Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ітраконазол (Itraconazole)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиПротигрибкові засоби для системного застосуванняІтраконазол

Ітраконазол (Itraconazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІТРАКОН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ІТРАКОНАЗОЛ, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ІТРАКОНАЗОЛ, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
  • СПОРАГАЛ, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • ЕСЗОЛ, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія
  • ІЗОЛ, ІЗОЛ®, Марксанс Фарма Лтд, Індія
  • ІКОНАЗОЛ, ТОВ "Адванс Ремідес", Індія
  • ІТРАЗОЛ, Прісайс Біофарм Пвт. Лтд, Індія
  • ІТРАКОНАЗОЛ, ІТРАКОНАЗОЛ-РАТІОФАРМ, Русан Фарма Лтд, Індія
  • ІТРАЛ, Амеда Фарма Пвт. Лтд., Індія
  • ІТРАСИН, Маті Фармасьютікалс Пвт. Лтд., Індія
  • ІТРУНГАР, Гімансу Оверсіз, Індія
  • МІКОСТОП®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • ОРУНГАЛ®, Янссен - Сілаг С.п.А., Італія
  • ОРУНГАЛ®, Янссен Фармацевтика Н.В., Бельгія
  • ТРІОКСАЛ, Ліконса С.А., Іспанія
  • ФУНІТ, НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ітраконазол (Itraconazole)

Фармакотерапевтична група: J02АС03 - Протигрибкові засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: протифунгінозна дія; похідний триазолу; активний відноcно інфекцій, зумовлених дерматофітами (Trichophyton spp., Microsporum spp., Epidermophyton floccosum), дріжджами (Cryptococcus neoformans, Pityrosporum spp.,Candida spp., включаючи C. albicans, C.glabrata та C. krusei), Aspergillus spp., Histoplasma spp.,Paracoccidіoides brasiliensis, Sporothrix schenckii, Fonsecaea spp., Cladosporium spp., Blastomyces dermatitidis та іншими різновидами дріжджів та грибків; послаблює синтез ергостеролу в грибкових клітинах, що забезпечує протигрибковий ефект.

