Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Суксаметоній (Suxamethonium) *

Категорія: Анестезіологія та реаніматологіяМіорелаксанти з центральним механізмом діїПохідні хінолінуСуксаметоній

Суксаметоній (Suxamethonium) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДИТИЛІН, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік"
  • ДИТИЛІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Інструкція для застосування: Суксаметоній (Suxamethonium)

Фармакотерапевтична група: M03AB01 - міорелаксанти. Похідні холіну.

Основна фармакотерапевтична дія: має високу спорідненість з постсинаптичним нервово-м’язовим рецептором, конкурентно блокує нервово-м’язову передачу, викликає деполяризацію постсинаптичної мембрани та короткочасну релаксацію скелетних м’язів.

Показання для застосування ЛЗ: інтубація трахеї, ендоскопічні процедури ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) (бронхо-, езофаго-, ларинго-, цистоскопія), короткочасні операції (накладання швів, вправлення вивихів, репозиція кісткових уламків), тривалі операції (резекція шлунка, пробна лапаротомія, оперативне втручання на жовчних шляхах і в грудній порожнині, грижосічення), усунення судом ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) при правцю.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим в/в (внутрішньовенне введення), повільно, струминно або краплинно; разова доза варіює від 100 мкг/кг ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) до 1,5-2 мг/кг; в/м (внутрішньом’язеве введення) – 3-4 мг/кг, але не більше 150 мг; дітям в/м (внутрішньом’язеве введення) – у дозі до 2,5 мг/кг, але не більше 150 мг, в/в (внутрішньовенне введення) – 1-2 мг/кг; для проведення інтубації трахеї – 0,2-0,8 мг/кг, для релаксації скелетної мускулатури при вправленні вивихів і репозиції кісткових уламків при переломах – 0,1-0,2 мг/кг, для проведення ендоскопії – 0,2 мг/кг; для тривалого розслаблення мускулатури протягом всієї операції можна вводити фракціоно, через 5-7 хв (Хвилина) по 0,5-1 мг/кг; застосування препарату допустиме лише при наявності усіх умов для проведення ШВЛ (штучна вентиляція легенів), а при застосуванні високих доз препарату (2 мг/кг маси тіла) – після переведення хворого на кероване дихання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіперчутливість до препарату, короткочасна брадикардія, асистолія, підвищення АТ (артеріальний тиск), апное, а також поява м’язового болю через 10-12 год (Година) після його введення; підвищення внутрішньоочного тиску, порушення функції печінки, гіперглікемія, анафілактичний шок, колапс.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 1 року, глаукома, міастенія, г. (Гострий) печінкова недостатність, виражена анемія.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 2 % по 5 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

У лужному середовищі (наприклад при змішуванні з барбітуратами в одному шприці) гідролізується.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний до 1 року.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю застосовувати при тяжких захворюваннях печінки, анемії, кахексії, захворюваннях, що перебігають із зміною активності холінестерази, в період вагітності. Повільне введення, також премедикація в/в (внутрішньовенне введення) введенням атропіну в дозі 1-1,5 мг запобігає розвитку брадикардії. При багаторазовому введенні може розвинутися надто тривала релаксація м’язів і тривале апное. Може спостерігатися надмірна реакція з подовженим пригніченням дихання; це зумовлено генетичними порушеннями утворення холінестерази. Якщо функція зовнішнього дихання не відновлюється ч/з 20-25 хв (Хвилина), вводять прозерин та інші антихолінестеразні засоби. Якщо ефект недостатній - прозерин у тій же дозі вводять ще раз. Ч/з 10-12 год (Година) після застосування суксаметонію може виникнути м’язовий біль. Попереднє введення за 1 хв (Хвилина) до суксаметонію 3-4 мг d-тубокурарину або 10-15 мг диплацину запобігає фібрилярним посмикуванням м’язів і появі м’язового болю. Препарат застосовують в умовах спеціалізованого стаціонару при наявності апаратури для ШВЛ (штучна вентиляція легенів).
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає