Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лінкоміцин (Lincomycin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняМакроліди, лінкозаміди, стрептограміниЛінкоміцин

Лінкоміцин (Lincomycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛІНКОМІЦИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ЛІНКОМІЦИН -ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЛІНКОМІЦИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЛІНКОМІЦИНУ ГІДРОХЛОРИД, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ЛІНКОМІЦИНУ ГІДРОХЛОРИД, ВАТ "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
  • ЛІНКОМІЦИНУ ГІДРОХЛОРИД, РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
  • ЛІНКОЦИН, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія
  • ЛІНКОЦИН, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В./Пфайзер Італія С.р.л., Бельгія/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лінкоміцин (Lincomycin)

Фармакотерапевтична група: J01FF02- антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна, бактеріостатичн дія (залежно від чутливості м/о (Мікроорганізм) і концентрації а/б); чутливі м/о: анаеробні грам (+) бактерії, які не утворюють спори, у т.ч. Propionibacterium spp., Eubacterim spp., а також Actinomyces spp.; анаеробні і мікроаерофільні грам (+) коки, у т.ч. Peptococcus spp., PeptoStr. spp. та мікроаерофільні стрептококи; аеробні грам (+) м/о (Мікроорганізм), у т. ч. стафілококи, стрептококи (за винятком S. faecalis) і пневмококи; м/о (Мікроорганізм) з помірною чутливістю: анаеробні грам (-) бактерії, що не утворюють спори, у т.ч. Bacteroides spp., Fusobacterium spp.; анаеробні грам (+) бактерії, що утворюють спори, у т.ч. Clostridium spp.; резистентні м/о (Мікроорганізм) або м/о (Мікроорганізм) з низькою чутливістю, у т.ч. Str. faecalis, Neisseria, більшість штамів Haemophilus influenzae, Pseudomonas та інші грам (-) м/о; хоча бактерії роду Shigella резистентні in vitro до лінкоміцину, препарат ефективний при цьому захворюванні у зв’язку з тим, що в кишечнику досягається дуже високий рівень; спостерігалась перехресна резистентність між лінкоцином і кліндаміцином з одного боку і макролідами (еритроміцин, олеандоміцин і спіраміцин) - з іншого боку та між лінкоцином і кліндаміцином.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції ВДШ (верхні дихальні шляхи), включаючи тонзиліт, фарингіт, середній отит, синусит, скарлатину, а також як допоміжна терапія при дифтерії; ефективний при мастоїдиті; інфекції НДШ (нижні дихальні шляхи), включаючи г. (Гострий) бронхіт і пневмонію; інфекції шкіри і м’яких тканин, включаючи целюліт, фурункульоз, абсцеси, імпетиго, вугри і ранову інфекцію, а також такі стани, як бешиха, лімфаденіт, пароніхія (панарицій), мастит і гангрена шкіри; інфекції кісток і суглобів, включаючи остеомієліт і септичний артрит; септицемія і ендокардит; в окремих випадках септицемія і/або ендокардит, що спричинені чутливими м/о; мікробна дизентерія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим - по 500 мг кожні 8 год (Година) або 3 р/добу (кількість разів на добу); більш тяжкі інфекції: по 500 мг кожні 6 год (Година) або 4 р/добу (кількість разів на добу); при інфекціях, спричинених β-гемолітичними стрептококами, тривалість лікування повинна становити не менше 10 днів; для забезпечення оптимального всмоктування бажано, щоб протягом 1 - 2 год (Година) до прийому препарату внутрішньо і протягом такого ж періоду після прийому препарату хворий не приймав ніякої їжі; призначають також в/м (внутрішньом’язеве введення) та в/в: дорослим – в/м (внутрішньом’язеве введення) по 600 мг 1 - 2 р/добу (кількість разів на добу), в/в (внутрішньовенне введення) краплинно по 600 мг у 250 мл ізотонічного р-ну натрію хлориду або глюкози 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу) (тривалість інфузії - не менше 1 год); тривалість лікування звичайно становить 7 - 14 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, дискомфорт в ділянці живота і персистуюча діарея, а при пероральному застосуванні – езофагіт; нейтропенія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенічна пурпура, апластична анемія і панцитопенія; ангіоневротичний набряк, сироваткова хвороба, анафілаксія, мультиформна еритема, с-м (Синдром) Стівенса–Джонсона; свербіж, шкірний висип, кропив’янка, вагініт, ексфоліативний і везикуло-бульозний дерматит; жовтяниця і зміна показників печінкових тестів; гіпотонія після парентерального введення препарату, епізоди пригнічення серцевої діяльності і функції дихальної системи після надто швидкого в/в (внутрішньовенне введення) введення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до лінкоміцину або кліндаміцину.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 250 мг, по 500 мг; р-н для ін'єкцій 30 % по 1 мл або по 2 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій, 300 мг/мл по 2 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Виявляється антагонізм між лінкоміцином і еритроміцином; їх не вводити одночасно. Лінкоміцин має властивості нейром’язового блокатора, може посилювати дію інших нейром’язових блокаторів, повинен застосовуватися з обережністю при лікуванні хворих, які отримують препарати даної групи.
Новобіоцин і канаміцин фізично несумісні з лінкоміцином. Перехресна резистентність між кліндаміцином і лінкоміцином.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Зважити співвідношення очікуваного терапевтичного ефекту від застосування препарату та можливого ризику ушкодження плоду.
Лактація: Годування материнським молоком тимчасово припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Зменшення дози при тяжкій недостатност , контроль функції нирок.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: У формі р-ну для ін’єкцій містить бензиловий спирт, який може спричиняти розвиток смертельного с-му Gasping (порушення з боку дихальної системи, які виявляються у вигляді задухи) у недоношених новонароджених.
Особи похилого та старечого віку: Розвиток пов’язаного з антибіотикотерапією коліту в період лікування або ч/з 2 - 3 тижні після закінчення лікування а/б (Антибіотик).

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У формі р-ну для ін’єкцій містить бензиловий спирт, який може спричиняти розвиток смертельного с-му Gasping у недоношених новонароджених. При його застосуванні може розвитися коліт з можливим летальним кінцем. Розвиток пов’язаного з антибіотикотерапією коліту відбувається в період лікування або ч/з 2-3 тиж після закінчення лікування а/б (Антибіотик). Не можна застосовувати ЛЗ (лікарський засіб), які спричинюють кишковий стаз. Призначати з обережністю пацієнтам із захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт) в анамнезі, особливо з колітом. Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, рівень його в спинномозковій рідині може бути недостатнім для лікування менінгіту. Тому не слід застосовувати при лікуванні менінгіту. При проведенні тривалої антибіотикотерапії регулярно проводити дослідження функції печінки і нирок. Не слід вводити у вигляді в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкцій у формі нерозведеного болюса, інфузія повинна тривати не менше 60 хв (Хвилина). Призначати з обережністю хворим з атопією.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає