Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Варфарин (Warfarin) *

Категорія: КардіологіяЛікарські засоби, які впливають на згортання крові та функцію тромбоцитівАнтикоагулянти непрямої діїПохідні кумаринівПохідні монокумаринівВарфарин

Варфарин (Warfarin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВАРФАРИН-ФС, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • ВАРФАРЕКС®, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
  • ВАРФАРИН НІКОМЕД, Нікомед Данія А/С, Данія
  • ВАРФАРИН ОРІОН, Оріон Корпорейшн, Фінляндія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Варфарин (Warfarin)

Фармакотерапевтична група: В01АА03 - антитромботичні засоби..

Основна фармакотерапевтична дія: антикоагулянтна

Показання для застосування ЛЗ: тромбоз глибоких вен/емболія легень ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); захворювання клапанів серця і фібриляція передсердь ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ; запобігання повторному ІМ (інфаркт міокарда); системна емболія; транзиторні ішемічні стани ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); реконструктивна хірургія артерій.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дози підбирають індивідуально з урахуванням на підставі співвідношення протромбінового часу/МНВ (міжнародного нормативного відношення); дорослі (перед призначенням початкової дози слід визначити основну лінію протромбінового часу) - початкова навантажувальна доза, підібрана в залежності від індивідуальних потреб для досягнення необхідного ступеня протизсідної дії, звичайно становить 5-10 мг/добу ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), підтримуючу дозу зазвичай призначають через 48 год (Година), і вона залежить від протромбінового часу, який вказується у вигляді міжнародного нормалізованого відношення (МНВ) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); для профілактики тромбозів глибоких вен, включаючи оперативне втручання у хворих високого ризику - МНВ 2 - 2,5; профілактика при операціях на стегні і при операціях з приводу переломів стегнової кістки, лікування тромбозів глибоких вен, системної емболії легень, запобігання венозним тромбоемболіям при ІМ (інфаркт міокарда), транзиторним ішемічним нападам, емболії при стенозі мітрального клапана, у випадку тканинних протезів клапанів серця - МНВ 2 – 3; рецидивуючий тромбоз глибоких вен і емболія легень, у випадку механічних протезів клапанів серця, фібриляції передсердь, захворювання артерій, включаючи ІМ (інфаркт міокарда) - МНВ 3 - 4,4; добова підтримуюча доза, яку приймають щодня в один і той же час, становить від 3 мг до 9 мг ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ; в перші дні лікування МНВ слід визначати щодня або через день; далі в залежності від реакції на лікування визначення МНВ необхідно проводити через більш тривалі періоди часу – через кожні 8 тижнів; спостерігається зростаюче зацікавлення у застосуванні відносно низьких доз варфарину, які становлять 2 - 4 мг/добу, з цільовими МНВ не більше 1,5 для профілактики тромбоемболій та зниження ризику артеріальної оклюзії у хворих з високим ризиком СС (серцево-судинний) захворювань; літні хворі можуть бути більш сприйнятливими до дії варфарину, це виявляється у збільшенні ризику розвитку кровотечі; для таких хворих можуть бути потрібними більш низькі підтримуючі дози, які залежать від ваги хворого; діти, особливо новонароджені, можуть бути більш чутливими до дії антикоагулянтів в цілому внаслідок недостатності вітаміну К; після досягнення стабілізації слід регулярно проводити контроль МНВ з інтервалом від 1 тижня до 2 місяців в залежності від індивідуальних особливостей кожної хворої дитини.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: кровотеча; виникнення шлунково-кишкової кровотечі при проведенні протизсідного лікування, особливо, якщо протромбіновий час знаходиться в терапевтичному діапазоні, може вказувати на наявність прихованого ушкодження, провокуючого кровотечу, яке потребує подальшого обстеження; агранулоцитоз, лейкопенію, діарею, подразнення ШКТ (шлунково-кишковий тракт), с-м (Синдром) "пурпурних стоп" (болючі, голубувато-пурпурні стопи), гіперчутливість, шкірні висипання, жовтяниця і порушення функції печінки, г. (Гострий) адреналова недостатність, ушкодження нирок, яке супроводжується набряками та протеїнурією, виразки у роті та облисіння; пурпура, лихоманка, нудота і блювання, панкреатит, носова кровотеча і гемоторакс.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до варфарину; г. (Гострий) або потенціальні стани, які супроводжуються кровотечами. (наприклад, гемофілія, гіпертонія, шлунково-кишкові виразки, загрозливий аборт); протягом 3 днів до і після оперативного втручання; тяжкі захворювання печінки та нирок; бактеріальний ендокардит; вагітність і період лактації.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2,5 мг, 3 мг, 5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), дипіридамолом, вальпроєвою кислотою - підвищує небезпеку кровотечі. Циметидин, хлорамфенікол - збільшується небезпека кровотечі. Застосування діуретиків у випадку вираженої гіповолемічної дії - збільшення концентрації факторів згортання. Барбітурати, фенітоїн, карбамазепін - знижують антикоагулянтну дію варфарину. Можуть збільшувати кровотечу - проносні засоби. Послаблення дії варфарину - з барбітуратами, вітаміном К, глютетимідом, гризеофульвіном, диклоксациліном, карбамазепіном, коензимом Q10, міансерином, парацетамолом, ретиноїдами, рифампіцином, сукралфатом, феназоном, холестаміном. Посилення дії варфарину - з алопуринолом, аміодароном, анаболічними стероїдами, ацетилсаліциловою кислотою, НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), гепарином, глібенкламідом, глюкагоном, даназолом, діазоксидом, дизапірамідом, дисульфірамом, ізоніазидом, кетоконазолом, кларитроміцином, клофібратом, левамізолом, метронідазолом, міконазолом, налідиксовою кислотою, нілютамідом, омепразолом, пароксетином, прогуанілом, протидіабетичними засобами – похідними сульфаніламідів, симвастатином, сульфаніламідом, тамоксифеном, тироксином, хініном/хінідином, флувоксаміном, флуконазолом, фторурацилом, хінолами, хлоралгідратом, хлорамфеніколом, цефалоспоринами, циметидином, еритроміцином, етакриновою кислотою. Етанол може посилювати дію варфарину. Підсилюють ефект варфарину: гінкго білоба, часник, дягель лікарський, папайя, шавлія. Зжують: женьшень, звіробій. Підсилює дію варфарину хінін, який присутній у тонізуючих напоях. Зелені овочі - послаблюють дію варфарину.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовувати
Лактація: Не виділяється з молоком, годування груддю може бути продовжене під час терапії

