Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мідекаміцин (Midecamycin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняМакроліди, лінкозаміди, стрептограміниМідекаміцин

Мідекаміцин (Midecamycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МАКРОПЕН®, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мідекаміцин (Midecamycin)

Фармакотерапевтична група: J01FА03 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди.

Основна фармакотерапевтична дія: макролідний а/б (Антибіотик), який пригнічує синтез протеїнів бактеріальних клітин; ефективний проти внутрішньоклітинних збудників (Mycoplasma spp., Legionella spp., Chlamidia spp., Ureaplasma urealiticum), грам (+) бактерій (стрептококи та стафілококи, Corynebacterium diphtheriae, Listeria monocytogenes, Erysepelothrix, Clostridium spp.) та деяких грам (-) бактерій (Neisseria spp., Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Helicobacter spp., Campylobacter spp., Bacteroides spp.).

Показання для застосування ЛЗ: інфекції респіраторного і сечостатевого тракту, що викликані мікоплазмами, легіонелами, хламідіями та Ureaplasma urealiticum; інфекції респіраторного тракту, шкіри і м’яких тканин та інші інфекції, що викликані чутливими до мідекаміцину і пеніциліну бактеріями у пацієнтів з гіперчутливістю до пеніциліну; ентерити, викликані Campylobacter spp.; лікування і профілактика дифтерії та кашлюку.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати після їди; дорослі та діти з масою тіла понад 30 кг: по 1 табл. (Таблетки) 400 мг 3 р/добу (кількість разів на добу); максимальна добова доза для дорослих становить 1600 мг; лікування триває від 7 до 14 днів; лікування хламідійної інфекції слід продовжувати протягом 14 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження апетиту, стоматит, нудота, блювання, діарея, псевдомембранозний коліт; АР (алергічні реакції) з боку шкіри, еозинофілія, підвищення рівня трансаміназ та жовтяниця, у поодиноких випадках – с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, тяжкі порушення функції печінки, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: гранули для приготування 115 мл (175 мг/5 мл) суспензії для перорального застосування у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 400 мг.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування можливе, коли потенційна користь для матері переважає ризик для плода.
Лактація: Оскільки препарат виводиться з грудним молоком, годування груддю слід припинити на час лікування.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає