Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Етацизин (Ethacizin)

Категорія: КардіологіяАнтиаритмічні лікарські засобиАнтиаритмічні засоби I класуКлас I СЕтацизин

Етацизин (Ethacizin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕТАЦИЗИН, АТ (артеріальний тиск) "Олайнфарм", Латвія
  • ЕТАЦИЗИН, АТ (артеріальний тиск) Олайнський хіміко-фармацевтичний завод "Олайнфарм", Латвія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Етацизин (Ethacizin)

Фармакотерапевтична група: С01ВG02 - антиаритмічні засоби класу ІС

Основна фармакотерапевтична дія: має виражену і тривалу антиаритмічну дію; пригнічує швидкість наростання фронту потенціалу дії, не змінює потенціал спокою; впливає переважно на натрієві канали (як на зовнішній, так і на внутрішній поверхні клітинної мембрани), зменшує амплітуду і уповільнює процеси інактивації і реактивації швидкого натрієвого струму; блокує вхід іонів кальцію по повільних каналах; подовжує тривалість рефрактерних періодів передсердь і AV (атріовентрикулярний) вузла; уповільнює швидкість наростання потенціалу дії в передсердних і шлуночкових волокнах, волокнах Пуркіньє і додаткових шляхах проведення збудження по AV (атріовентрикулярний) вузлу і пучку Кента; пригнічує синоатріальне проведення, особливо при с-мі ССВ, поширює комплекс QRS електрокардіограми; має негативну інотропну дію, виявляє місцевоанестезуючу і спазмолітичну активність; не змінює ЧСС (частота серцевих скорочень) при короткочасному прийманні і зменшує при тривалому застосуванні.

Показання для застосування ЛЗ: шлуночкова та надшлуночкова екстрасистолія, шлуночкова тахікардія, пароксизми миготливої аритмії, надшлуночкові тахікардії при с-мі передчасного збудження шлуночків.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають дорослим внутрішньо, незалежно від прийому їжі, починаючи з 50 мг 3 р/ добу, за недостатнього ефекту дозу збільшують (під контролем ЕКГ) до 50 мг 4 р/добу (кількість разів на добу) (200 мг) або 100 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) (300 мг); МДД (максимальна добова доза) – 300 мг під обов’язковим контролем ЕКГ (Електрокардіограма); після досягнення антиаритмічного ефекту проводять підтримуючу терапію в індивідуально підібраних дозах.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження скоротливості міокарда, погіршення коронарного кровообігу, порушення ритму серця, зміни на ЕКГ: подовження інтервалу PQ, поширення зубця Р і комплексу QRS; запаморочення, порушення акомодації; нудота.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; AV (атріовентрикулярний) блокада ІІ - ІІІ ступеня, кардіогенний шок, виражена гіпотензія, тяжка СН (серцева недостатність); слабкість синусового вузла; захворювання печінки та нирок; вагітність і лактація; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 50 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування антиаритмічних засобів класу ІС – морацизину, енкаїніду, флекаїніду, доркаїміду, пропафенону – протипоказане. Комбінація блокаторів β-адренорецепторів з антиаритмічними засобами класу ІС (етацизин) посилює протиаритмічний ефект, особливо відносно аритмій, що провокуються фізичним навантаженням або стресом. Така комбінація дозволяє використовувати невеликі дози антиаритмічних засобів, що знижує частоту його побічної дії. Ця комбінація показана для лікування та профілактики пароксизмальних тахікардій, включаючи шлуночкові.
Можна приймати разом з кордароном (ІІІ клас), але слід знижувати дози обох препаратів. Для профілактики мерехтіння шлуночків або шлуночкової пароксизмальної тахікардії можна застосовувати комбінацію мексилетин + етацизин + анаприлін. З дигоксином посилюється антиаритмічна дія препаратів і покращується скоротлива здатність міокарда; при їх сумісному застосуванні можливі нудота, анорексія, що пов’язано з підвищенням концентрації дигоксину в сироватці крові, у такому разі знизити дозу дигоксину. Застосування глутамінової кислоти разом з етацизином нівілює кардіодепресивну дію останнього у хворих з початковими ознаками порушення кровообігу. Не слід призначати разом з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при AV (атріовентрикулярний) блокаді ІІ - ІІІ ст., кардіогенному шоці, вираженій АГ (артеріальна гіпертензія), тяжкій СН (серцева недостатність). З обережністю при порушеннях серцевого ритму, СССВ (синдром слабкості синусового вузла), порушеннях провідності по волокнам Пуркіньє, ІМ (інфаркт міокарда), ускладнених порушеннях серцевого ритму.
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Протипоказаний.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Попередньо виявити та ліквідувати гіпокаліємію. Запобігати використанню одночасно з антиаритмічними препаратами (ААП) 1α класу. Курсове лікування бажано починати в стаціонарі (особливо протягом перших 3 - 5 днів після приймання препарату та з урахуванням динаміки ЕКГ (Електрокардіограма) після пробної та повторної доз етацизину або даних моніторування ЕКГ). Негайно припинити курсове лікування в разі почастішання ектопічних шлуночкових комплексів, проявів блокад чи брадикардії, при розширенні шлуночкових комплексів більше, як на 25%, зменшення їхньої амплітуди, розширення зубця Р понад 0,12 секунд.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.