Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Урофолітропін (Urofollitropin)

Категорія: Акушерство, гінекологіяГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патологіїї статевої системиГонадотропіни та інші стимуляториГонадотропні гормониУрофолітропін

Урофолітропін (Urofollitropin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БРАВЕЛЬ, Феррінг ГмбХ/Феррінг Інтернешнл Сентер СА (синоатріальний), Німеччина/Швейцарія
  • ФОРМОН, Бхарат Сірамс енд Вакцинс Лімітед, Індія
  • ФОСТИМОН, ІБСА Інститут Біохімік С.А., Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Урофолітропін (Urofollitropin)

Фармакотерапевтична група: G03GA04 - гонадотропні гормони.

Основна фармакотерапевтична дія: фолікулостимулююча дія; стимулює ріст і дозрівання фолікулів яєчника БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), підвищує рівень естрогенів, стимулює проліферацію ендометрія; не має лютеїнізуючої дії.

Показання для застосування ЛЗ: ановуляторний цикл (включно с-м (Синдром) полікістозних яєчників) у жінок, не чутливих до лікування кломіфену цитратом; проведення допоміжних репродуктивних технологій (ART).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: оптимальну дозу та тривалість лікування визначають за результатами ультразвукового дослідження яєчників, дослідження рівня естрогенів у крові та сечі, а також клінічного спостереження; ановуляторний цикл (включно с-м (Синдром) полікістозних яєчників) - 75–150 МО/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), в перші 7 днів циклу у жінок під час менструації; лікування можна починати з дози 37,5 МО (міжнародні одиниці) зі збільшенням за необхідності до 75 МО (міжнародні одиниці); МДД (максимальна добова доза) - 225 МО (міжнародні одиниці); інтервал між курсами – 7 або 14 днів; якщо немає адекватної відповіді після чотирьох тижнів лікування, слід у наступному циклі поновити введення препарату в дозі більшій, ніж в попередньому циклі, але не перевищувати вищу добову дозу – 450 МО (міжнародні одиниці); при отриманні достатньої відповіді через 24–48 год (Година) після введення останньої дози препарату вводять хоріонічний гонадотропін у дозі 5 000–10 000 МО (міжнародні одиниці); в день ін’єкції хоріонічного гонадотропіну пацієнтці рекомендується провести коїтус і повторити його наступного дня; жінки, яким проводять контрольовану оваріальну стимуляцію при використанні допоміжних репродуктивних методик - 150–225 МО/добу починаючи з 2–3-го дня циклу, лікування продовжується до моменту достатнього розвитку фолікула; ступінь розвитку фолікула оцінюють за концентрацією естрогену в плазмі і/або за допомогою ультразвукового контролю; доза визначається індивідуально, не вище 450 МО/добу; розвиток фолікула досягається на 10-й день лікування (протягом 5–20 днів); через 24–48 год (Година) після введення останньої дози препарату вводять хоріонічний гонадотропін у дозі 5 000–10 000 МО для стимуляції розриву фолікула; препарат вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення) або п/ш (підшкірне введення).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, біль у животі, запор, діарея, метеоризм; головний біль; помірне збільшення яєчників, утворення кіст яєчників, ущільнення молочних залоз; с-м (Синдром) гіперстимуляції яєчників (біль внизу живота, нудота, діарея, незначне збільшення яєчників, розвиток кіст яєчників, виникнення великих кіст, асциту, гідротораксу; збільшення маси тіла; підвищення ризику позаматкової і багатоплідної вагітності), сухість шкіри, випадання волосся, АР (алергічні реакції) (пропасниця, озноб, кропив’янка, гіперемія шкіри); місцево біль, набряк, висип, свербіж, подразнення у місці ін’єкції препарат; тромбоемболія, міалгія, артралгія, загальна слабкість.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; високий рівень фолікулостимулюючого гормону при первинній яєчниковій недостатності, патологія щитовидної залози та надниркових залоз у стадії декомпенсації, безпліддя, не пов’язане з порушенням функції яєчників, метрорагія, кровотечі неясної етіології, пухлини гіпофіза, рак яєчника, матки або молочної залози, збільшення яєчників (виключно с-м (Синдром) полікістозних яєчників); вагітність, період лактації.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 75 МО, по 150 МО у фл. (Флакон); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 75 МО, по 150 МО у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З кломіфеном можливо потенціювання реакції з боку фолікулів. З агоністами гонадотропін-рилізинг-гормону (ГнРГ) може індукувати десенситизацію гіпофиза (необхідно збільшити дозу урофолітропіну для отримання адекватної реакції з боку яєчників).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказано
Лактація: Протипоказано

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком застосування, провести лікування гіпотиреозу, гіперпролактинемії, пухлин гіпофіза або гіпоталамуса. Гінекологічний огляд при збільшенні яєчників проводять дуже обережно щоб запобігти розриву кіст яєчників. При захворюванні маткових труб можливо виникнення ектопічної вагітності. Частота ранніх і мимовільних викиднів під час вагітності, яка настала після лікування, вище, ніж у здорових пацієнток. Можливість розвитку с-му гіперстимуляції яєчників у жінок у період здійснення “суперовуляції“ може бути знижена, якщо вміст усіх фолікулів аспірується до настання овуляції.
Інформація для пацієнта: Після стимуляції дозрівання фолікулів та овуляції підвищується можливість виникнення багатоплідної вагітності при природному зачатті. У випадку проведення штучного зачаття можливість виникнення багатоплідної вагітності залежить від кількості введених ооцитів.