Показання для застосування ЛЗ: гінекологічні захворювання: вульвовагінальні кандидози; дерматологічні/офтальмологічні БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) захворювання: висівкоподібний лишай, дерматомікоз, грибковий кератит та оральні кандидози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); оніхомікози, спричинені дерматофітами, дріжджами, плісневими грибами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); системні мікози: системні аспергільози або кандидози, криптококози (включаючи криптококовий менінгіт),гістоплазмози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), споротрихози, паракокцидіоїдози, бластомікози та інші системні мікози, що зустрічаються вкрай рідко, або тропічні мікози.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: р-н слід приймати натще, а також слід прополоскати рот і потім проковтнути його; кандидоз порожнини рота і/або стравоходу: 200 мг/добу (2 мірні чашки) в один або два прийоми протягом 1 тижня, за відсутністю позитивного ефекту через 1 тиждень лікування слід продовжувати ще один тиждень БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); лікування кандидозу порожнини рота і/або стравоходу, при резистентності до флуконазолу: 200-400 мг/добу (2-4 мірні чашки) в 1-2 прийоми протягом 2 тижнів, за відсутністю позитивного ефекту через 2 тижні лікування слід продовжувати ще 2 тижні; гінекологічні захворювання (вульвовагінальні кандидози) - 200 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) (1 день) БНФ або 200 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) (3 дні); дерматологічні/ офтальмологічні захворювання (висівкоподібний лишай) - 200 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) 7 днів; дерматомікози - 200 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) 7 днів або 100 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) 15 днів; ураження ділянок зі значним ступенем кератинізації (наприклад, епідермофітія кистей рук та ступнів) вимагають додаткового лікування дозами 200 мг протягом 7 днів або дозами 100 мг/добу протягом 30 днів; оральні кандидози - 100 мг 1 р/добу 15 днів; грибкові кератити - 200 мг БНФ 1 р/добу 21 день; оніхомікози – за схемами пульс-терапії або безперервного лікування по дві капс. (капсули) на день (200 мг/добу) протягом 3 місяців (оптимальні клінічні та мікологічні ефекти досягаються через 2 – 4 тижні після припинення курсу лікування інфекцій шкіри та через 6 – 9 місяців після припинення лікування інфекції нігтьових пластинок); аспергильоз - 200 мг 1 р/добу БНФ 2-5 місяців, кандидози - 100 - 200 мг 1 р/добу БНФ від 3 тижнів до 7 місяців; криптококоз (без ознак менінгіту) - 200 мг 1 р/добу, криптококові менінгіти - 200 мг 2 р/добу БНФ від 2 місяців до 1 року; гістоплазмози - від 200 мг 1 р/добу до 200 мг 2 р/добу БНФ 8 місяців; споротрихози - 100 мг 1 р/добу 3 місяці; паракокцидіоїдомікози - 100 мг 1 р/добу 6 місяців; хромомікози - 100 - 200 мг 1 р/добу 6 місяців; бластомікози - від 100 мг 1 р/добу до 200 мг 2 р/добу 6 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: диспепсія, нудота, біль у животі, запор; головний біль, зворотнє зростання активності печінкових ензимів, гепатит, менструальні розлади, запаморочення та АР (алергічні реакції) (свербіж, висипи, кропив’янка, ангіонабряк), периферична нейропатія та с-м (Синдром) Стівенс-Джонса, аполопеція, гіпокаліємія, застійна СН (серцева недостатність) та набряк легень; серйозна гепатотоксичність.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітним жінкам - тільки у випадку загрози для життя та якщо можлива користь для жінки від лікування перевищує потенційний ризик для плоду; період лактації.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 100 мг; р-н для перорального застосування, 10 мг/мл по 150 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 100 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З рифампіцином, рифабутином та фенітоїном біодоступність ітраконазолу знижується - зменшення ефективності препарату. Збільшують біодоступність його: ритонавір, індинавір, кларитроміцин та еритроміцин. Не можна застосовувати з: терфенадином, астемізолом, бепридилом, мізоластином, цизапридом, триазоламом, сертиндолом, пероральним мідазоламом, хінідином, пімозид, нісолдипін, триазолам та оральний мідазолам, інгібітори редуктази ГМГ-КоА як симвастатин та ловастатин, ергоалкалоїди: дигідроерготамін, ергометрин, ерготамін та метилергометрин. Блокатори кальцієвих каналів - спричиняють негативний інотропний ефект, який може посилювати подібний ефект ітраконазолу; ітраконазол - зменшувати метаболізм блокаторів кальцієвих каналів. ЛЗ (лікарський засіб), при призначенні яких контроль за рівнем їх концентрації в плазмі, дією та побічними ефектами: пероральні антикоагулянти; інгібітори ВІЛ-протеази, такі як ритонавір, індинавір, саквінавір; деякі протипухлинні препарати: алкалоїди барвінку рожевого , бусулфан, доцетаксел та триметрексат; блокатори кальцієвих каналів: дигідропіридин та верапаміл; деякі імуносупресивні засоби: циклоспорин, такролімус, рапаміцин (сиролімус); деякі препарати,– інгібітори редуктази ГМГ-КоА, такі як аторвастатин; деякі ГКС: будесонід, дексаметазон, метилпреднізалон; дигоксин; інші препарати: карбамазепін, буспірон, алфентаніл, фентаніл, цилостазол, дизопірамід, елетриптан, галофантрин, алпразолам, бротизолам, мідазолам IV, рифабутин, метилпреднізолон, ебастин, ребоксетин, репаглинід.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не призначати за винятком випадків системного мікозу, який загрожує життю, коли потенційна користь перевищує ризик негативного впливу на плід.
Лактація: Необхідно зіставити можливий ризик для дитини з очікуваною користю для матері.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Не рекомендується при застійній СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Корекція дози при цирозі печінки.
Порушення функції нирок: Корекція дози при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосовувати, коли можлива користь значно переважає над потенційним ризиком.
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати, коли можлива користь значно переважає над потенційним ризиком

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Можуть бути випадки застійної СН (серцева недостатність), що пов’язана з прийомом препарату. Не приймати пацієнтам із застійною СН (серцева недостатність), з наявністю цього захворювання в анамнезі за винятком випадків, коли можлива користь значно перевищує потенційний ризик. Таких пацієнтів проінформувати про ознаки та симптоми застійної СН (серцева недостатність). Необхідно моніторувати симптоми та ознаки застійної СН. У пацієнтів, які отримують безперервне лікування протягом одного місяця і більше, у разі виникнення анорексії, нудоти, блювання, стомленості, болю у животі або потемнінні сечі, контролювати функцію печінки. Пацієнтам з підвищеним рівнем печінкових ферментів препарат призначати лише в разі, коли очікувана від застосування користь переважає ризик ураження печінки. Здійснювати контроль за концентраціями в плазмі і при необхідності коригувати дозу. У разі виникнення нейропатії, викликаної пероральним прийомом, лікування припинити. З обережністю призначати р-н для прийому внутрішньо, пацієнтам з гіперчутливістю до інших препаратів азолової групи.
Інформація для пацієнта: Жінкам дітородного віку, які приймають р-н для внутрішнього застосування, користуватися адекватними засобами контрацепції протягом всього курсу лікування до настання першої менструації після його завершення.