Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Триметазидин (Trimetazidine)

Категорія: КардіологіяАдреноміметичні лікарські засобиІнші кардіологічні препаратиПрепарати метаболічної діїТриметазидин

Триметазидин (Trimetazidine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ЕНЕРГОТОН®, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
 • КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • КАРДУКТАЛ, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
 • ТРИДУКТАН, ТРИДУКТАН МВ, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
 • ТРИКАРД, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
 • ТРИМЕТАЗИДИН-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • КАРДИМАКС, КАРДИМАКС SR, ЮСВ ЛІМІТЕД, Індія
 • КАРДИТАЛ®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
 • МЕТАЗИДИН, Паб'яніцький фармацевтичний завод Польфа АТ (артеріальний тиск), Польща
 • ПРЕДУКТАЛ®, Лабораторії Серв'є Індастрі, Франція
 • ПРЕДУКТАЛ® MR, Лабораторії Серв'є Індастрі/АНФАРМ Підприємство Фармацевтичне АТ (артеріальний тиск), Франція/Польща
 • ТРИМЕКТАЛ, Юнімакс Лабораторіес, Індія
 • ТРИМЕТ, Торрент Фармасьютікалс Лтд, Індія
 • ТРИМЕТАЗИДИН MR СЕРВ'Є, Лабораторії Серв'є Індастрі/АНФАРМ Підприємство Фармацевтичне АТ (артеріальний тиск), Франція/Польща
 • ТРИМЕТАЗИДИН-РАТІОФАРМ, Меркле ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Триметазидин (Trimetazidine)

Фармакотерапевтична група: C01EB15 - кардіологічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антиангінальна, антиішемічна, кардіоцитопротекторна дія; забезпечує оптимізацію енергетичного метаболізму в клітинах в умовах гіпоксії та ішемії; запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинного АТФ (Аденозинтрифосфат) і забезпечує належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу; механізм дії базується на частковому пригніченні окислення жирних кислот завдяки iнгiбiцiї довголанцюгової 3-кетоацил СоА тiолази (3-КАТ); таке часткове переключення енергетичного обміну з окислення жирних кислот на окислення глюкози, що є більш вигідним при ішемії; одночасно збільшує обмін фосфолiпiдiв та їх включення в мембрану, забезпечуючи тим самим захист мембрани вiд ушкоджень; антиангiнальнi властивості триметазидину є результатом поліпшення енергетичного обміну в серці в умовах гіпоксії; триметазидин – з 15-го дня лікування, збільшує коронарний резерв, значно покращує переносимість та збільшує об’єм фізичних навантажень, збільшує час до виникнення нападів стенокардії та час до появи депресії ST–сегмента на електрокардіограмі, значно зменшує частоту нападів стенокардії, зменшує необхідність застосування нітратів, не впливає на рівень АТ (артеріальний тиск) та ЧСС (частота серцевих скорочень).

Показання для застосування ЛЗ: довготривале лікування ІХС (ішемічна хвороба серця), попередження виникнення нападів стенокардії (як монотерапія або в комбінації з іншими ЛЗ).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: добова доза для дорослих - 3 табл./добу у три прийоми; тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання; табл. (Таблетки) пролонгованої дії призначають по 1 табл. (Таблетки) під час їди, вранці та ввечері; тривалість лікування визначається лікарем індивідуально, за необхідності схема лікування може бути переглянута через 3 місяці.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції); нудота, блювання біль у епігастральній ділянці живота, діарея, диспепсія; астенія; головний біль, запаморочення, можливе виникнення екстрапірамідних симптомів (тремор, ригідність, акінезія, нестійкість), зокрема у пацієнтів із хворобою Паркінсона; висип, свербіж, кропив’янка; ортостатична гіпотензія, почервоніння обличчя.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою з модифікованим вивільненням по 35 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, пролонгованої дії по 60 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендовано призначати.
Особи похилого та старечого віку: не потребує зміни дозування

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Наявність у складі препарату барвника “сонячний захід” та барвника кошеніловий червоний може спричинити виникнення АР (алергічні реакції), включаючи БА (бронхіальна астма), особливо при алергії на ацетилсаліцилову кислоту. Застосування є доцільним для хворих на ІХС (ішемічна хвороба серця) та супутнім ЦД (цукровий діабет), та СН (серцева недостатність). Не впливає на підготовку до анестезії.
Інформація для пацієнта: Застосування препарату не впливає на здатність керувати автомобілем і працювати з різними механізмами.