Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фамцикловір (Famciclovir)

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для лікування генітальної герпетичної інфекціїФамцикловір

Фамцикловір (Famciclovir)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФАМВІР®, Новартіс Фармаcьютика С. А., Іспанія

Інструкція для застосування: Фамцикловір (Famciclovir)

Фармакотерапевтична група: J05AB09 - противірусні засоби прямої дії.

Основна фармакотерапевтична дія: противірусна дія; пероральна форма пенцикловіру; швидко перетворюється in vivo в пенцикловір, який демонструє in vitro наявність противірусної активності відносно вірусів простого герпесу (типу 1 і 2), вірусу вітряної віспи, вірусу Епштейна-Барра та ЦМВ (цитомегаловірус); антивірусний ефект перорально введеного препарату призводить до пригнічення реплікації вірусної ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); у тимідинкіназдефіцитних штамів спостерігається перехресна резистентність і до пенцикловіру, і до ацикловіру; у хворих на імунодефіцит на фоні СНІДу доведено, що фамцикловір у дозі 0,5 г 2 р/добу (кількість разів на добу) значно знижував величину співвідношення числа днів із проявами симптомів СНІДу до числа безсимптомних днів.

Показання для застосування ЛЗ: невідкладне лікування інфекційного генітального герпесу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактика та лікування рецидивів генітального герпесу; для хворих, інфікованих простим герпесом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) з порушенням імунної функції. рецидиви лабіального герпесу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (герпетична гарячка),

Спосіб застосування та дози ЛЗ: простий герпес у дорослих з непошкодженою імунною системою, перший прояв генітального герпесу - по 250 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5 днів; рецидив генітального герпесуБНФ - 1000 мг 2 рази на день протягом 1 дня або по 125 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5 днів; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) простий герпес у дорослих із порушеною імунною функцією - по 500 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 7 днів; профілактика та лікування рецидивуючого генітального герпесу - по 250 мг 2 р/добуБНФ, тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання (терапію необхідно повторити через 12 місяців відповідно з можливими змінами, що спостерігаються в історії хвороби; доза 500 мг 2р/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) виявилась ефективною у хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту); БНФ особливу увагу необхідно звернути на дозування хворих з порушеною функцією нирок; у хворих на печінкові порушення регуляція дозування не потрібна; не потрібно застосовувати дітям БНФ, якщо тільки можлива користь фамцикловіру перевищує вірогідний ризик при лікуванні ним; МПД (максимально переносима доза) та тривалість лікування: оперізуючий лишай - 750 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 7 днів; генітальний герпес - до 750 мг 3 р/добу протягом 5 днів та до 500 мг 3 р/добу протягом 10 днів; хворі на оперізуючий лишай з порушеною імунною функцією - до 500 мг 3 р/добу протягом 10 днів БНФ та хворі на простий герпес з порушенням імунної фунції - до 500 мг 2 р/добу протягом 7 днів БНФ та 500 мг 2 р/добу протягом 8 тижнів

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль та нудота; блювання; сплутаність свідомості (переважно у людей похилого віку), галюцинації, запаморочення; висипання.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до фамцикловіру та пенцикловіру.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 125 мг, 250 мг, 500 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не відмічено клінічно значущих форм взаємодії. Пробенецид та інші ЛЗ (лікарський засіб), які впливають на фізіологію нирок, можуть змінювати рівень пенцикловіру в плазмі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується,якщо тільки можлива користь при його застосуванні не перевищує можливий ризик, який пов’язаний з лікуванням.
Лактація: Не рекомендується, якщо тільки можлива користь при його застосуванні не перевищує можливий ризик, який пов’язаний з лікуванням.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не потрібно застосовувати дітям, якщо тільки можлива користь перевищує вірогідний ризик при лікуванні.
Особи похилого та старечого віку: Модифікація дозування не потрібна, якщо нема порушень функції нирок

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Особливу увагу звернути на хворих з порушеною функцією нирок, у яких необхідна регуляція дозування. Ризик передачі генітального герпесу збільшується у г. (Гострий) фазі захворювання. У процесі супресивної терапії антивірусними засобами частота виділення вірусу суттєво знижується. Ризик передачі залишається теоретично можливим.
Інформація для пацієнта: Уникати статевих актів при наявності симптомів, навіть якщо антивірусна терапія вже розпочата. Хворі, повинні прийняти заходи з відповідного захисту при статевих контактах.