Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бісопролол (Bisoprolol)

Категорія: КардіологіяАнтиаритмічні лікарські засобиАнтиаритмічні препарати II класуβ-адреноблокаториБісопролол

Бісопролол (Bisoprolol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІПРОЛОЛ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • БІСОПРОВЕЛ, БІСОПРОЛОЛ – АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • БІСОПРОЛ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • БІСОПРОЛОЛ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • БІСОПРОЛОЛ-КВ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • БІСОПРОЛОЛ-ЛУГАЛ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • БІКАРД, Біовіта Лабораторіз Пвт. Лтд., Індія
  • БІСОКАРД, Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ (артеріальний тиск), Польща
  • БІСОПРОЛОЛ ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • БІСОПРОЛОЛ САНДОЗ, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
  • БІСОПРОЛОЛ-АПО, Апотекс Інк., Канада
  • БІСОПРОЛОЛ-МАКСФАРМА, Інтас Фармасьютикалc Лтд, Індія
  • БІСОПРОЛОЛ-РАТІОФАРМ, Меркле ГмбХ/"Ніче Генерикс", Ірландія для "Меркле ГмбХ", Німеччина, Німеччина/Ірландія/Німеччина
  • БІСОПРОФАР, АТ (артеріальний тиск) Фармацевтичний завод ТЕВА, Угорщина
  • БІСОСТАД, СТАДА Арцнайміттель АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • КОНКОР, КОНКОР КОР, Мерк КГаА, Німеччина
  • КОНКОР КОР, Мерк КГаА, Німеччина для Нікомед, Німеччина
  • КОРБІС, Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія
  • КОРОНАЛ 10 (П), АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
  • КОРОНАЛ 5, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Словацька Республіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бісопролол (Bisoprolol)

Фармакотерапевтична група: С07АВ07 - селективні блокатори β1-адренорецепторів.

Основна фармакотерапевтична дія: антигіпертензивна, антиангінальна, не виявляє внутрішньої симпатоміметичної активності; антиангінальна дія пов’язана з блокадою β1-адренорецепторів, що призводить до зменшення потреби міокарда за рахунок зниження ЧСС (частота серцевих скорочень), зменшення серцевого викиду та зниження АТ (артеріальний тиск); нормалізує перфузію міокарда за рахунок зменшення кінцевого діастолічного тиску та подовження діастоли; механізм антигіпертензивної дії здійснюється шляхом зниження хвилинного об’єму серця, зменшення симпатичної стимуляції периферичних судин і пригнічення вивільнення реніну нирками; при хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) препарат зменшує активацію симпато-адреналової системи і запобігає прогресуванню захворювання.

