Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ністатин (Nystatin) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиПротигрибкові засоби для системного застосуванняНістатин

Ністатин (Nystatin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НІСТАТИН, ВАТ "Вітаміни", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • НІСТАТИН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • НІСТАТИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • НІСТАТИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • НІСТАТИН, ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ністатин (Nystatin)

Фармакотерапевтична група: А07АА02 - протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Антибііотики

Основна фармакотерапевтична дія: фунгістатична дія; а/б (Антибіотик) полієнової групи, що продукується актиноміцетом Streptomyces noursei; призводить до втрати основних компонентів клітини; пошкоджує збудників дерматомікозів, глибоких та вісцеральних бластомікозів, збудників хромомікозу та споротрихозу, пліснявих мікозів, деяких патогенних найпростіших, особливо чутливі дріжджоподібні грибки роду Candida та аспергили; пригнічує розвиток вегетативних форм дезинтерійних амеб у кишечнику; стійкість до препарату у грибків роду Candida та інших чутливих видів розвивається повільно; не активний відносно бактерій, актиноміцетів і вірусів.

Показання для застосування ЛЗ: захворювання, викликані грибками роду Candida (Candida albicans та інш.); кандидоз слизових оболонок рота, шкіри і травного тракту ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) ,БНФ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо дорослим приймають по 500 000 ОД препарату 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску),БНФ ; добова доза - 1,5 – 3,0 млн ОД; дітям призначають після 6 років (дози такі ж самі як для дорослих) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); середня тривалість лікування 10 – 14 днів (залежно від тяжкості захворювання та чутливості до препарату); при хр. (Хронічний) рецидивуючих кандидозах проводять повторні курси терапії з перервами між ними 2 – 3 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, підвищення (Температура) тіла, озноб, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, порушення функції печінки, панкреатит, виразкова хвороба шлунка, період вагітності, діти до 6 років.

Форми випуску ЛЗ: супозиторії ректальні по 250 000 ОД, 500 000 ОД; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 000 ОД, 500 000 ОД.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З клотримазолом знижується ефективність останнього. Спостерігається перехресна резистентність з рядом полієнових а/б (Антибіотик) (амфотерицином В). Активність препарату знижується в присутності двовалентних іонів, жирних кислот, цистеїну, різних цукрів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дитячий вік до 1 року – протипоказаний(свічки). Застосування можливе за рішенням лікаря з урахуванням співвідношення користь/ризик(свічки).
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Необхідне завершення повного курсу терапії. При розвитку побічних реакцій зменшити дозу або відмінити препарат.
Інформація для пацієнта: Дотримуватися режиму і схеми лікування протягом всього курсу, приймати дозу ч/з рівні проміжки часу і не пропускати дозу. При пропуску дози застосовувати її щонайшвидше; не приймати, якщо майже наставав час прийому наступної дози; не подвоювати дозу.

Комбіновані препарати, що містять Ністатин