Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Динопростон (Dinoprostone)

Категорія: Акушерство, гінекологіяЗасоби, що підвищують тонус та скорочувальну активність міометріюПростагландиниДинопростон

Динопростон (Dinoprostone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДИНОПРОБІОСТОН, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • ПРЕПІДИЛ, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія
  • ПРЕПІДИЛ, Фармація Н.В./С.А., Бельгія
  • ПРОСТИН Є2, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія
  • ПРОСТИН Є2, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В./Фармація Н.В./С.А., Бельгія/Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Динопростон (Dinoprostone)

Фармакотерапевтична група: G02AD02 - засоби, що підвищують тонус і скорочувальну активність міометрія. Простагландини.

Основна фармакотерапевтична дія: утеротонічна, здатність стимулювати органи, що мають гладку мускулатуру, а також модулювати відповідь внутрішніх органів на різні гормональні стимули.

Показання для застосування ЛЗ: індукція пологів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у жінок з доношеною або майже доношеною вагітністю; гель призначається для розм’якшення (дозрівання) шийки матки при необхідності індукції родової діяльності за медичними чи акушерськими показаннями.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: стерильний р-н динопростону з концентрацією 1 мг/мл в об’ємі 0,75 мл додати його до 500 мл стерильного фізіологічного р-ну або 5% глюкози (отримати р-н з концентрацією динопростону 1,5 mг/мл); цей р-н вводиться зі швидкістю 0,25 mг/хв протягом 30 хв (Хвилина) і потім ця швидкість або підтримується, або збільшується; препарат може вводитись і переривчастими курсами, зі збільшенням швидкості введення до 0,5 mг/хв, з інтервалом не менше 1 год (Година); при появі дистрес-с-му плоду або гіпертонусі матки, застосування препарату слід припинити; після нормалізації тонусу матки інфузія динопростону може бути відновлена з дозуванням 50% від попередньої дози; якщо клінічний ефект не розвивається протягом 12 – 24 год (Година), застосування препарату слід припинити; для індукції пологів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) при доношеній або майже доношеній вагітності початкову дозу гелю динопростону (1 мг), слід ввести у заднє склепіння піхви; за необхідності через 6 год (Година) можна ввести наступну дозу гелю - 1 мг або 2 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (2 мг - у разі повної відсутності ефекту після введення першої дози; 1 мг - для посилення вже досягнутого ефекту після введення першої дози); застосування гелю - весь вміст шприца (0,5 мг динопростону = 3 г гелю) за допомогою катетера, що додається, ввести в цервікальний канал зразу нижче рівня внутрішнього зіва (слід запобігати введенню гелю вище рівня внутрішнього зіва (екстраамніотично)); після введення препарату пацієнтка повинна 10 – 15 хв (Хвилина) лежати на спині, щоб звести до мінімуму витікання гелю; при досягненні бажаного результату від застосування динопростону рекомендовано інтервал до в/в (внутрішньовенне введення) застосування окситоцину становить 6 – 12 год (Година); якщо відповідь на початкову дозу динопростону відсутня, то можна призначити його повторно; рекомендована повторна доза – 0,5 мг, а інтервал від попереднього введення – 6 год (Година); МДД (максимальна добова доза) - 1,5 мг динопростону.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: у матері - АГ (артеріальна гіпертензія), емболія легеневих артерій навколоплідними водами, зупинка серця, аномальні скорочення матки (збільшення частоти, тонусу чи тривалості), розрив матки, швидка дилатація шийки матки, відшарування плаценти, нудота, блювання, діарея, підвищення (Температура) (пропасниця), біль у спині, бронхоспазм, БА (бронхіальна астма), висипи, реакції гіперчутливості, транзиторні вазовазальні симптоми (припливи, тремор, головний біль, запаморочення), подразнення тканин в місці введення – еритема, збільшення кількості лейкоцитів у крові; у плоду - дистрес-с-м та порушення ЧСС (частота серцевих скорочень); зниження оцінки за шкалою Апгар, мертвонароджуваність, неонатальна смерть.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до динопростону; багатоплідна вагітність; жінки, які мали 6 або більше вагітностей; невставлення голівки плоду в родові шляхи; кесарів розтин або інші хірургічні втручання на матці в анамнезі; при невідповідності розмірів голівки плоду тазу матері; при зміні ЧСС (частота серцевих скорочень); акушерські умови, за яких співвідношення користі та ризику для матері та плоду свідчать на користь хірургічного втручання; патологічні (у тому числі - кров’яні) виділення із статевих шляхів нез’ясованої етіології під час вагітності; нетім’яне передлежання плоду.

Форми випуску ЛЗ: гель вагінальний, 1 мг/3 г по 3 г у шприцах; гель для ендоцервікального введення, 0,5 мг/3 г по 3 г; концентрат для приготування р-ну для інфузій, 1 мг/мл по 0,75 мл в амп. (Ампула), у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Простагландини потенціюють дію окситоцину на матку. Не застосовувати одночасно (існує ризик розриву матки), при послідовному введенні - суворий контролю. Послідовне використання окситоцину після введення цервікального гелю з динопростом, з інтервалом, мінімум, 6 год

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосовується у жінок із доношеною або майже доношеною вагітністю.
Лактація: Особливих застережень немає

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при кардіоваскулярних порушеннях.
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: З обережністю.
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовують
Особи похилого та старечого віку: Не застосовують

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати хворим з кардіоваскулярними порушеннями, глаукому або з підвищеним ВТ (внутрішньоочний тиск), з розривом хоріоамніотичної мембрани.Дотримуватись обережності, щоб не ввести гель вище рівня внутрішнього зіва. З метою виявлення можливих ознак побічних ефектів, необхідно пильне спостереження за матковою активністю, станом плода і шийки матки . Якщо у пацієнтки з’являються ознаки гіпертонусу матки, затяжні надмірні маткові скорочення, стан серцебиття плоду відхиляється від норми, слід обрати таку лікувальну тактику, що сприяє і плоду, і матері. Якщо високотонічні скорочення матки тривають протягом тривалого часу, взяти до уваги можливість розриву матки. За наявності в анамнезі гіпертонічних або тетанічних маткових скорочень рекомендується здійснювати безперервний моніторинг маткової активності і стану плода. До призначення препарату пильно оцінити співвідношення розмірів плода і таза.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає