Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фосфокреатин (Fosfocreatine)

Категорія: КардіологіяАдреноміметичні лікарські засобиІнші кардіологічні препаратиПрепарати метаболічної діїФосфокреатин

Фосфокреатин (Fosfocreatine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НЕОТОН, Альфа Вассерманн С.п.А., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фосфокреатин (Fosfocreatine)

Фармакотерапевтична група: С01Е В06 - кардіологічні препарати

Основна фармакотерапевтична дія: кардіопротекторна дія зумовлена явищами стабілізації сарколеми, збереженням клітинного пулу аденинових нуклеотидів, яке забезпечується через інгібування ферментів, які приймають участь у контролі катаболізму нуклеотидів, а також через інгібування розкладу фосфоліпідів в ішемічному міокарді та за рахунок покращання мікроциркуляції в ішемічній ділянці, які відбуваються за рахунок інгібування АДФ-індукованої агрегації тромбоцитів.

Показання для застосування ЛЗ: інтраопераційна ішемія міокарда; інтраопераційна ішемія кінцівок; метаболічні розлади міокарда при гіпоксії: міокардіосклероз, старече серце, кардіоміопатія в результаті гіпертензії, хр.ішемічна кардіоміопатія; комплексна терапія: г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда); г. (Гострий) та хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність); г. (Гострий) порушення мозкового кровообігу, енцефалопатії, гіпоксичних, ішемічних, травматичних та токсичних уражень ЦНС (центральна нервова система).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда) в першу добу препарат вводять дорослим у дозі 2-4 г в/в (внутрішньовенне введення) струминно з подальшою 2-годинною краплинною інфузією р-ну, що містить 8-16 г препарату у 200 мл води для ін'єкцій, 0,9 % р-ну натрію хлориду або 5 % р-ну глюкози; на другу добу препарат вводять у дозі по 2-4 г в/в (внутрішньовенне введення) краплинно 2 р/добу (кількість разів на добу); на третю добу вводять препарат у дозі 2 г в/в (внутрішньовенне введення) краплинно 2 р/добу (кількість разів на добу); за необхідності надалі проводять 6-денний курс інфузій у дозі по 2 г препарату 2 р/добу (кількість разів на добу); г. (Гострий) та хр. (Хронічний) СН:. вводять дорослим у вигляді 2-годинних в/в (внутрішньовенне введення) інфузій у дозі по 5-10 г/добу протягом 3-5 днів; при хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) препарат слід вводити дорослим у вигляді в/в (внутрішньовенне введення) краплинних інфузій у дозі 1-2 г 2 р/добу (кількість разів на добу) впродовж 10-14 днів; при метаболічних розладах міокарда при гіпоксії препарат вводять дорослим в/в у дозі 1-2 г/добу у вигляді болюсних ін'єкцій або краплинних інфузій; рекомендована тривалість курсу лікування становить 2-4 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: помірне і короткочасне зниження АТ (артеріальний тиск) при швидкій в/в ін'єкції препарату у дозах, які перевищують 1 г.; ангіоневротичний набряк у пацієнтів з гіперчутливістю до інших препаратів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивідуальна гіперчутливість до препарату; у високих дозах (5-10 г/добу) протипоказаний хворим із ХНН.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для інфузій по 1 г у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником по 50 мл у фл. (Флакон) та набором для перфузій.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Сприяє підвищенню ефективності антиаритмічних, антиангінальних препаратів, препаратів, які позитивно впливають на скорочувальну функцію міокарда.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не має протипоказань
Лактація: Не має протипоказань

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: у високих дозах (5-10 г/добу) протипоказаний при ХНН
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає -
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Вводити в максимально короткі терміни з моменту появи ознак ішемії, що забезпечує сприятливий прогноз лікування.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає