Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кліндаміцин (Clindamycin) *

Категорія: Акушерство, гінекологіяПротимікробні та антисептичні засобиАнтибіотикиКліндаміцин

Кліндаміцин (Clindamycin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВАГІЦИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • МІЛАГІН, Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
  • ДАЛАЦИН, ДАЛАЦИН ПІХВОВИЙ КРЕМ, ДАЛАЦИН™ ПІХВОВИЙ КРЕМ, Фармація і Апджон Компані, США
  • КЛІНДАМІЦИН, Фармапрім СРЛ, Республіка Молдова
  • КЛІНДЕС, ВАТ "Гедеон Ріхтер"/КВ Фармасьютикал Ко., Угорщина/США

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кліндаміцин (Clindamycin)

Фармакотерапевтична група: G01AA10 - протимікробні і антисептичні засоби для застосування в гінекології.

Основна фармакотерапевтична дія: антимікробний засіб, ефективний при лікуванні інфекцій, викликаних чутливими до нього штамами анаеробних, а також Гр(+) аеробних бактерій; іn vitro він має активність щодо м/о (Мікроорганізм), які викликають бактеріальні вагінози: Gardnerella vaginalis; Mobiluncus spр; Bacteroides spр; Mycoplasma hominis; Peptostreptococcus spр.; неактивний відносно Trichomonas vaginalis і Candida albicans; має місце перехресна стійкість м/о (Мікроорганізм) до кліндаміцину та лінкоміцину.

Показання для застосування ЛЗ: бактеріальний вагіноз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (гемофільний вагініт, гарднерельозний вагініт, неспецифічний вагініт, коринебактерний вагініт, анаеробний вагініт), спричинений чутливими до препарату м/о (Мікроорганізм).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза - 1 повний аплікатор 2% вагінального крему (повна доза 5 грамів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) містить приблизно 100 мг кліндаміцину фосфату) інтравагінально, краще перед сном, протягом 3 - 7 днів підряд БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) або 1 супозиторій інтравагінально, бажано перед сном, протягом 3 днів поспіль.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: піхвовий кандидоз, вульвовагініт, вагініт, спричинений Trichomonas vaginalis, вагініт/піхвова інфекція, менструальні розлади, біль у піхві, метрорагія, дизурія, виділення з піхви, інфекції сечового тракту, патологічні пологи, ендометріоз, глюкозурія і протеїнурія; системний кандидоз, грибкові інфекції, генералізований біль у животі, локалізований біль у животі, спастичний біль у животі, головний біль, біль у тазі, бактеріальні інфекції, інфекції верхніх дихальних шляхів, біль у всьому тілі, біль у спині, відхилення в мікробіологічних тестах, АР (алергічні реакції); неприємний запах з рота, діарея, нудота, блювання, запор, диспепсія, печія, пронос, метеоризм; свербіж (не в місці введення препарату), макулопапулярні висипання, еритема, свербіння (в місці введення препарату), кандидоз шкіри, кропив'янка; запаморочення, головний біль; гіпертироїдизм; носові кровотечі; зміна смакових відчуттів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: крем вагінальний 2 % по 20 г у тубах; крем вагінальний, 20 мг/г по 5 г у пластикових аплікаторах; супозиторії (овулі) вагінальні по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Між лінкоміцином та кліндаміцином існує перехресна резистентнісь. Існує антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином. Може посилювати дію інших нейромускулярних блокаторів, необхідно призначати з обережністю хворим, які отримують міорелаксанти. Зазначені препарати фізично несумісні з кліндаміцином: ампіцилін, фенітоїн натрію, барбітурати, амінофілін, глюконат кальцію та сульфат магнію. Фізично і хімічно сумісний, коли він р-нений у 5% декстрозі на воді або р-ні хлориду натрію для ін’єкцій, з а/б (Антибіотик), що використовуються в стандартних концентраціях: амікацину сульфат, азтреонам, цефамандолу нафат, цефазолін натрію, цефотоксим натрію, цефокситин натрію, цефтазидим натрію, цефтизоксим натрію, гентаміцину сульфат, нетилміцину сульфат, піперацилін та тобраміцин. Сумісність і стабільність лікарських сумішей буде залежати від концентрацій та інших умов.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У разі гострої потреби..
Лактація: У разі гострої потреби.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції нирок: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для старших 1 місяця
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може розвиватися коліт тяжкої форми, що призводить до загибелі пацієнта. Токсини, які виробляються клостридіями, особливо С. difficile, є безпосередньою причиною розвитку коліту, які чутливі до ванкоміцину – при його призначенні - припинення проносу. Уникати призначення препаратів, що пригнічують перистальтику кишечника. Не призначати для лікування менінгіту, він погано проникає ч/з гематоенцефалічний бар"єр. При тривалому лікуванні - слідкувати за функцією печінки та нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Кліндаміцин