Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Калію оротат (Potassium orotate) **

Категорія: КардіологіяАдреноміметичні лікарські засобиІнші кардіологічні препаратиПрепарати метаболічної діїКалію оротат

Калію оротат (Potassium orotate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛІЮ ОРОТАТ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • КАЛІЮ ОРОТАТ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Калію оротат (Potassium orotate)

Фармакотерапевтична група: А14В - анаболічні засоби для системного застосування. Нестероїдні анаболічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: загально стимулюючий вплив; приймає участь у білковому та вуглеводному обмінах; основним структурним елементом калію оротату є оротова кислота; оротова кислота забезпечує синтез піримідинових основ (урацилу, тіміну, цитозину) у процесі синтезу нуклеїнових кислот, які беруть участь в синтезі білкових молекул; участь оротової кислоти у вуглеводному обміні полягає в її нормалізуючому впливі на обмін галактози; калію оротат як анаболічний засіб застосовують для відновлення порушень білкового обміну та стимуляції процесів метаболізму.

Показання для застосування ЛЗ: захворювань печінки та жовчних шляхів, спричинених г. (Гострий) та хр. (Хронічний) інтоксикаціями (окрім цирозів печінки з асцитом); дистрофія міокарда; ІМ (інфаркт міокарда); хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) II-III стадії; аритмія (екстрасистолія); аліментарна та аліментарно-інфекційна гіпотрофія у дітей; прогресуюча м’язова дистрофія; анемія; галактоземія; дерматоз; підвищені фізичні навантаження та період відновлення після важких захворювань.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують внутрішньо за 1 год (Година) до їжі або через 4 год (Година) після їжі; дорослим - по 250 – 500 мг 2 – 3 р/добу (кількість разів на добу); добова доза - 500 – 1500 мг; в окремих випадках, при необхідності підвищення терапевтичного ефекту, добову дозу для дорослих збільшують до 3000 мг; курс лікування – 3 – 5 тижнів, при необхідності курс лікування повторюють через місяць; у дітей старше 5 років добова доза - 10 – 20 мг/кг маси тіла; зазначену добову дозу розділяють на 2 – 3 прийоми.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірні АР (алергічні реакції), диспепсія, гіперкаліємія, що супроводжується парестезією, зміною показників ЕКГ (Електрокардіограма).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; цироз печінки з асцитом; г. (Гострий) та виражена хр. (Хронічний) ниркова недостатність; лімфогрануломатоз; злоякісні захворювання органів кровотворення; гіперкаліємія; не можна застосовувати для калійзамісної терапії, під час їжі у зв'язку з можливістю його взаємодії з компонентами їжі; застосування препарату в період вагітності виправдане лише в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода;період лактації; діти до 5 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 500 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ефективність підвищується з фолієвою кислотою та ціанокобаламіном. Поліпшує переносимість серцевих глікозидів. З калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент) - розвиток гіперкаліємії. Можна застосовувати одночасно з вітамінами, кардіотонічними препаратами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування лише в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Лактація: У випадку застосування жінками, які годують груддю, вигодовування слід припинити

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при цирозі з асцитом.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при гострій та вираженій ХНН.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується до 5 років.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовувати для калійзамісної терапії.
Інформація для пацієнта: Не застосовувати під час їжі у зв'язку з можливістю його взаємодії з компонентами їжі.