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при тяжкій АГ (артеріальна гіпертензія), геморагічному інсульті, аневризмі аорти, бактеріальному ендокардиті, внутрішньочерепному крововиливі.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжких захворюваннях.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжких захворюваннях.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обов’язковою умовою терапії є суворе дотримання призначеної дози препарату; Частіший контроль МНВ необхідний, якщо у лікування хворого при стабілізованих дозах варфарину включається новий лікарський препарат, який відпускається без рецепта, або будь-який препарат виключається з лікування, або якщо змінюється доза лікарського препарату, який застосовується для супутнього лікування. Такі стани як гарячка, гіпертиреоз, алкоголізм із супутнім ураженням печінки, можуть підсилювати дію варфарину. При гіпотиреозі ефект варфарину може бути знижений. Не призначати пацієнтам із кровотечею будь-якої локалізації. Проявляти обережність при порушенні згортання крові, тромбоцитопенії, виразковій хворобі шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) у стадії загострення, крововиливу в головний мозок. Не застосовувати пацієнтам із спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом ферменту лактази, порушенням всмоктування глюкози і галактози.
Інформація для пацієнта: Хворий повинен мати при собі повідомлення, яке свідчить, що він приймає антикоагулянт варфарин, він має попереджати всіх лікарів, в тому числі зубних, фармацевтів про те, що приймає такий препарат. В разі виникнення симптому кровотечі хворий повинен звернутися до свого лікаря.
У випадку споживання великої кількості алкоголю збільшується небезпека та розвитку кровотеч.