Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлорхінальдол (Chlorquinaldol)

Категорія: Акушерство, гінекологіяПротимікробні та антисептичні засобиПохідні хінолінуХлорхінальдол

Хлорхінальдол (Chlorquinaldol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ХІНОФУЦИН-ЛХ, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна

Інструкція для застосування: Хлорхінальдол (Chlorquinaldol)

Фармакотерапевтична група: G01AC03 - протимікробні та антисептичні засоби для застосування у гінекології. Похідні хіноліну.

Основна фармакотерапевтична дія: активний до аскоміцетів роду Aspergillus та роду Penicillium, дріжджових та дріжджоподібних (Candida albicans та ін.) грибів, а також дерматофітів; має антибактеріальну дію відносно Гр(+) і Гр(-) бактерій (Str. pyogenes, Staph. aureus, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Corinebacterium diphtheriae, Salmonella spp., E. coli), а також деяких найпростіших (Entamoeba histolitica, Trichomonas vaginalis, Lamblia intestinalis).

Показання для застосування ЛЗ: кольпіти, вульвовагініти грибкової та неспецифічної бактеріальної етіології.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вагінально по 1 супозиторію протягом 20 днів або по 1 супозиторію 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при наявності ерозій, у початковому періоді лікування може виникати печіння.

Протипоказання до застосування ЛЗ: АР (алергічні реакції) на хлорхінальдол.

Форми випуску ЛЗ: супозиторії вагінальні по 0,015 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дія ослаблюється при застосуванні з р-нами, що містять метали. Ефективність підсилюється при застосуванні із системними а/б (Антибіотик) та антифунгальними засобами. При застосуванні з місцевими КС дія хлорхінальдолуї підсилюється. Місцеві судинозвужувальні засоби послабляють дію його. Препарати з месцевоподразнювальною дією підсилюють АР (алергічні реакції) на його

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можливо призначати (після 12 тижнів). 
Лактація: Даних немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується призначати.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Запальні стани горла та мигдаликів під час інфекційних захворювань дихальних шляхів, запалення мигдаликів без інших ознак з боку дихальних шляхів не є показанням для застосування місцевих дезінфекційних засобів. При вірусних інфекціях ці препарати неефективні.
Інформація для пацієнта: Бактеріальний тонзиліт може спричинити тяжкі ускладнення і має лікуватися відповідними дозами ефективних а/б (Антибіотик); такі інфекції потребують консультації з лікарем, місцеве лікування є тільки допоміжним.

Комбіновані препарати, що містять Хлорхінальдол