Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лідокаїн (Lidocaine) *

Категорія: КардіологіяАнтиаритмічні лікарські засобиАнтиаритмічні засоби I класуКлас I ВЛідокаїн

Лідокаїн (Lidocaine) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛІДОКАЇН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЛІДОКАЇНУ ГІДРОХЛОРИД, Одеське ВХФП "Біостимулятор" у формі ТОВ, м. Одеса, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лідокаїн (Lidocaine)

Фармакотерапевтична група: N01BB02 - препарати для місцевої анестезії. Аміди

Основна фармакотерапевтична дія: антиаритмічна, анестезуюча дія; пригнічує проведення не тільки больових імпульсів, але й імпульсів іншої модальності; швидко гідролізується в слаболужному середовищі тканин і після короткого латентного періоду діє протягом 60–90 хв (Хвилина); анестезуюча дія лідокаїну в 2–6 разів сильніша, ніж прокаїну; при місцевому застосуванні розширює судини, не чинить місцевоподразнюючої дії; при запаленні (тканинний ацидоз) анестезуюча активність знижується; ефективний при усіх видах місцевого знеболювання; розширює судини; не проявляє подразнюючої дії на тканини; крім основної місцевоанестезуючої дії, чинить антиаритмічну дію; антиаритмічна активність обумовлена пригніченням фази 4 (діастолічної деполяризації) у волокнах Пуркин’є, зменшенням автоматизму, пригніченням ектопічних осередків збудження; на швидкість швидкої деполяризації (фаза 0) не впливає або незначно знижує; збільшує проникність мембран для іонів калію, прискорює процес реполяризації й скорочує потенціал дії; при застосуванні в середніх терапевтичних дозах не змінює збудливість синусно-передсердного вузла, мало впливає на провідність і скоротливість міокарда.

Показання для застосування ЛЗ: шлуночкова екстрасистолія і тахіаритмії, у т. ч. при г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), у післяопераційному періоді.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: перед введенням лідокаїну необхідно проводити пробу на чутливість; для досягнення антиаритмічної дії; введення починають з болюсу в/в (внутрішньовенне введення) в дозі 1–2 мг/кг маси тіла протягом 3–4 хв (Хвилина); середня разова доза – 80 мг, максимальна разова доза – 100 мг; потім переходять на краплинну інфузію зі швидкістю 20–55 мкг/кг/хв (максимум 2 мг/хв) у 5 % р-ні глюкози або у фізіологічному р-ні; краплинні інфузії можуть застосовуватися протягом 24–36 год (Година); при необхідності на фоні краплинної інфузії можна повторити в/в (внутрішньовенне введення) введення в дозі 40 мг через 10 хв (Хвилина) після першого болюсу. в/м (внутрішньом’язеве введення) препарат вводять по 2–4 мг/кг (максимальна разова доза – 200 мг) з інтервалами 4–6 год (Година); в окремих випадках використовують більш високі дози – по 600 мг кожні 3–4 год (Година); дітям при аритмії вводять в/в (внутрішньовенне введення) струминно 1 мг/кг зі швидкістю 25–50 мг/хв, через 5 хв (Хвилина) можливо повторне введення (сумарна доза не повинна перевищувати 3 мг/кг); при необхідності переходять на інфузійне введення зі швидкістю 30 мкг/кг/хв; максимальна добова доза для дітей визначається масою тіла дитини і становить 4–5 мг/кг для дітей віком старше 3-х років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 100 мг/мл по 2 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З антиаритмічними препаратами - ризик розвитку токсичних ефектів. Інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) посилюють місцевоаналгезуючу дію лідокаїну

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати тільки в тому випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик для плоду .
Лактація: Призначати тільки в т випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик чи дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при зниженому АТ (артеріальний тиск), СН (серцева недостатність), аритмії.
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: З обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Призначають.з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати з обережністю пацієнтам з псевдохолінестеразною недостатністю, злоякісною міастенією, хворим на епілепсію. Неконтрольоване застосування анестетика призводить до пошкодження епітелію рогівки. Перед введенням препарату необхідно зняти контактні лінзи, а користуватися ними можна лише після повного зникнення симптомів анестезії. Перед початком лікування, перевірити стан ССС. Уникати передозування, інтервал між застосуванням двох максимальних доз повинен становити щонайменше 24 год (Година) Використовувати найнижчі дози і концентрації, необхідні для отримання бажаного ефекту. З обережністю наносити препарат на задню стінку глотки. При трансбукальному застосуванні можливий ризик розвитку дисфагії і подальшої аспірації. Швидко всмоктується ч/з слизові оболонки (особливо слизову оболонку трахеї), ч/з травмовану шкіру. Дотримуватись обережності при нанесенні препарату на уражені слизові оболонки або інфіковані ділянки, при застосуванні препарату у пацієнтів з епілепсією, при брадикардії, порушенні провідності, порушеннях функції печінки, шоковому стані, особливо якщо всмоктування значної кількості препарату очікується на основі застосовуваної дози і площі, яка обробляється.
Інформація для пацієнта: Керування автомобілем, експлуатація машин та робота на висоті дозволяється не раніше, ніж ч/з одну год (Година) після введення препарату(в конюнктивальний мішок)

Комбіновані препарати, що містять Лідокаїн