Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Декаметоксин (Decamethoxin) **

Категорія: Акушерство, гінекологіяКонтрацептиви для місцевого застосуванняВагінальні контрацептивиДекаметоксин

Декаметоксин (Decamethoxin) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕКАЗОЛЬ, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Декаметоксин (Decamethoxin)

Фармакотерапевтична група: G02BB10 – контрацептиви для місцевого застосування. Вагінальні контрацептиви.

Основна фармакотерапевтична дія: механізм дії якого пов'язаний насамперед з ушкодженням ультраструктури сперматозоїдів; виявляє антимікробну дію на патогенну флору піхви, найбільш виражену відносно грампозитивних збудників коків і паличкоподібних м/о (Мікроорганізм) (S. aureus i B. subtilis); вплив препарату на Гр(-) (E. coli, P. aeruginosa, P. vulgaris, K. pneumonie), гриби роду Candida виражений слабше; виявляє протитрихомонадну активність, яка поступається перед метронідазолом та трихомонацидом; має контрацептивну дію, ефективність якої становить 96 – 98 %.

Показання для застосування ЛЗ: місцева контрацепція при наявності протипоказань до застосування пероральних і внутрішньоматкових контрацептивів або в період їх відміни; у період після пологів або абортів; під час годування груддю; при нерегулярному статевому житті; при підвищеному ризику зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом; профілактика і лікування неспецифічних, трихомонадних та дріжджових кольпітів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: статевий акт можна проводити відразу після введення аерозолю, тривалість дії після введення – до 3-х год (Година); застосовувати препарат необхідно перед кожним статевим актом, незалежно від періоду циклу; при повторних статевих актах відновлюють введення препарату перед початком кожного акту; тривалість використання препарату як контрацептивного засобу – 2–3 місяці; для профілактики і лікування неспецифічних кольпітів аерозоль застосовують у вигляді монотерапії або в поєднанні з традиційними антибактеріальними препаратами 2 – 4 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5 – 7 днів; при лікуванні трихомонадних і дріжджових кольпітів застосовують курсами (2 – 3 курси по 7 – 10 днів).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: незначне порушення природного рівня рН і нормальної флори піхви, слабка місцевоподразнювальна дія; поява висипань на шкірі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: аерозоль, 52 мг/60 г по 60 г у балонах

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід застосування відсутній (р-н для зовнішнього застосування). Для профілактики бленореї новонародженим в очі закапують безпосередньо після народження і ч/з 2 год (Година) після пологів
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Підігрівання препарату до 38 °С перед застосуванням підвищує ефективність його дії (р-н для зовнішнього застосування)
Інформація для пацієнта: Не допускати потрапляння препарату на слизові оболонки очей. При випадковому потраплянні в очі змити його великою кількістю проточної води (р-н для зовнішнього застосування)