Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фосфоміцин (Fosfomycin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтимікробні засоби інших групФосфоміцин

Фосфоміцин (Fosfomycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МОНУРАЛ, Замбон Світцерланд Лтд, Швейцарія
  • ФОСМІЦИН, Мейджі Сейка Кайша Лтд., Японія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фосфоміцин (Fosfomycin)

Фармакотерапевтична група: J01XX01 - антибактеріальні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; природний а/б (Антибіотик); інгібує початковий етап утворення клітинної стінки бактерій; перешкоджає прилипанню бактерій до епітеліальних клітин урогенітального тракту; ефективний відносно більшості грам (+) (Enterococcus spp., в т. ч. Enterococcus faecalis, Staph. spp., у т. ч. Staph. aureus, Staph. saprophyticus, Staph. epidermidis; Str. spp., в т. ч. Str. faecalis) та грам (-) збудників (E. coli, Citrobacter spp., в т. ч. Citrobacter diversus, Citrobacter freundii; Enterobacter spp., у т. ч. Enterobacter aerogenes; Klebsiella spp., в т. ч. Klebsiella pneumoniae; Morganella morganii, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris; Serratia spp., в т. ч. Serratia marcescens; Pseudomonas spp., в т. ч. Pseudomonas aeruginosa); не діє на анаеробну флору.

Показання для застосування ЛЗ: бактеріальні інфекції різної локалізації (при тяжкому перебігу інфекцій у комбінаціях з іншими а/б (Антибіотик), частіше з β-лактамними): інфекції дихальних шляхів (пневмонія); інфекції сечостатевої системи (пієлонефрит, простатит); інфекції ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та черевної порожнини (холецистит, абсцеси); хірургічні інфекції (остеомієліт, гнійний артрит); гінекологічні інфекції (ендометрит, сепсис).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим разова доза − 30–60 мг/кг (2–4 г) кожні 8–12 год (Година); добова доза 6–16 г; в/в (внутрішньовенне введення) краплинне введення - одноразову дозу препарату р-няють в 100–500 мл 0,9 % ізотонічного р-ну натрію хлориду для ін’єкцій, вводять краплинно протягом 1–2 год (Година) 2 р/добу (кількість разів на добу); в/в (внутрішньовенне введення) болюсно - одноразову дозу препарату вводять протягом 5 хв (Хвилина) та більше; на кожні 2 г використовують 20 мл 0,9 % ізотонічного р-ну натрію хлориду для розведення, вводять препарат 2-4 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, слабкість; діарея, нудота, печія, псевдомембранозний коліт; вагініт, риніт, дисменорея, біль нелокалізований, біль у горлі, біль у животі, біль у спині, шкірні висипання; висипання, кропив’янка, шкірний свербіж, анафілактичний шок.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв); дитячий вік до 5 років.

Форми випуску ЛЗ: гранули для приготування р-ну для перорального застосування, 3 г/пакет по 8 г; порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 1 г, по 2 г у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З метоклопрамідом знижується всмоктування фосфоміцину, що призводить до зниження концентрації його в сироватці і сечі

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За життєвими показаннями або якщо очікуваний ефект терапії перевищує потенційний ризик для плода.
Лактація: На період лікування слід припинити грудне годування.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій нирковій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Одночасний прийом їжі уповільнює всмоктування. Можливе транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ.
Інформація для пацієнта: Хворим на ЦД (цукровий діабет) враховувати, що в 1 пакеті препарату міститься 2,213 г сахарози.