилін та тобраміцин. Сумісність і стабільність лікарських сумішей буде залежати від концентрацій та інших умов.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У разі гострої потреби..
Лактація: У разі гострої потреби.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції нирок: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для старших 1 місяця
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може розвиватися коліт тяжкої форми, що призводить до загибелі пацієнта. Токсини, які виробляються клостридіями, особливо С. difficile, є безпосередньою причиною розвитку коліту, які чутливі до ванкоміцину – при його призначенні - припинення проносу. Уникати призначення препаратів, що пригнічують перистальтику кишечника. Не призначати для лікування менінгіту, він погано проникає ч/з гематоенцефалічний бар"єр. При тривалому лікуванні - слідкувати за функцією печінки та нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Кліндаміцин