Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Івабрадин (Ivabradin)

Категорія: КардіологіяСелективні інгібітори I f каналівІвабрадин

Івабрадин (Ivabradin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОРАКСАН® 5 мг, Лабораторії Серв'є Індастрі/Серв'є (Ірландія) Індастріс Лтд, Франція/Ірландія
  • КОРАКСАН® 7,5 мг, Лабораторії Серв'є Індастрі/Серв'є (Ірландія) Індастріс Лтд, Франція/Ірландія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Івабрадин (Ivabradin)

Фармакотерапевтична група: С01ЕB17 - кардіологічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антиангінальна, антиішемічна дія; діє шляхом селективного та специфічного інгібування f-каналів синусового вузла серця, контролює спонтанну діастолічну деполяризацію синусового вузла та зменшує ЧСС (частота серцевих скорочень); діє тільки на рівні синусового вузла та не впливає на внутрішньопередсердну, AV- та внутрішньошлункову провідність, скоротність міокарда та реполяризацію шлуночків; не змінює показник QT-корегований; може взаємодіяти з h-каналами сітківки, що може призвести до тимчасового порушення світлосприняття; раптова зміна освітлення, часткове інгібування h-каналів обумовлюють можливість розвитку фотопсій; основною фармакодинамічною особливістю є ексклюзивне зменшення ЧСС (частота серцевих скорочень).

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування хр. (Хронічний) стабільної стенокардії у пацієнтів з нормальним синусовим ритмом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та з протипоказаннями чи обмеженнями до застосування β-адреноблокаторів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим рекомендовано – 2 р/добу: вранці та ввечері під час прийому їжі; початкова доза - 5 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); після трьох-чотирьох тижнів лікування, за необхідності подальшого зменшення ЧСС (частота серцевих скорочень), дозу івабрадину можна збільшити до 7,5 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) і перейти на прийом 7,5 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); максимальна рекомендована терапевтична добова доза - 15 мг; якщо під час лікування ЧСС (частота серцевих скорочень) стає менше 50 уд/хв чи пацієнт відчуває симптоми, які є наслідком брадикардії (запаморочення, слабкість, гіпотензія), необхідно зменшити дозу методом титрування, включаючи можливість застосування івабрадину у дозі 2,5 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); у разі утримання ЧСС (частота серцевих скорочень) нижче 50 уд/хв необхідно припинити застосування івабрадину.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: фотопсії, розмите бачення, брадикардія, АV- блокада І ступеня, шлуночкова екстрасистолія, підсилене серцебиття та надшлуночкова екстрасистолія, нудота, закреп або діарея, головний біль (у перші місяці застосування), запаморочення (вірогідно пов’язане з брадикардією), підвищення креатиніну плазми, еозинофілії, підвищення рівня сечової кислоти, судоми, диспное.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; брадикардія (ЧСС у спокої < 60 уд/хв); кардіогенний шок; тяжка печінкова недостатність; СССВ (синдром слабкості синусового вузла), СА-блокада, наявність у пацієнта штучного водія ритму, AV-блокада III ступеня; комбінація з інгібіторами CYP3A4 сильної та помірної дії: протигрибкові препарати похідні азолу (кетоконазол та інші), макролідні а/б(кларитроміцин, еритроміцин для перорального застосування, джозаміцин, телітроміцин), противірусні препарати (нелфінавір, ратонавір) та нефазодон; періоди вагітності та лактації; г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), нестабільна стенокардія, виражена (АТ < 90/50 мм. рт.ст.) гіпотензія, СН (серцева недостатність) III- IV NYHA функціональних класів.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 5 мг, по 7,5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не застосовувати у комбінації з препаратами, що подовжують інтервал QT: кардіологічні препарати: хінідин, дизопірамід, бепридил, соталол, ібутилід, аміодарон). Некардіоваскулярні препарати, що подовжують інтервал QT (пімозид, зипразидон, сертиндол, мефлоквин, халофантрин, пентамидин, цизаприд, еритроміцин IV). Подовження інтервалу QT, що є результатом застосування цих ліків, може бути збільшено внаслідок зменшення ЧСС. Застосування івабрадину та дилтіазему або верапамілу не рекомендовано. Застосовувати з обережністю флюконазол. Не рекомендовано: застосування грейпфрутового соку під час лікування - може спричиняти збільшення концентрації івабрадину у плазмі та посилення ефекту щодо зменшення ЧСС; рифампіцин, барбітурати, фенітоїн, Hypericum perforatum (трава святого Ворта) - призводить до зменшення концентрації івабрадину, потреба коригувати дозу його

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при брадикардії, кардіогенному шоці, СССВ (синдром слабкості синусового вузла), блокадах, наявності штучного водія ритму, г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), нестабільній стенокардії, вираженій гіпотензії, СН (серцева недостатність) III-IV класів.
Порушення функції печинки: З обережністю при помірній недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при кліренсі креатиніну <15 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: За необхідності подальшого зменшення ЧСС дозу можна підвищувати методом титрування

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не може призначатися для попередження виникнення та лікування аритмій. Якщо під час лікуванням виникає тахіаритмія (вентрикулярна чи суправентрикулярна), лікування вже не є доцільним. Не застосовувати пацієнтам з фібриляцією передсердь та іншими видами аритмій, які порушують функцію синусового вузла. При лікуванні регулярне спостереження за станом пацієнта з метою виключення розвитку миготливої аритмії (пароксизмальної або постійної) та за необхідності проведення ЕКГ–дослідження. Не призначати Пацієнтам з AV-блокадою II-го ступеня. Не рекомендовано призначати пацієнтам з ЧСС < 60 уд.хв. у стані спокою. Якщо під час лікування ЧСС стає менше 50 ударів/хв., чи пацієнт відчуває симптоми, які є наслідком брадикардії зменшити дозу методом титрування. З обережністю пацієнтам з дисфункцією лівого шлуночка, що має безсимптомний перебіг, та пацієнтам з СН (серцева недостатність) II NYHA функціонального класу. У разі появи непередбачених порушень з боку сітківки лікування припинити. З обережністю призначати пацієнтам з пігментним ретинітом. До складу входить лактоза, пацієнтам з уродженою непереносимістю галактози, с-мом мальабсорбції глюкози та галактози, недостатністю лактази Лапа не призначати цей препарат. Не застосовувати з блокаторами кальцієвих каналів, які зменшують ЧСС. З обережністю пацієнтам з гіпотензією легкого та помірного ступеня тяжкості. Не рекомендовано хворим з вродженим с-мом подовження QT і хворим, які приймають препарати, що подовжують інтервал QT.
Інформація для пацієнта: Може спричинити транзиторні порушення зору (поява світлових спалахів перед очима або розмите бачення), що необхідно брати до уваги при керуванні автомобілем, при роботі з різними механізмами.