Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мілдронат (Mildronate)

Категорія: КардіологіяАдреноміметичні лікарські засобиІнші кардіологічні препаратиПрепарати метаболічної діїМілдронат

Мілдронат (Mildronate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕТАМАКС, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • МІЛДРОКАРД, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна
  • ТРИЗИПІН, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік", м. Харків, Україна
  • ВАЗОНАТ®, АТ (артеріальний тиск) "Олайнфарм", Латвія
  • ВАЗОНАТ®, АТ (артеріальний тиск) "Олайнфарм"/АТ "Софарма", Латвія/Болгарія
  • МІЛДРОНАТ, МІЛДРОНАТ®, МІЛДРАЗИН, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
  • МІЛДРОНАТ®, АТ (артеріальний тиск) "Санітас"/Фармацевтична компанія "Єльфа СА"/ХБМ Фарма с.р.о., Литва/Польща/Словацька Республіка
  • МІЛДРОНАТ® GX, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мілдронат (Mildronate)

Фармакотерапевтична група: С01ЕВ17 - препарати, що впливають на серцево-судинну систему.

Основна фармакотерапевтична дія: кардіопротекторна дія; структурний аналог γ-бутиробетаїну, попередника карнітину; пригнічуючи активність γ-бутиробетаінгідроксилази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довголанцюгових жирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм неокислених жирних кислот – похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію; мілдронат відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ (Аденозинтрифосфат), одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню; в результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується γ-бутиробетоїн, якому притаманні судинорозширюючі властивості; механізм дії мілдронату визначає широкий спектр його фармакологічних ефектів; препарат підвищує працездатність, зменшує симптоми психічного і фізичного перенапруження, при СН (серцева недостатність) поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження, при стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії; при г. (Гострий) і хр. (Хронічний) ішемічних порушеннях мозкового кровообігу мілдронат поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, сприяючи перерозподілу мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки; мілдронату властива також тонізуюча дія на ЦНС (центральна нервова система), він усуває функціональні порушення соматичної і вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному с-мі у хворих на хр. (Хронічний) алкоголізм; препарат також має позитивний вплив на дистрофічно змінені судини сітківки і на клітинний імунітет.

Показання для застосування ЛЗ: у складі комплексної терапії ІХС (ішемічна хвороба серця) (стенокардія, ІМ (інфаркт міокарда), хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) і дисгормональна кардіопатія).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим в/в (внутрішньовенне введення) при СС (серцево-судинний) захворюваннх і порушеннях мозкового кровообігу у складі комплексної терапії добова доза становить 5-10 мл р-ну (0,5-1 г відповідно) у 2 прийоми, мінімальний курс лікування – 4-6 тижнів; можливий пероральний прийом - у складі комплексної терапії - 0,5-1,0 г/добу на один прийом (або розділити добову дозу на 2 прийоми), курс лікування - 4-6 тижнів; при кардіалгії на фоні дисгормональної дистрофії міокарда – внутрішньо по 0,5 г/добу день на один прийом (або розділити на 2 прийоми), курс лікування - 12 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: свербіж, диспептичні явища, тахікардія, збудження, зміни АТ.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, підвищення внутрішньочеревного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочеревних пухлинах); вагітність, лактація, дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 250 мг, по 500 мг; капс. (капсули) тверді по 250 мг; р-н для ін'єкцій, 0,5 г/5 мл по 5 мл в амп. (Ампула), 100 мг/мл по 5 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 500 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами й антиагрегантами, антиаритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та іншими препаратами. Мілдронат може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при хр. (Хронічний) захворюваннях .
Порушення функції нирок: З обережністю при хр. (Хронічний) захворюваннях .
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Немає достатніх даних щодо застосування.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Ч/з можливий розвиток стимулюючого ефекту застосовувати у першій половині дня.