Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кломіфен (Clomifene) *

Категорія: Акушерство, гінекологіяГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патологіїї статевої системиГонадотропіни та інші стимуляториСинтетичні стимулятори овуляціїКломіфен

Кломіфен (Clomifene) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЛОСТИЛБЕГІТ®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина
  • ФЕРТОМІД, Ципла Лтд, Індія

Інструкція для застосування: Кломіфен (Clomifene)

Фармакотерапевтична група: G03GB02 - синтетичні стимулятори овуляції

Основна фармакотерапевтична дія: антиестрогенна дія, механізм якої пояснюється здатністю специфічно зв’язуватися з рецепторами естрогенів у гіпоталамусі та яєчниках; у малих дозах препарат посилює секрецію гонадотропних гормонів (пролактину, фолікулостимулюючого та лютеїнізуючого) і стимулює овуляцію; у великих дозах препарат гальмує секрецію гонадотропінів; не виявляє гестагенної та андрогенної активності.

Показання для застосування ЛЗ: лікування ановуляторних порушень менструального циклу, у тому числі індукції овуляції у жінок з ановуляторним циклом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), с-му Кіарі – Фроммеля, с-му Штейна – Левенталя, вторинна аменорея різної етіології (у тому числі амінорея після застосування протизаплідних засобів), олігоменорея, галакторея (непухлинного генезу), олігоспермія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при регулярних циклічних кровотеч лікування рекомендується починати на 5-й день циклу: схема I - добова доза 50 мг щоденно, протягом 5 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), під контролем реакції яєчників шляхом проведення клінічних і лабораторних досліджень; овуляція здебільшого відбувається між 11-м і 15-м днем циклу; схема II застосовується в разі невдачі при лікуванні за схемою I - добові дози по 100 мг необхідно приймати протягом 5 днів, починаючи з 5-го дня наступного циклу; якщо лікування не привело до овуляції, можна призначити повторний курс (100 мг) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); у разі відсутності овуляції і в цьому випадку після 3-місячної перерви можна спробувати провести ще один 3-цикловий курс лікування; якщо після цього не відбулась овуляція, повторювати лікування не рекомендується; загальна доза протягом циклу не повинна перевищувати 750 мг; у разі відсутності менструації після застосування контрацептивних засобів рекомендується приймати по 50 мг/добу протягом 5 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, нудота, іноді блювання, депресія, стомлюваність, відчуття тривоги, безсоння, збільшення ваги тіла, біль у животі, припливи; погіршення зору; розширення яєчників (яєчники можуть збільшитись навіть до 4-8 см, тому необхідно стежити за базальною (Температура) і в разі появи двофазної (Температура) лікування необхідно припинити); при тривалому введенні препарату можливо випадання волосся; висипання зі свербежем, алергічний дерматит, біль у грудях, болючі менструації, порушення сечовипускання; зростає ймовірність багатоплідної вагітності.

Протипоказання до застосування ЛЗ: алергії на активний інгредієнт та/або інші інгредієнти препарату; вагітності; захворювань печінки; кісти яєчника; наявності пухлин; зниженої функції гіпофіза; маткової кровотечі невідомої етіології; порушення зору.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 25 мг, по 50 мг, по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Контролювати функцію печінки, розмір яєчників. Кожна табл. (Таблетки) клостилбегіту містить 100 мг лактози. Це враховувати при призначенні препарату хворим на ЦД (цукровий діабет).
Інформація для пацієнта: Приймати під наглядом гінеколога. На початку лікування може спостерігатись тимчасове погіршення зору. Не слід керувати автомобілем та іншими механічними засобами.