Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Динопрост (Dinoprost)

Категорія: Акушерство, гінекологіяЗасоби, що підвищують тонус та скорочувальну активність міометріюПростагландиниДинопрост

Динопрост (Dinoprost)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕНЗАПРОСТ-Ф, ХІНОЇН, Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Ко. Лтд., Угорщина
  • ЕНЗАПРОСТ-Ф, ХІНОЇН, Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Прайвіт Ко. Лтд., Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Динопрост (Dinoprost)

Фармакотерапевтична група: G02AD01 - засоби, які підвищують тонус і скоротливу активність міометрія. Простагландини.

Основна фармакотерапевтична дія: утеротонічна дія; простагландин F2-альфа (відновлена форма простагландину Е2); динопрост сприяє дозріванню шийки матки, а з іншого боку - стимулює пологову діяльність.

Показання для застосування ЛЗ: переривання вагітності в другому триместрі в таких випадках - незакінчений спонтанний викидень, загибель плода в матці, тяжкі порушення розвитку плода, уродженні порушення розвитку, несумісні із життям, які визначаються за допомогою сучасної діагностики, при неможливості штучного аборту через ризик розвитку ускладнень у матері під час його проведення (до другого триместру вагітності); локальне лікування тяжкої післяпологовії кровотечі на плацентарній стадії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: премедикація: для виключення побічної дії препарату та зменшення болю рекомендується застосовувати комбінації з доларганом, піпольфеном, атропіном, седуксеном; у підготовчому періоді рекомендується завжди застосовувати доларган і атропін одну із зазначених вище комбінацій рекомендується ввести в/в (внутрішньовенне введення), безпосередньо перед введенням динопросту; інтраамніальне введення може виконуватися через стінку живота (трансабдомінально) або через склепіння піхви; трансабдомінальне введення - в амніотичну порожнину вводиться 25 мг динопросту; за необхідності можна повторно ввести препарат через 8-12 год (Година); можливе введення 25 мг динопросту через склепіння піхви в амніотичний міхур; цю процедуру можна повторити з постійним контролем моторики матки; при неефективності препарату через 8-12 год (Година) повторюють введення динопросту, за необхідності, вводять інфузійно окситоцин; якщо викидень не завершується протягом 12 год (Година), необхідно ретельно обстежувати вагітну (пульс, (Температура), кількість лейкоцитів); тривале спринцювання порожнини матки динопростом проводять, коли препарати, що застосовувалися раніше (окситоцин, метилергометрин), або масаж матки не привели до зупинки тяжкої кровотечі, спричиненої післяпологовою атонією матки; в порожнину матки через катетер вводять 20 мг динопросту, р-неного у фізіологічному р-ні натрію хлориду (загальний об’єм рідини для спринцювання повинен становити 500 мл); протягом перших 10 хв (Хвилина) препарат вводять у порожнину матки із швидкістю 3-4 мл/хв, потім швидкість вливання знижують до 1 мл/хв і за необхідності вводять препарат протягом наступних 12-24 год (Година).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: пронос, нудота, біль або спазм у шлунку, блювання, сильний і тривалий біль у ділянці шлунка, параліч кишечнику; спазм периферичних судин, брадикардія, тахікардія, AV-блокада І ступеня, відчуття здавленості або болю в ділянці грудини; бронхоспазм, тривалий кашель; диплопія, парестезія, головний біль, сонливість, відчуття напруженості; порушення сечовипускання, гематурія, затримка сечі; біль у матці під час аборту, гіпертонія матки; анафілактичний шок, печіння в очах; біль у ділянці спини, ніг і плечових суглобів; збільшення кількості лейкоцитів, “мурашки”; озноб або підвищене потовиділення; минуща пропасниця; почервоніння шкіри; збільшення молочних залоз, спричинене припливом до них крови; відчуття печіння в сосках; запалення та біль у місці ін’єкції; відчуття спраги.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, до інших утеротонічних ЛЗ (лікарський засіб) в анамнезі; анатомічно та клінічно звужений таз або неправильне передлежання плода; наявна БА (бронхіальна астма) або в анамнезі, г. (Гострий) та хр. (Хронічний) обструктивні захворювання легенів, активна фаза виразкового коліту, хвороба Крона, тиреотоксикоз, г. (Гострий) інфекції, запалення органів сечостатевої системи або черевної порожнини; порушення цілісності навколоплідної оболонки; серпоподібно-клітинна анемія, глаукома, АГ (артеріальна гіпертензія) (160/100 мм рт. ст. і вище).

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 5 мг/1 мл по 1 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З окситоцином і ергометрином - посилення його дії, зростає ризик розвитку побічних явищ.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Після того як розпочато переривання вагітності за допомогою препарату, зробити все можливе для його завершення, оскільки вплив препарату на плід не відомий.
Лактація: Особливих застережень немає

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при захворюваннях серця з гострими симптомами; гіпертензії або гіпотензії.
Порушення функції печинки: З обережністю при жовтусі, гострих захворюваннях.
Порушення функції нирок: З обережністю при гострих захворюваннях.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма), гострих та ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовують
Особи похилого та старечого віку: Не застосовують

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед застосуванням необхідно ретельно оцінити співвідношення користь/ризик, особливо в зазначених нижче випадках: захворювання серця з гострими симптомами; гіпертензія або гіпотензія в анамнезі або в теперішній час, епілепсія, ЦД (цукровий діабет), жовтуха, гострі захворювання печінки , гостре захворювання нирок у теперішній час або в анамнезі; прееклампсія, звуження шийки матки, пухлина м’язової або сполучної тканини матки; раніше проведені хірургічні втручання на матці; багатократні пологи, анемія в анамнезі. Після того як розпочато переривання вагітності за допомогою динопросту слід зробити все можливе для його завершення, оскільки вплив препарату на плід не відомий.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає