Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мексилетин (Mexiletine)

Категорія: КардіологіяАнтиаритмічні лікарські засобиАнтиаритмічні засоби I класуКлас I ВМексилетин

Мексилетин (Mexiletine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕКСАРИТМ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мексилетин (Mexiletine)

Фармакотерапевтична група: С01ВВ02 - антиаритмічні препарати IВ класу.

Основна фармакотерапевтична дія: антиаритмічна дія; пригнічує швидкий трансмембранний потік іонів натрію, має мембраностабілізуючу та місцевоанестезуючу дії; препарат зменшує швидкість деполяризації та автоматизм водіїв ритму, швидкість проведення збудження у волокнах Гіса-Пуркін’є, незначно знижує ефективний рефрактерний період та більшою мірою тривалість потенціалу дії (ПД), підвищує співвідношення ефективного рефрактерного періоду до тривалості ПД (перитонеальний діаліз); мало впливає на гемодинамічні показники.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування шлуночкових екстрасистолій, шлуночкових тахіаритмій.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають спочатку по 400 мг, потім по 200 мг кожні 6–8 год (Година); можливо призначення препарату по 200–300 мг 3 р/добу (кількість разів на добу), за необхідності дозу підвищують на 50–150 мг кожні 3 доби; МДД (максимальна добова доза) – 800 мг, при нирковій недостатності – не більше 600 мг; у деяких випадках разову дозу доводиться збільшувати до 600 мг; у подальшому, залежно від терапевтичного ефекту, дозу можна поступово зменшити; термін лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зміни смакових відчуттів, нудота, блювання, діарея, запори, ністагм, порушення акомодації, атаксія, дизартрія, тремор, парестезія, сонливість, сплутаність свідомості, запаморочення; брадикардія, гіпотензія; не виключена аритмогенна дія (розвиток шлуночкових екстрасистолій, мерехтіння передсердь), дерматит, порушення сечовиділення, психози, судоми.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, СССВ (синдром слабкості синусового вузла), брадикардія, гіпотензія, кардіогенний шок, г. (Гострий) ниркова та печінкова недостатність, вагітність, дитячий вік; у період лактації препарат призначають лише за життєво-необхідних обставин; при цьому необхідно вирішити питання про припинення годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 200 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Антациди, наркотичні засоби, метоклопрамід, седативні, холіноблокуючі, гангліоблокуючі засоби, Н2-блокатори уповільнюють абсорбцію мексилетину; β-адреноблокатори, антагоністи кальцію – зв’язування з білками плазми; рифампіцин, фенітоїн, барбітурати прискорюють метаболізм препарату, знижують концентрацію в крові; натрію гідрокарбонат і діуретики уповільнюють екскрецію мексилетину нирками, підвищуючи концентрацію у плазмі крові. При комбінованому застосуванні препарату з β-адреноблокаторами, мембраностабілізаторами спостерігається підвищення антиаритмогенного ефекту; з лідокаїном та іншими місцевими анестетиками можлива кумуляція мексилетину

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Призначають лише за життєво-необхідних обставин..

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при брадикардії, артеріальній гіпотензії, СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвіду застосування препарату для лікування нема.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У зв’язку з можливістю розвитку аритмій, припинення прийому попередньої антиаритмічної терапії проводять в умовах стаціонару. Раптова відміна препарату небезпечна для життя, дозу препарату знижувати поступово. При переході з лікування лідокаїном на лікування мексилетином необхідно припинити інфузію лідокаїну відразу після прийому першої дози мексилетину, при цьому систему для в/в (внутрішньовенне введення) введення лідокаїну від’єднують від хворого тільки після досягнення задовільного антиаритмічного ефекту після орального прийому мексилетину.
Інформація для пацієнта: Відмовитись від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.