Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метамізол натрій + дифенгідрамін (Metamizole sodium + diphenhydramine)

Категорія: Анестезіологія та реаніматологіяАнальгетичні засобиПохідні піразолонуМетамізол натрій + дифенгідрамін

Метамізол натрій + дифенгідрамін (Metamizole sodium + diphenhydramine)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • І. АНАЛЬДИМ, супозиторії ректальні по 100 мг/10 мг, 250 мг/20 мг; 1 супозиторій містить: метамізолу натрію (анальгину) - 100.0 мг, дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) - 10.0 мг або: метамізолу натрію (анальгину) - 250.0 мг, дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) - 20.0 мг; виробництва ВАТ "Монфарм" ", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дифенгідрамін: Потенціює ефекти засобів для наркозу, снодійних, седативних засобів, наркотичних аналгетиків і місцевих анестетиків. З трициклічними антидепресантами - підсилення холіноблокуючої дії і пригнічуючої дії на ЦНС (центральна нервова система). Ризик розвитку судом при застосуванні з аналептиками.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Дифенгідрамін:
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Метамізол натрій:
Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Під час лікування припинити годування груддю, тому що метамізол натрію проникає в грудне молоко

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Дифенгідрамін:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при гіпертрофії передміхурової залози, стенозі шийки сечового міхура, з обережністю при порушенні функції.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Дифенгідрамін:
Діти, до 12 років: До 6 років – протипоказаний. Призначають у формі табл. (Таблетки), супозиторіїв, мазей
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю

Метамізол натрій:
Діти, до 12 років: Застосовувати з обережністю та під суворим контролем лікаря: в лікуванні дітей до 5 років . До 1 року вводять тільки в/м (внутрішньом’язеве введення).
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати з особливою обережністю та під суворим контролем лікаря.

Застереження щодо застосування

Дифенгідрамін:
Інформація для лікаря: Не вводити п/ш (підшкірне введення) внаслідок подразнюючої дії. З обережністю призначають пацієнтам із закритокутовою глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози, стенозуючою виразкою шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), стенозом шийки сечового міхура, БА (бронхіальна астма).
Інформація для пацієнта: Не застосовують до та під час роботи у пацієнтів, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій. Вживання алкоголю протипоказане.

Метамізол натрій:
Інформація для лікаря: При парентеральному введенні лікарський контроль (висока частота АР (алергічні реакції), в т. ч. з летальним кінцем). У хворих на атопічну БА (бронхіальна астма) і полінози підвищений ризик реакцій гіперчутливості. Виключається використання для зняття г. (Гострий) болів у животі невстановленого генезу. При призначенні хворим з г. (Гострий) СС (серцево-судинний) патологією необхідний ретельний контроль за гемодинамікою. Не рекомендується регулярний тривалий прийом ч/з мієлотоксичність. Можливий розвиток агранулоцитозу. П/ш введення не застосовують ч/з можливе подразнення тканин.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності, пов'язаних з необхідністю концентрації уваги і підвищеної швидкості психомоторних реакцій. В період лікування можливе фарбування сечі в червоний колір, що не має клінічного значення.