Рифапентин (Rifapentin) |
Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологія → Урологія. Лікарські засоби → Засоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь нирки → Засоби, що діють на мікобактерії → Рифапентин
Рифапентин (Rifapentin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- РИФАПЕНТИН, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
- РИФАПЕНТИН, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
- РИФАПЕКС, Люпін Лімітед, Індія
- РИФАПЕНТИН, СВІЗЕРА ЛАБС ПРАЙВЕТ ЛІМІТЕД, Індія
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Рифапентин (Rifapentin)
Фармакотерапевтична група: J04AB05 – протитуберкульозний засіб з групи рифампіцинів.
Основна фармакотерапевтична дія: в терапевтичних концентраціях виявляє бактерицидну активність як проти внутрішньоклітинних, так і проти позаклітинних M.tuberculosіs; рифапентин та 25-дезацетилрифапентин (активний метаболіт) накопичуються в макрофагах людини із внутрішньоклітинним/позаклітинним співвідношенням приблизно 24:1 і 7:1, відповідно; M.tuberculosis, стійкі до інших рифаміцинових а/б (Антибіотик), можливо також будуть стійкі до дії рифапентину; не з’являється перехресна стійкість між рифапентином і нерифаміциновими протимікобактеріальними засобами типу ізоніазиду та стрептоміцину.
Показання для застосування ЛЗ: легенева форма туберкульозу (в комбінації принаймі з одним із протитуберкульозних препаратів, до якого чутливий збудник).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначається внутрішньо; застосовується обов’язково з іншими протитуберкульозними засобами; схема лікування легеневої форми туберкульозу в інтенсивній фазі - по 4 табл. (Таблетки) (600 мг) двічі на тиждень, з інтервалом між прийомами не менше 72 год (Година) (3 доби), протягом двох місяців; підліткам (12 - 15 років) при масі тіла більше 45 кг призначається по 600 мг (4 табл.); при масі тіла менше 45 кг – по 450 мг (3 табл.); схема лікування у фазі продовження - призначається 1 раз на тиждень протягом 4 місяців, у комбінації з відповідним протитуберкульозним засобом з урахуванням чутливості м/о (Мікроорганізм); якщо у пацієнта після обох фаз лікування в мазку мокротиння або в культурі виявляються МБТ (мікобактерії туберкульозу) або присутні резистентні організми чи пацієнт ВІЛ-позитивний, треба переглянути схему лікування; дорослим та дітям для лікування туберкульозу призначають 10 мг/кг 2 рази на тиждень в інтенсивну фазу, в інтермітуючу фазу – 1 раз на тиждень.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: підвищення рівня білірубіну, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит; кропив’янка, зміна кольору шкіри, свербіж, висипання; гіперкаліємія, гіповолемія, підвищення рівня ЛФ (лужна фосфатаза) і ЛДГ (лактатдегідрогеназа); тромбоцитопенія, лейкоцитоз або лейкопенія, лімфопенія, нейтропенія, анемія, пурпура, гематома; запор, езофагіт, гастрит, панкреатит, диспептичні явища; гематурія, піурія, протеїнурія; подагра, артроз, артралгія; периферичні набряки, втомлюваність, реакції агресії; забарвлення в червоний колір сечі, поту, мокротиння, сліз та контактних лінз; у ВІЛ-інфікованих хворих із супутніми ускладненнями можливий розвиток рифапентин-монорезистентного туберкульозу; при застосуванні протягом останніх декількох тижнів вагітності препарат може викликати післяпологові кровотечі в матері та дитини, які лікуються вітаміном К.
Протипоказання до застосування ЛЗ: діти молодше 12 років, а також особи, які мають в анамнезі вказівки на гіперчутливість до будь-якого препарату з групи рифаміцинів.
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 150 мг
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
З індинавіром призначають з особливою обережністю або зовсім не призначають. З рифапентином не приймати пероральні або інші гормональні протизаплідні засоби. Хворим, які приймають антацидні препарати, рекомендовано приймати рифапентин за 1 год (Година) чи ч/з 2 год (Година) після їх прийому.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Тільки у випадку, коли потенційна користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.
Лактація: Повинно бути прийняте рішення про припинення годування груддю або прийом ЛЗ (лікарський засіб), при цьому береться до уваги важливість прийому ЛЗ (лікарський засіб) для матері.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Протипоказаний дітям молодше 12 років.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Застосовується обов’язково з іншими ПТП (протитуберкульозні препарати). Коли не витримується режим дозування, особливо добовий курс прийому інших нерифаміцинових препаратів в інтенсивній фазі, санація відбувається пізніше, частіше виникають рецидиви. Проведення печінкових проб (особливо трансаміназ сироватки) повинен проводитись до початку лікування, а в період лікування – кожні 2 – 4 тиж. Пацієнтам із захворюваннями печінки призначається у разі крайньої необхідності. Якщо пацієнт має схильність до нудоти, блювання або розладів ШКТ (шлунково-кишковий тракт) краще приймати під час їди. Одночасний прийом разом з їжею підвищує активну концентрацію препарату, але може й підвищувати ризик виникнення побічних ефектів. При підозрі на псевдомембранозний коліт, лікування припинити. У цей час протипоказані препарати, що уповільнюють перистальтику. Не можна припиняти курс терапії до повного її закінчення, дуже важливо не пропустити жодного прийому або тих ПТП (протитуберкульозні препарати), що приймаються разом із ним протягом двох місяців (в інтенсивній фазі)!
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає