Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хінаголід (Quinagolide)

Категорія: Акушерство, гінекологіяІнші засоби, що застосовуються в гінекологіїІнгібітори пролактинуХінаголід

Хінаголід (Quinagolide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НОРПРОЛАК, Єльфа Фармасетікал Компані СА/Каталент Ю.К. Пекінг Лімітед/Феррінг ГмбХ, Польща/Великобританія/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хінаголід (Quinagolide)

Фармакотерапевтична група: G02CB04 - агоністи дофамінових рецепторів. Інгібітори синтезу пролактину.

Основна фармакотерапевтична дія: селективний агоніст дофамінових D2-рецепторів, що не належить до хімічної групи похідних ріжків; чинить сильну інгібуючу дію на секрецію пролактину передньої частки гіпофіза, не знижуючи при цьому нормальні рівні інших гіпофізарних гормонів; у деяких пацієнтів зниження секреції пролактину може супроводжуватися короткочасним незначним підвищенням рівня гормона росту в плазмі крові; клінічна значимість цього явища невідома; хінаголід інгібітор секреції пролактину пролонгованої дії є ефективним при призначенні внутрішньо 1 раз на добу пацієнтам із гіперпролактинемією, призводячи до зменшення вираженості таких клінічних симптомів, як галакторея, олігоменорея, аменорея, безпліддя і зниження лібідо; тривале лікування препаратом призводить до зменшення розмірів або зупинки росту пролактинсекретуючих мікро- і макроаденом гіпофіза. Клінічно значиме зниження рівня пролактину в крові настає ч/з 2 год (Година). після прийому препарату, досягає максимуму ч/з 4 - 6 год (Година). і зберігається майже 24 год (Година); встановлена пряма залежність тривалості дії препарату від величини його дози, тоді як для пролактинзнижуючого ефекту такої залежності немає; максимальний пролактинінгібуючий ефект відзначений після одноразового застосування дози 50 мкг; посилення дії спостерігалося не при збільшенні дози, а при збільшенні тривалості застосування.

Показання для застосування ЛЗ: ідіопатична гіперпролактинемія; гіперпролактинемія, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) спричинена пролактин-секретуючою мікро- або макроаденомою гіпофіза.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: з огляду на можливість розвитку ортостатичної гіпотонії внаслідок дофамінергічної стимуляції дозу препарату слід збільшувати до терапевтичної поступово, починаючи лікування із застосування таблеток по 25 мкг, 50 мкг; приймати препарат слід 1 раз/добу, бажано на ніч, перед сном, з невеликою кількістю їжі; дорослі: оптимальну дозу препарату слід підбирати індивідуально, враховуючи ступінь зменшення рівня пролактину в плазмі крові й переносимість; лікування розпочинають із застосування табл. (Таблетки) по 25 мкг, 50 мкг; у перші 3 дні препарат призначають у дозі 25 мкг/добу; у наступні 3 дні – в дозі 50 мкг/добу; починаючи з 7-го дня й далі рекомендована доза - 75 мкг/добу; при необхідності здійснюють подальше поступове збільшення дози до досягнення оптимального терапевтичного ефекту; підтримуюча доза становить 75 - 150 мкг/добу; у 1/3 пацієнтів виникає необхідність застосування добової дози 300 мкг/добу й вище; у таких випадках добову дозу препарату можна підвищувати в межах 75 - 150 мкг з інтервалами не менше 4 тижнів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) до досягнення задовільного терапевтичного ефекту або погіршення переносимості препарату, що може потребувати перерви в лікуванні

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, головний біль, запаморочення, втома, які розвиваються переважно в перші кілька днів після початку терапії й носять короткочасний характер; анорексія, біль у животі, запор або діарея, безсоння, набряки, гіперемія, закладеність носа, артеріальна гіпотензія; г.психоз; сонливість.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; порушення функції нирок або печінки; психічні розлади в анамнезі

Форми випуску ЛЗ: комбі-упаковка: табл. (Таблетки) по 25 мкг + табл. (Таблетки) по 50 мкг; табл. (Таблетки) по 75 мкг; табл. (Таблетки) по 150 мкг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Існує теоретична можливість, що при одночасному застосуванні його і препаратів, що мають виражені антидофамінергічні властивості (нейролептики), здатність першого до пригнічення секреції пролактину може знизитися; тому при одночасному призначенні зазначених препаратів слід дотримуватися обережності.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Припинити застосування препарату при підтвердженні вагітності, якщо немає вагомих клінічних причин для продовження терапії. Якщо вагітність підтверджена у хворої з аденомою гіпофіза й застосування препарату було припинено, то протягом усього періоду вагітності необхідно проводити пильний моніторинг її стану.
Лактація: Інгібує секрецію пролактину, що призводить до пригнічення лактації, тому годування груддю зазвичай неможливе. Якщо ж процес лактації не порушився у ході терапії, годування груддю не рекомендовано, оскільки не відомо, чи виділяється хінаголід у грудне молоко.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: При порушенні функції - протипоказаний
Порушення функції нирок: Порушення функції нирок -протипоказаний
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід застосування у дітей відсутній
Особи похилого та старечого віку: Досвід застосування препарату в осіб літнього віку відсутній.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може спричинити виникнення сонливості. Слід з обережністю застосовувати препарат у пацієнтів, історія хвороби яких включає психічні розлади. Для профілактики нудоти і блювання, може бути застосований антагоніст дофаміну( домперидон), що призначається принаймні за 1 год (Година). до прийому препарату. У перші дні терапії, та при збільшенні дози препарату рекомендується регулярно контролювати АТ (артеріальний тиск) у горизонтальному й вертикальному положенні тіла у зв’язку з можливістю розвитку ортостатичної гіпотонії й непритомності.
Інформація для пацієнта: можливе відновлення дітородної функції, пригніченої гіперпролактинемією. Якщо вагітність небажана, під час терапії препаратом необхідно використовувати оптимальні методи контрацепції. Під час терапії слід утриматись від керування транспортними засобами та роботи зі складними механізмами через зниження уваги і можливий розвиток сонливості.