Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бусерелін (Buserelin)

Категорія: Акушерство, гінекологіяАналоги гонадотропін-рилізинг гормонаБусерелін

Бусерелін (Buserelin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БУСЕРИН, ЗАТ "Фарм-Синтез", м. Москва/ТОВ "Компанія "Деко", м. Москва, Російська Федерація/Російська Федерація
  • БУСЕРИН ДЕПО, ЗАТ "Фарм-Синтез", м. Москва/ТОВ "Компанія "Деко", м. Москва/ТОВ "Діамед", м. Москва/ТОВ "Альтаір", м. Подольськ, Російська Федерація/Російська Федерація/Російська Федерація/Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бусерелін (Buserelin)

Фармакотерапевтична група: L02AE01 - аналоги гонадотропін - рилізинг гормону. Антинеопластичні та імуномодулюючі засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: аналог природного гонадотропін - рилізинг гормону (ГВГ) з посиленою біологічною активністю; після повторного введення істотно пригнічується секреція гонадотропінів та гонадних стероїдів; щодо повного пригнічення синтезу тестикулярного тестостерону, ефективність бусереліну ідентична орхіектомії (перевага полягає у зворотності та зменшенні психологічного стресу для пацієнта).

Показання для застосування ЛЗ: прогресуючий гормонозалежний рак передміхурової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), стан після хірургічного видалення яєчок для запобігання подальшому зниженню рівня тестостерону.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вміст аплікатора з імплантатом для ін`єкції на 2 місяці по 6,6 мг (з імплантатом для ін`єкції на 3 місяці по 9,9 мг) вводять п/ш (підшкірне введення) у стінку живота кожні 2(3) місяці; 2(3)-місячний інтервал між ін’єкціями може бути скорочений або подовжений на кілька днів; місце введення імплантату можна знеболити місцевим анестетиком; реакцію на лікування можна контролювати шляхом вимірювання рівнів тестостерону, кислотної фосфатази і простатоспецифічного антигену (PSA) у сироватці крові; рівень тестостерону збільшується на початку лікування і потім знижується протягом 2 тижнів, досягаючи діапазону кастрації через 2-4 тижні і залишаючись на цьому рівні протягом усього періоду лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: на початку лікування - транзиторне підвищення рівнів тестостерону у сироватці, що може призвести до тимчасової активації пухлини з вторинними реакціями - поява або посилення болю в кістках у пацієнтів з метастазами в кістках, неврологічні порушення внаслідок стискання пухлиною нервів (слабкість у нижніх кінцівках; порушення відтоку сечі, гідронефроз або лімфостаз; тромбоз з легеневою емболією); цьому можна запобігти при супутньому призначенні антиандрогену на початковій фазі лікування бусереліном, втім, навіть при супутній терапії антиандрогеном у деяких пацієнтів може розвинутись незначне, але транзиторне посилення болю в ділянці пухлини, а також погіршення загального стану; додатково можуть з’являтися гарячі припливи і втрата потенції або лібідо, – безболісна гінекомастія, незначне набрякання гомілок і стоп; поодинокі випадки аденоми гіпофіза, збільшення або зменшення волосся на голові та на тілі, втрати контролю рівнів АТ (артеріальний тиск) у пацієнтів з гіпертензією; реакцій гіперчутливості (почервоніння шкіри, свербіж, шкірні висипання, включаючи кропив`янку), БА (бронхіальна астма), анафілактичного/ анафілактоїдного шоку, зменшення толерантності до глюкози (при супутньому ЦД (цукровий діабет) можлива втрата метаболічного контролю), зміни ліпідів крові, збільшення рівнів у сироватці печінкових ензимів або білірубіну, тромбоцитопенії і лейкопенії; головного болю (у поодиноких випадках мігренеподібного), посиленого серцебиття, нервозності, порушення сну, втоми, сонливості, розладів пам’яті та концентрації уваги, емоційної нестабільності, відчуття тривоги; депресія, запаморочення, шум у вухах, розлади сну, порушення зору, відчуття “тиску” за очима, нудота, блювання, посилення спраги, діарея, закреп, зміна апетиту, зміна маси тіла, м’язово-скелетний дискомфорт і біль; можлива асоціація із зменшеною щільністю кісток і може призводити до остеопорозу і збільшеного ризику перелому кісток; • болю або локальних реакцій у місці ін’єкції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для приготування суспензії пролонгованої дії для ін'єкцій по 3,75 мг у комплекті з розчинником по 2 мл; спрей назальний, дозований, 150 мкг/дозу по 17,5 мл (35 мг).

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може послаблювати ефект антидіабетичних засобів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Індукцію овуляції слід проводити під строгим медичним спостереженням. У початковій стадії лікування препаратом можливий розвиток кісти яєчника. Необхідно починати застосування антиандрогену як додаткової терапії приблизно за 5 днів до початку лікування. Ця додаткова терапія має продовжуватись паралельно з терапією бусереліном протягом 3-4 тижнів. У пацієнтів з гіпертензією регулярно контролювати рівень АТ (артеріальний тиск). У пацієнтів з ЦД (цукровий діабет) рівні цукру у крові повинні перевірятись регулярн. У пацієнтів з депресією в анамнезі здійснювати ретельне спостереження і при необхідності - лікування (ризик рецидиву або посилення депресії).
Інформація для пацієнта: При інтраназальному способі застосування, можливе роздратування слизової оболонки носа, іноді носова кровотеча. До початку лікування виключити вагітність та припинити прийом гормональних контрацептивів, однак протягом перших 2х місяців прийому препарату застосовувати інші (негормональні) методи контрацепції. У пацієнток, що користуються контактними лінзами, можлива поява ознак подразнення очей.
Здатність хворих концентрувати увагу, швидкість реакції може бути порушена внаслідок запаморочення. Це має особливе значення під час керування автомобілем і механізмами.