Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фуразидин (Furazidin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняНітрофураниФуразидин

Фуразидин (Furazidin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФУРАГІН, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
  • ФУРАГІН, ФУРАМАГ®, АТ (артеріальний тиск) "Олайнфарм", Латвія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фуразидин (Furazidin)

Фармакотерапевтична група: J01XE03 - протимікробні засоби для системного застосування. Похідні нітрофурану.

Основна фармакотерапевтична дія: протимікробна дія; в високих концентраціях циркулює в нирках; не викликає резистентності м/о (Мікроорганізм); має широкий спектр антибактеріальної дії; активний відносно грам(-) та грам (+) м/о: стафілакоків, Enterobacter aerogenes, Сitrobacter, Proteus mirabilis, Morganella morganii, а найбільшу активність проявляє щодо E.Coli; ефективний під час тяжких інфекцій, коли застосування інших АБЗ (антибактеріальний засіб) не ефективне.

Показання для застосування ЛЗ: тяжкі захворювання інфекційно-запального характеру: неускладнені інфекції сечовивідної системи (г. та хр. (Хронічний) цистити, уретрити, пієлонефрити, простатити), дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії, хр. (Хронічний) обструктивні захворювання легенів), шкіри та м’яких тканин, тяжкі інфіковані опіки, гінекологічні інфекції, холецистит, сепсис; профілактика при урологічних операціях, цистоскопії, катетеризації тощо.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати після їди, запиваючи великою кількістю рідини; дорослим - по 50 - 100 мг (1 - 2 капс.) 3 р/добу (кількість разів на добу); курс лікування триває 7 - 10 днів, за необхідності через 10 - 15 днів курс можна повторити; максимальна добова доза – 600 мг; дітям з масою тіла 30 кг і більше - по 50 мг 3 р/добу (кількість разів на добу); з метою інтраопераційної профілактики - вищезазначені дози.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, нудота, блювання, втрата апетиту, АР (алергічні реакції), неврит, поліневрит, порушення функції печінки.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до нітрофуранів; полінейропатія, поліневрит; токсичний гепатит; вагітність і лактація; г. (Гострий) та хр. (Хронічний) ниркова недостатність, в тому числі у хворих, які перебувають на гемодіалізі або перитоніальному діалізі.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 25 мг, по 50 мг; табл. (Таблетки) по 50 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З налідиксовою кислотою зменшення бактеріостатичної дії фуразидину. З урикозуричними препаратами (пробенецид, сульфінпіразон) зменшується виведення фуразидину з сечею, зниження його терапевтичного ефекту, може призвести до кумуляції його в організмі і підвищення токсичності. З антацидами, що містять магнію трисилікат, зменшується абсорбція фуразидину. Посилює пригнічення кровотворення при застосуванні з хлорамфеніколом і ристоміцином.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при ГНН, ХНН, гемодіалізі, з обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При тривалому прийомі внутрішньо можуть розвинутися неврити. З обережністю призначати хворим з дефіцитом глюкозо-6-фосфатогідрогенази - можливість розвитку гемолізу, із захворюваннями нервової системи та порушеннями функції нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає