Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Естрадіол + естрадіол + ципротерон (Estradiol + estradiol + cyproterone)

Категорія: Акушерство, гінекологіяГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патологіїї статевої системиЕстрогениПрості препарати природних та напівсинтетичних естрогенівЕстрадіол + естрадіол + ципротерон

Естрадіол + естрадіол + ципротерон (Estradiol + estradiol + cyproterone)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. КЛІМЕН®, комбіупаковка – драже; 1 біле драже містить естрадіолу - 2.0 мг; 1 рожеве драже містить: естрадіолу - 2.0 мг, ципротерону - 1.0 мг, виробництва Delpharm Lille S.A.S. для "Schering AG"; "Delpharm Lille S.A.S." для "Bayer Schering Pharma AG", для "Bayer Schering Pharma AG", Франція/Німеччина
  • КЛІМЕН®, виробництва Schering SA підрозділ компанії "Schering AG" для "Schering AG", Франція/Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Естрадіол: Може знижувати ефект антигіпертензивних і протидіабетичних препаратів та антикоагулянтів. З індукторами печінкових ферментів (барбітурати, карбамазепін, гризеофульвін і рифампіцин) - знижує рівень естрадіолу в плазмі крові. Ритонавір і нелфінавір з естрогенами - індукуючий ефект. Рослинні препарати, що містять траву звіробою продирявленного - підсилення метаболізм естрогенів і прогестагенів. Трансдермально нанесені естрогени і прогестагени меншою мірою піддаються впливу індукторів ферментів, ніж гормони, прийняті внутрішньо. Клінічно підвищений метаболізм естрогенів і прогестагенів може призвести до зниження ефекту і зміни характеру вагінальної кровотечі

Ципротерон: Може змінитись потреба у пероральних антидіабетичних препаратах або інсуліні. Кетоконазол, ітраконазол, клотримазол, ритонавір пригнічують метаболізм ципротерону ацетату. Рифампіцин, фенітоїн та ЛЗ (лікарський засіб), що містять Hypericum perforatum, знижувати рівень ципротерону. Статини та високі терапевтичні дози ципротерону - зростає ризик міопатії або рабдоміліозу.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Естрадіол:
Вагітність: Застосування не показане.
Лактація: Застосування не показане.

Ципротерон:
Вагітність: Не застосовується для лікування жінок
Лактація: Не застосовується для лікування жінок

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Естрадіол:
Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при артеріальній тромбоемболії в г. (Гострий) стадії.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при пухлинах, тяжких захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при БА (бронхіальна астма).

Ципротерон:
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при артеріальних, венозних, тромботичних явищах, цереброваскулярних хворобах.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при захворюваннях, пухлинах.
Порушення функції нирок: З обережністю при неоперабельному раку передміхурової залози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Естрадіол:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Може збільшувати ризик можливого розвитку деменції

Ципротерон:
Діти, до 12 років: Не призначається до завершення статевого дозрівання (несприятливий вплив препарату на ріст та ендокринну систему хворого).
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Естрадіол:
Інформація для лікаря: При призначенні ЗГТ жінкам з фактором ризику венозної тромбоемболії, зважити співвідношення ризику і користі лікування. Припинити лікування з появою симптомів тромботичних порушень і при підозрі на їх виникнення. Застосування комбінації з медроксипрогестерону ацетату (МПА) для безперервного приймання може бути пов’язане зі зростанням ризику розвитку коронарної хвороби серця протягом 1 року їх застосування. Зростання ризику інсульту. Тривала монотерапія збільшує ризик розвитку гіперплазії або карциноми ендометрія, включення прогестагенів у лікування знижує цей ризик. Зростання ризику розвитку раку молочної залози в жінок, які використовували ЗГТ протягом декількох років. ЗГТ підвищує щільність знімків при мамографічних дослідженнях, що може у деяких випадках негативно впливати на радіологічне детектування раку молочної залози. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі врахувати ймовірність наявності пухлини печінки. Деякі жінки схильні до розвитку жовчокам’яної хвороби під час лікування. Прийом гормонів може збільшувати ризик розвитку деменції, якщо лікування розпочато у жінок віком 65 років і старше. Якщо під час ЗГТ розвивається стійка клінічно значуща гіпертензія, розглянути можливість відмови від ЗГТ. Жінки з помірно підвищеним рівнем тригліцеридів: може стати причиною подальшого зростання рівня тригліцеридів, що загрожує ризиком розвитку г. (Гострий) панкреатиту. Жінки, які хворіють на діабет повинні перебувати під пильним наглядом лікаря. Часті або персистуальні патологічні маткові кровотечі протягом лікування є показанням для обстеження стану ендометрія. Під впливом естрогенів міоми матки можуть збільшуватися за розмірами. Рекомендується припинити лікування, якщо спостерігається рецидив ендометріозу. При підозрі на пролактиному, перед початком лікування виключити ймовірність такого захворювання.
Інформація для пацієнта: Негайно припинити лікування, якщо вперше з’являються мігренеподібні або часті і незвично сильні головні болі, чи при наявності інших симптомів, що є попереджувальними ознаками оклюзії судин головного мозку.
При рецидиві холестатичної жовтяниці або холестатичного свербежу, що спостерігалися вперше під час вагітності або попереднього лікування статевими стероїдними гормонами, необхідно негайно припинити. Жінкам, схильним до виникнення хлоазми, уникати перебування на сонці чи УФ опромінювання.

Ципротерон:
Інформація для лікаря: При лікуванні патологічних відхилень у статевій сфері алкоголь може усувати пригнічувальну дію його на статевий потяг. Не призначається до завершення статевого дозрівання. Регулярно перевіряти функцію печінки, кори надниркових залоз, робити аналіз крові з визначенням кількості еритроцитів. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки, ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці врахувати ймовірність наявності пухлини печінки. При виникненні задишки при диференційній діагностиці враховувати стимулюючий вплив на дихальну систему прогестерону та синтетичних прогестагенів, що супроводжується гіпокапнією та компенсаторним респіраторним алкалозом. Пацієнти з артеріальними або венозними тромботичними явищами, цереброваскулярними хворобами в анамнезі, з пухлинами на пізній стадії - у групі підвищеного ризику розвитку тромбоемболічних явищ у подальшому. Вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення). При дуже повільному введенні р-ну можна уникнути появи короткочасних реакцій, що спостерігаються під час ін’єкції масляного р-ну (напади кашлю, розлади зовнішнього дихання).
Інформація для пацієнта: Може зумовлювати втомлюваність і зниження активності та здатності до зосередження