Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мітоміцин (Mitomycin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування раку сечового міхураМітоміцин

Мітоміцин (Mitomycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МІТОМІЦИН-МІЛІ, ВЕНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД, Індія
  • МІТОМІЦИН-С КІОВА, Кіова Хакко Біо Ко. Лтд., Японія

Інструкція для застосування: Мітоміцин (Mitomycin)

Фармакотерапевтична група: L01DB01 - протипухлинні антибіотики. Антрацикліни та спорідненні сполуки.

Основна фармакотерапевтична дія: протипухлинна дія обумовлена здібністю вибірково порушувати синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) за рахунок утворення перехрестних зв’язків в молекулі ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); клітини у другій половині пребіосинтетичного періоду і в першій половині біосинтетичного періоду ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) високочутливі до цього лікарського засобу; вміст гуаніну і цитозину в ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) корелює з частотою утворення міжниткових поперечних містків під дією мітоміцину; в високій концентрації знижує кількість РНК (рибонуклеїнова кислота) в клітині і пригнічує синтез білка.

Показання для застосування ЛЗ: хр.лімфатичний лейкоз, хр.мієлоїдний лейкоз, рак шлунка БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), колоректальний рак, рак легені, рак підшлункової залози, рак печінки, рак шийки матки, рак ендометрію, рак молочної залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), рак голови та шиї, рак сечового міхура БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); в комбінації з іншими хіміотерапевтичними засобами при метастазуючій аденокарциномі шлунку і підшлункової залози, а також паліативне лікування ряду пухлин в разі неефективності засобів, що застосовувались раніше.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: у дорослих застосовується в/в (внутрішньовенне введення) по 4 – 6 мг/добу один або два рази на тиждень; при послідовному застосуванні в/в (внутрішньовенне введення) по 2 мг/добу; при періодичному застосуванні у великій дозі застосовують по 10 – 30 мг від одного до трьох (або більше) разів на тиждень; р-няють у фл. (Флакон) із розрахунку 5 мл дистильованої води для ін. на 2 мг мітоміцину; рак сечового міхура: для профілактики рецидивів по 4 – 10 мг шляхом введення в сечовий міхур щодня або кожні два дні; з лікувальною метою застосовують по 10 – 40 мг шляхом введення в сечовий міхур один раз на тиждень або три рази на тиждень, курс - 20 введень; доза може бути скоригована: максимальна добова доза при в/в (внутрішньовенне введення) введенні 30 мг на добу; при необхідності може бути застосований внутрішньоартеріально, інтрамедулярно, внутрішньоплеврально і внутрішньочеревинно у дозі 2 – 10 мг/добу (доза може бути розподілена на кілька введень).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: система кровотворення(лейкопенія, тромбоцитопенія, крововиливи, анемія, рідко мікроангіопатична гемолітична анемія); з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та печінки (анорексія, нудота, блювання, стоматити); сечовидільна система (гемолітичний уремічний с-м (Синдром) або протеїнурія, гематурія, набряки, цистит, гематурія або атрофія сечового міхура, викликана інстиляцією препарату), АР (алергічні реакції) (висипка на шкірі); дихальна система (інтерстиціальна пневмонія і легеневий фіброз), інші (симптоми нездужання, алопеція, стоматити).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, тромбоцитопенія, порушення згортання крові, підвищена кровоточивість, вагітність та період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 2 мг, 10 мг, 20 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Алкалоїди барвінку — виникає задишка і виражений бронхоспазм. Порушення дихання можуть спостерігатися ч/з кілька хв (Хвилина) або год (Година) після введення алкалоїдів барвінку

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендовано
Лактація: Перед застосуванням вирішити питання про припинення грудного годування

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль при порушеннях функції .
Порушення функції нирок: Контроль при порушеннях функції .
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосування нерідко призводить до виникнення тромбоцитопенії, анемії та лейкопенії. Кумулятивна токсичність відзначається з 4-го тиж лікування. Під час лікування і, як мінімум, ч/з 8 тиж після його закінчення проводити аналіз вмісту тромбоцитів і лейкоцитів, визначення загальної формули крові і рівня Hb (рівень гемоглобіна). Не застосовувати, якщо рівень тромбоцитів менше 100x109/л або рівень лейкоцитів менше 4x109/л. При парентеральному введенні іноді розвивається гемолітичний уремічний с-м (Синдром), що супроводжується гемолітичною анемією з мікроангіопатіями, тромбоцитопенією і нирковою недостатністю, можливий на будь-якому етапі лікування як при монотерапії, так і в комбінації з іншими цитостатиками. Переливання компонентів крові може загострити симптоми, що супроводжують цей с-м (Синдром).
Інформація для пацієнта: Жінкам дітородного віку користуватися надійними засобами контрацепції.