Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Буторфанол (Butorphanol)

Категорія: Анестезіологія та реаніматологіяАнальгетичні засобиПохідні морфінануБуторфанол

Буторфанол (Butorphanol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БУТОРФАНОЛУ ТАРТРАТ, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна

Інструкція для застосування: Буторфанол (Butorphanol)

Фармакотерапевтична група: N02AF01 – опіоїдні анальгетики

Основна фармакотерапевтична дія: має центральну аналгезуючу дію, седативну дію, знижує збудливість кашльового центру, стимулює блювотний рефлекс, спричиняє звуження зіниць, впливає на гемодинаміку,має активність антагоніста опіоїдів; діє як агоніст капа-опіоїдних рецепторів і як змішаний агоніст/антагоніст мю-опіоїдних рецепторів, змінюючи сприйняття больових відчуттів на рівні ЦНС (центральна нервова система); має активність антагоніста опіоїдів, що приблизно еквівалентна активності налорфіну, у 30 разів перевищує активність пентазоцину і становить 1/40 активності налоксону.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування помірного і сильного болю, включаючи біль у післяопераційний період, для знеболювання в щелепно-лицьовій хірургії і при мігрені; для премедикації перед хірургічною операцією або наркозом як доповнення до збалансованої анестезії, а також для знеболювання пологів

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дія препарату буторфанол, як і інших сильнодіючих аналгетиків, настає швидко, тому дозу препарату треба підбирати індивідуально, залежно від клінічного результату; при в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні звичайна рекомендована доза становить 2 мг одноразово, якщо хворий має можливість знаходитись у лежачому положенні в разі появи сонливості або запаморочення; якщо необхідно, цю дозу можна повторювати з інтервалом 3 або 4 год (Година); залежно від тяжкості болю лікування ефективне в інтервалі доз від 1 до 4 мг кожні 3-4 год (Година); при в/в (внутрішньовенне введення) введенні звичайна рекомендована доза становить 1 мг одноразово, з інтервалом 3 або 4 год (Година) в разі необхідності; залежно від тяжкості больового с-му лікування ефективне в інтервалі доз від 0,5 до 2 мг кожні 3-4 год (Година); для введення перед операцією/наркозом доза препарату повинна підбиратись індивідуально; звичайна доза становить 2 мг в/м (внутрішньом’язеве введення), за 60–90 хв (Хвилина) до початку хірургічної операції; у разі проведення збалансованої анестезії звичайна доза препарату становить 2 мг в/в (внутрішньовенне введення), незадовго до введення наркозу і/або по 0,5 мг в/в (внутрішньовенне введення) – під час операції; при такому дробовому введенні загальна доза може бути збільшена до 0,06 мг/кг (4 мг/70 кг), залежно від раніше введених седативних, аналгетичних або снодійних препаратів; загальна доза препарату може варіювати, однак хворим лише іноді потрібне введення менше 4 мг або більше 12,5 мг препарату (звичайно від 0,6 до 0,18 мг/кг); вагітним жінкам з нормальним терміном виношування плода на початку пологової діяльності можна ввести в/в (внутрішньовенне введення) або в/м (внутрішньом’язеве введення) 1-2 мг препарату і повторити цю ж дозу через 4 год (Година); під час пологів або якщо пологи очікуються в межах 4 год слід застосовувати інші засоби знеболювання; препарат треба застосовувати з обережністю у випадку передчасних пологів; хворим з порушеною функцією печінки або нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) може знадобитися корекція дози; вихідна доза препарату для хворих літнього віку становить половину звичайної дози.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, нудота і/або блювання, пітливість/вологість шкіри; астенія/сонливість, головний біль, відчуття жару; сухість у роті; сплутаність свідомості, відчуття легкості/ейфорія, запаморочення, сновидіння, хвилювання, депресія, тривога, дизартрія, дисфорія, галюцинації, парез, відчуття холоду, ейфорія, знервованість; підвищення/зниження АТ (артеріальний тиск), тахікардія, сильне серцебиття; диплопія; висип/кропив’янка; міалгія; уповільнення дихання, обструкція дихальних шляхів, поверхневе диханн; зловживання препаратом і залежність (має набагато менший потенціал щодо розвитку звикання в порівнянні з морфіном).

Протипоказання до застосування ЛЗ: особи віком до 18 років; гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 0,2 % по 1 мл у шприц-тюбиках

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Алкоголь і застосування буторфанолу або препаратів, що виявляють пригнічуючу дію на ЦНС( барбітурати, транквілізатори і антигістамінні) - підсилення цієї дії. Обережність з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза). В разі збалансованої анестезії буторфанол застосовувати тільки в особливих випадках і як додатковий препарат. Обережность при введенні препарату перед наркозом хворим на АГ (артеріальна гіпертензія).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не проводилися добре контрольовані дослідження впливу препарату на жінок із терміном вагітності до 37 тижнів; розвиток дистрес-респіраторного с-му або асфіксії у новонароджених, що пов’язані з уведенням препарату менше ніж за 2 год до пологів, також із багаторазовим уведенням у сполученні з іншими аналгетиками або седативними препаратами або в разі передчасних пологів.
Лактація: У незначних концентраціях виявляється у грудному молоці.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Підвищена чутливість до побічних ефектів

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не рекомендується хворим з наркотичною залежністю. Як антагоніст опіоїдів, може спричиняти с-м (Синдром) відміни опіоїдів. Дотримувати обережності при призначення хворим, які в недавньому минулому неодноразово застосовували наркотичні аналгетики. У хворих, які знаходяться на лікуванні опіоїдами протягом тривалого часу, ризик потрапити в залежність від препарату. Може підвищувати тиск спинномозкової рідини, звужувати зіницю, спричиняти психічні порушення і т.ч. маскувати динаміку клінічної картини ЧМТ (черепно-мозкова травма). Може пригнічувати функцію дихання, особливо у хворих, які застосовують препарати, що впливають на ЦНС (центральна нервова система), які мають захворювання ЦНС (центральна нервова система) або порушення функції дихання. У разі розвитку гіпертензії застосування препарату припинити і провести лікування антигіпертензивними препаратами.
Інформація для пацієнта: Сонливість і запаморочення, пов'язані із застосуванням препарату, можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами, машинами і механізмами.
Не вживати алкоголь. Одночасне вживання алкоголю і застосування препарату може підсилювати цей ефект.