Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефазолін (Cefazolin) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняЦефалоспориниЦефазолін

Цефазолін (Cefazolin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ЦЕФАЗОЛІН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН-БХФЗ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН-НОРТОН, НЕОН ЛАБОРАТОРИС ЛІМІТЕД/ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Індія/Україна
 • ЦЕФАЗОЛІН-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Україна/Індія/Україна
 • РЕФЛІН, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
 • ЦЕЗОЛІН, Люпін Лімітед, Індія
 • ЦЕФАЗЕКС, Ексір Фармасьютикал Ко., Іран
 • ЦЕФАЗОЛІН, Дж. Дункан Хелскер Пвт.Лтд., Індія
 • ЦЕФАЗОЛІН, Матрікс Лабораторіз Лімітед, Індія
 • ЦЕФАЗОЛІН, Орхід Хелтхкер (відділення Орхід Кемікалз енд Фармасьютикалз Лімітед), Індія
 • ЦЕФАЗОЛІНУ НАТРІЄВА СІЛЬ, ВАТ "Красфарма", м. Красноярськ, Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефазолін (Cefazolin)

Фармакотерапевтична група: J01DВ04 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; спектр чутливості відповідає цефалоспоринам І покоління, окрім цього до цефазоліну лексину чутливі: Klebsiella spp.; Enterobacter aerogenes; Haemophilus influenzae; Clostridium perfringens; Neisseria gonorrhoeae; Salmonella typhi; Shigella disenteriae, Shigella flexneri; стійкі до препарату індол-позитивний Proteus (P.vulgaris), Morganella morganii (колишня назва Proteus morganii), Providencia rettgeri (Proteus rettgeri), Serratia, Pseudomonas, Acinetobacter calcoaceticus (колишня назва Mima і Herellea spp.).

Показання для застосування ЛЗ: інфекції вуха, горла, носа; пневмонія; інфекції сечовивідних шляхів, нирок, цистити та простатити; інфекції шкіри; інфекції м’яких тканин, кісток, суглобів; інфекції органів черевної порожнини та малого таза; ранові інфекції та інфіковані опіки ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), перитоніт, сепсис, ендокардит.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для в/м (внутрішньом’язеве введення) ін’єкції р-няють вміст фл. (Флакон) в 2–3 мл стерильної води для ін’єкцій або ізотонічного р-ну натрію хлориду; для в/в (внутрішньовенне введення) струминного введення препарат р-няють у 10 мл ізотонічного р-ну натрію хлориду і вводять повільно протягом 3–5 хв (Хвилина); для краплинного введення препарат р-няють у 100–250 мл ізотонічного р-ну натрію хлориду або 5% р-ну глюкози; інфузія 20–30 хв (Хвилина); добова доза – 1 - 4 г; разова доза - 0,25–0,5 г кожні 8 год (Година); при інфекціях дихальних шляхів, викликаних пневмококами, та інфекціях сечостатевої системи - по 0,5–1 г кожні 12 год (Година); при захворюваннях, викликаних чутливими грам (-) м/о (Мікроорганізм), - по 0,5–1 г кожні 6–8 год (Година); при тяжких інфекційних захворюваннях добову дозу підвищують до МПД (максимально переносима доза) 6 г з інтервалом між введеннями 6–8 год (Година); тривалість лікування препаратом – 7–10 діб і більше.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції), дисфункція печінки та підшлункової залози, нудота, блювання, діарея, зниження апетиту, підвищення рівнів печінкових трансаміназ, білірубіну в сироватці крові, лейкопенія, некроз канальців нирок, нефрит, головний біль, пропасниця, порушення зору, подразнення у місці введення препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність, лактація, захворювання печінки, нирок та гіперчутливість до цефалоспоринів і пеніциліні; недоношені діти та діти віком до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 500 мг, по 1000 мг у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не слід призначати .
Лактація: Не слід призначати .

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям віком від 1 року призначають у дозі 20–50 мг/кг на добу, розподіленій на 3–4 введення, при тяжких інфекціях вводять до 100 мг/кг на добу.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Можлива перехресна алергія до пеніцилінів. З обережністю призначати хворим на епілепсію, при порушеннях діяльності ЦНС (центральна нервова система). Лікування пацієнтів з порушеннями функцій нирок і печінки проводять у стаціонарі.
Інформація для пацієнта: Не вживати алкоголь.