Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Амоксицилін (Amoxicillin) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняБета-лактамні антибіотикиАмоксицилін

Амоксицилін (Amoxicillin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • АМОКСИЛ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • АМОКСИЦИЛІН, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
 • АМОКСИЦИЛІНУ ТРИГІДРАТ, ТОВ "Агрофарм", м. Ірпінь, Київська обл., Україна
 • ГРАМОКС-А, ГРАМОКС-Д, Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
 • АМОКСИЦИЛІН, ТОВ "Фармтехнологія", м. Мінськ, Республіка Білорусь
 • АМОКСИЦИЛІН, Хемофарм АД, Сербія
 • АМОКСИЦИЛІН, Хемофарм АД, Сербія і Чорногорія
 • АМОКСИЦИЛІН СОЛЮТАБ - НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія
 • АМОФАСТ, Актавіс РТ, Індонезія
 • В-МОКС, Вайшалі Фармас'ютікалз, Індія
 • ОСПАМОКС, Біохемі ГмбХ, Австрія
 • ОСПАМОКС, ОСПАМОКС ДТ, ХІКОНЦИЛ, Сандоз ГмбХ, Австрія
 • ФЛЕМОКСИН СОЛЮТАБ®, Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди
 • ХІКОНЦИЛ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Амоксицилін (Amoxicillin)

Фармакотерапевтична група: J01CA04 - бета-лактамні антибіотики.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; відповідає описаному в загальній частині, окрім цього активний щодо Listeria monocytogenes, Haemophilus influenzae, Moraxella catarralis, Helicobacter pylory, менш активний щодо Enterococcus faecalis, E. coli, Proteus mirabilis, Salmonella typhi, Shigella sonnei, Vibrio cholerae; неактивний щодо Pseudomonas, Klebsiella, індолпозитивних Proteus, Enterobacter.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції органів дихання БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ, ШКТ (шлунково-кишковий тракт), сечостатевої системи ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), шкіри та м’яких тканин.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза встановлюється індивідуально; інфекційно-запальні захворювання легкого та середнього ступеню тяжкості: дорослі і діти старше 10 років внутрішньо 500 – 2 000 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); така ж доза - при г. (Гострий) середньому бактеріальному отиті ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); хр.захворювання, рецидиви, інфекції тяжкого перебігу - доза може бути збільшена: по 750 мг - 1000мг 3 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), розділені на три прийоми; г.неускладнена гонорея - 3 г препарату на 1 прийом у поєднанні з 1 г пробенециду ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); у складі антихелікобактерної ерадикаційної терапії дорослим призначають по 2 г препарату на добу в 2 прийоми; інфекції легкого та середнього ступеню тяжкості – тривалість лікування 5-7 днів; у випадку інфекцій, спричинених стрептококом, тривалість лікування повинна становити не менше 10 днів; хр.захворювання, інфекції тяжкого перебігу - прийом препарату необхідно продовжувати протягом 48 год (Година) після зникнення симптомів захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: діарея, свербіж у ділянці ануса; псевдомембранозний та геморагічний коліт; АР: шкірні реакції (специфічний макулопапульозний висип, мультиформна еритема, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, анафілактичний шок, та ангіоневротичний набряк); розвиток інтерстиціального нефриту; агранулоцитоз, гемолітична анемія, тромбоцитопенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до пеніцилінів та цефалоспоринів.

Форми випуску ЛЗ: гранули для приготування 60 мл (125 мг/5 мл) суспензії для перорального застосування по 18 г у фл. (Флакон); гранули для приготування 60 мл (250 мг/5 мл) суспензії для перорального застосування по 24 г у фл. (Флакон); гранули по 40 г для приготування 100 мл (250 мг/5 мл) суспензії у фл. (Флакон); капс. (капсули) по 250 мг, по 500 мг; порошок для приготування 100 мл суспензії для перорального застосування, 250 мг/5 мл у фл. (Флакон); порошок для приготування 60 мл (125 мг/5 мл), 60 мл (250 мг/5 мл), 60 мл (500 мг/5 мл), суспензії для перорального застосування у фл. (Флакон); порошок для приготування 60 мл, або 100 мл, або 120 мл суспензії, 125 мг/5 мл, порошок по 5,1 г або по 8,5 г для приготування 60 мл або 100 мл суспензії (125 мг/5 мл ) для перорального застосування у фл.; порошок по 6,6 г або по 11 г для приготування 60 мл або 100 мл суспензії (250 мг/5 мл) для перорального застосування у фл.; табл. (Таблетки) дисперговані по 125 мг, по 250 мг, по 375 мг, по 500 мг, по 750 мг, по 1000 мг; табл. (Таблетки) по 125 мг, по 250 мг, по 500 мг, по 1000 мг; табл. (Таблетки) розчинні зі смаком ананаса по 250 мг, по 500 мг, по 1000 мг; табл. (Таблетки) розчинні зі смаком апельсина по 250 мг, по 500 мг, по 1000 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 500 мг, по 1000 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Пробенецид, фенілбутазон, оксифенбутазон, ацетилсаліцилова кислота та сульфінпіразон - призводить до збільшення концентрації його в плазмі крові. З пероральними контрацептивами - випадки кровотечі та зниження ефективності контрацептивів. Препарати з бактеріостатичною дією (а/б тетрациклінового ряду, макроліди, хлорамфенікол) нейтралізують його бактерицидний ефект.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна застосовувати.
Лактація: Протипоказів немає.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнти з інфекційним мононуклеозом або лімфатичною лейкемією часто реагують екзантемою, яка не зв’язана з гіперчутливістю до пеніциліну, яка не є протипоказанням до застосування. Існує перехресна стійкість до препаратів пеніцилінового ряду, цефалоспоринів. Можливий розвиток суперінфекцій. Виникнення тяжкої діареї, характерної для псевдомембранозних колітів, вважати підставою для вжиття відповідних заходів.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Амоксицилін