Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Теразозин (Terazosin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залозиАльфа¹- адреноблокаториТеразозин

Теразозин (Terazosin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛЬФАТЕР®, Ей. Бі. Сі. Фармасьютіци АТ (артеріальний тиск), Італія
  • СЕТЕГИС®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Теразозин (Terazosin)

Фармакотерапевтична група: G04CA03 - альфа-адреноблокатори

Основна фармакотерапевтична дія: викликає розслаблення гладеньких м”язів шляхом блокади α1-адренорецепторів у передміхуровій залозі, капсулі простати та шийці сечового міхура, збільшує відтік сечі, полегшує симптоматику доброякісної гіпертрофії простати, викликає зниження кров’яного тиску, зменшує загальний периферичний судинний опір.

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія) (у вигляді монотерапії та у комбінації з іншими засобами); симптоматична терапія доброякісної гіперплазії передміхурової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія) - початкова добова доза становить 1 мг і призначається на ніч; добову дозу рекомендується підвищувати поступово, подвоюючи з тижневими перервами до досягнення підтримуючої дозиБНФ; підтримуюча доза - 1-5 мг і призначається 1 р/добу (кількість разів на добу). МДД (максимальна добова доза) - 20 мг; доброякісна гіперплазія простати - початкова добова доза - 1 мг і призначається на ніч; підтримуюча доза - 5 - 10 мг і призначається 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск). МДД (максимальна добова доза) – 20 мг; хворим з нирковою недостатністю та особам похилого віку корекція дози не потрібна.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: постуральна гіпотензія після прийому першої дози або перших кількох доз, запаморочення, астенія, закладеність носа, периферичні набряки, сонливість, нудота, посилення серцебиття, порушення зору, головний біль, задишка, міалгія, артралгія, АР (алергічні реакції), дизурія; пацієнти з гіповолемією або дефіцитом натрію можуть бути чутливішими до ортостатичного ефекту теразозину; даний ефект може бути більш вираженим при фізичних навантаженнях.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-яких інгредіентів, що входять до складу препарату, вагітність, лактація, дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 1 мг, по 2 мг, по 5 мг, по 10 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується.
Особи похилого та старечого віку: Корекція дози не потрібна, з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: На початковому етапі лікування може виникнути “ефект першої дози” – різке зниження АТ (артеріальний тиск), запаморочення, порушення координації руху, непритомність. Відновлювати лікування необхідно з дози 1 мг. Запаморочення, порушення координації руху виникають при переході з сидячого та лежачого стану у вертикальне положення. Обережно призначати хворим, які мають схильність до розвитку ортостатичної гіпотензії, при фізичному навантаженні, гіповолемії, хворим з ІХС (ішемічна хвороба серця) та іншими захворюваннями серця, порушенням мозкового кровообігу, гіпертензивною ретинопатією III та IV ступеня, хворим з печінковою або нирковою недостатністю. Контролювати рівень АТ (артеріальний тиск) на початку лікування та при зміні дозування. Ефективність лікування доброякісної гіперплазії доцільно оцінювати після 4-6 тиж. лікування підтримуючими дозами. З обережністю призначати при феохромоцитомі, за необхідності хірургічного втручання. Можливість розвитку синкопе або ортостатичної гіпотензії, особливо на початку лікування.
Інформація для пацієнта: Уникати керування автомобілем або виконання ризикованих операцій протягом 12 год (Година) після прийому першої дози, після підвищення дози, після поновлення лікування.