Показання для застосування ЛЗ: АТ, ІХС (ішемічна хвороба серця) (стенокардія); хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозування встановлюється індивідуально; дорослим - внутрішньо по 5 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); за необхідності дозу препарату можна підвищити до 10 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); максимальна МДД (максимальна добова доза) - 20 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у деяких хворих, особливо у хворих з бронхолегеневою патологією, початкова доза повинна становити 2,5 мг 1 р/добу (кількість разів на добу);лікування не припиняти раптово- курс повинен закінчуватися з поступовим зниженням дози.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: запаморочення, безсоння, незвичайна слабкість, втомлюваність, астенія, депресія, сонливість, неспокій, парестезії, галюцинації, порушення концентрації уваги, емоційна лабільність, шум у вухах, розлади зору, зменшення секреції сльозової рідини, судоми, брадикардія, аритмія, AV-блокада, гіпотензія, у тому числі ортостатичні реакції, СН (серцева недостатність), переміжна кульгавість, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура, с-м (Синдром) Рейно, діарея, нудота, блювання, сухість у роті, диспепсичні явища, запор, ішемічний коліт, гепатотоксична дія, кашель, задишка, бронхо- та ларингоспазм, фарингіт, риніт закладеність носа, синусит, інфекції дихальних шляхів, периферичні набряки, зниження лібідо, імпотенція, хвороба Пейроні, цистит, ниркова коліка; шкірні реакції - АР (алергічні реакції), псоріатичні висипання (загострення псоріазу), акне, почервоніння шкіри, дерматит, алопеція, підвищення концентрації печінкових трансаміназ, підвищення інсулінорезистентності, гіперурикемія, головний біль, артралгія, міальгія, біль у животі, грудній клітині, в очах, у вухах, збільшення маси тіла.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; метаболічний ацидоз; некомпенсована застійна СН (серцева недостатність), кардіогенний шок, AV-блокада ІІ-ІІІ ступеня, брадикардія з ЧСС (частота серцевих скорочень) менше 50 уд./хв, СССВ (синдром слабкості синусового вузла), стенокардія Принцметалла, БА (бронхіальна астма), артеріальна гіпотензія (систолічний тиск менше 90 мм рт.ст.), обструктивний бронхіт, міастенія; облітеруючі захворювання периферичних судин, ускладнені гангреною, переміжною кульгавістю, с-м (Синдром) Рейно; при феохромацитомі можливо призначення бісопрололу тільки на фоні α- адреноблокаторів; вагітність та період лактації, дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2,5 мг, 5 мг, 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 2,5 мг, по 5 мг, по 10 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює дію антигіпертензивних препаратів; з резерпіном, альфа-метилдопою, клонідином, гуанфацином - різке зниження ЧСС (частота серцевих скорочень). З клонідином, препаратами наперстянки, гуанфацином - порушення провідності. З симпатоміметиками (містяться в засобах від кашлю, в краплях у ніс і очних ) дія бісопрололу - знижується. Ніфедипін інші блокатори кальцієвих каналів - посилюють гіпотензивну дію його. З верапамілом, дилтіаземом іншими антиаритмічними препаратами - зниження АТ, зменшення ЧСС (частота серцевих скорочень), розвиток аритмій і СН (серцева недостатність). З клонідином, останній відміняється тільки, якщо за декілька днів до цього закінчився прийом бісопрололу - значне підвищення АТ. З похідними ерготаміну - посилення симптомів порушення периферичного кровообігу. З рифампіцином - зменшення періоду напіввиведення бісопрололу. З інсуліном, пероральними гіпоглікемічними засобами - симптоми гіпоглікемії маскуються.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування,коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Лактація: Годування груддю не рекомендоване.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при хр. (Хронічний) СН, AV (атріовентрикулярний) блокадою І ступеня.
Порушення функції печинки: При тяжких порушенях - контроль.
Порушення функції нирок: При тяжких порушеннях - контроль.
Порушення функції дихальної системи: При ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів) - мінімальні дози у комбінації з бронходилататорами.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Індивідуально з врахуванням ефективності лікування і ЧСС

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Курс лікування повинен закінчуватися повільно, з поступовим зниженням дози. Препарат застосовувати з обережністю при ЦД (цукровий діабет) з різкими коливаннями рівня глюкози в крові; під час десенсибілізаційної терапії AVблокаді I ступеня; порушеннях периферичного кровообігу. Перед початком лікування рекомендується проводити дослідження функцій зовнішнього дихання у хворих на БА (бронхіальна астма) в анамнезі. Не рекомендується застосовувати під час хірургічних втручань. Дозу слід поступово знизити та припинити прийом препарату приблизно за 48 год (Година) до загальної анестезії. Не застосовувати препарат у хворих на феохромоцитому, якщо попередньо не досягнута ефективна альфа-адреноблокада. Симптоми тиреотоксикозу можуть бути замасковані на фоні прийому препарату.
Інформація для пацієнта: Знижена здатність брати активну участь у вуличному русі або обслуговувати механізми. Більше це стосується початкової стадії лікування і зміни препарату, взаємодії з алкоголем

Комбіновані препарати, що містять Бісопролол