Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Клотримазол (Clotrimazole) *

Категорія: Акушерство, гінекологіяПротимікробні та антисептичні засобиПрепарати для лікування протозойних інфекційКлотримазол

Клотримазол (Clotrimazole) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЛОТРИМАЗОЛ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • КАНДІБЕНЕ, Меркле ГмбХ, Німеччина
  • КАНДІД, КАНДІД-В6, Гленмарк Фармасьютикалз ЛТД., Індія
  • КЛОТРИМАЗОЛ, ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща
  • КЛОТРИМАЗОЛ, Елегант Індія, Індія
  • КЛОТРИМАЗОЛ, Сінмедик Лабораторіз, Індія
  • КЛОТРИМАЗОЛ, Фармапрім СРЛ, Республіка Молдова

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Клотримазол (Clotrimazole)

Фармакотерапевтична група: G01AF02 - протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології.

Показання для застосування ЛЗ: генітальні інфекції, спричинені дріжджовими грибами роду Candida БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) та/або Trichomonas vaginalis (кандидозний вульвовагініт, трихомоніаз) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) італьні суперінфекції, викликані бактеріями, чутливими до клотримазолу; санація статевих шляхів перед пологами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: звичайно препарат у лікарській формі табл. (Таблетки) застосовують по 1 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу) глибокб в піхву протягом 3 днів або по 1 табл. (Таблетки) на день протягом 6 - 7 днів ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); лікування повинно бути завершено до початку менструації; спрей для дорослих застосовують 2 р/добу (кількість разів на добу) до зникнення симптомів захворювання; при лікуванні генітальних інфекцій можливе застосування гелю - приблизно 5 г гелю вводять якомога глибше у вагіну ввечері (перед сном) протягом 6 днів; лікування не повинно проводитися під час менструації і тому повинно бути закінчено до її початку.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцеві реакції - печіння, поколювання, почервоніння.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: гель вагінальний 2% по 30 г у тубах з аплікатором; супозиторії вагінальні по 100 мг; табл. (Таблетки) вагінальні по 100 мг, по 200 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При вагінальному введенні знижує активність амфотерицину В, інших полієнових а/б (Антибіотик). З ністатином - активність клотримазолу може знижуватись.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний для призначення у І триместрі вагітності. Можна застосовувати під час ІІ або ІІІ триместра, якщо користь від його застосування для матері буде більшою за можливий ризик для плода.
Лактація: Під час лікування годування груддю припинити.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід застосування відсутній.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Для запобігання урогенітальній реінфекції необхідне одночасне лікування статевих партнерів. При трихомоніазі для успішного лікування одночасно призначати інші ЛЗ (лікарський засіб), які мають системну дію (метронідазол внутрішньо).
Інформація для пацієнта: Вагінальні табл. (Таблетки) не застосовувати під час менструації. Для забезпечення успішного лікування лікарські форми не припиняють зразу після купірування г. (Гострий) симптомів захворювання.

Комбіновані препарати, що містять Клотримазол