Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бікалутамід (Bicalutamide)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування раку передміхурової залозиГормональні препарати та їх аналогиБікалутамід

Бікалутамід (Bicalutamide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІКАЛАН, Ланнахер Хейльміттель ГмбХ/Сінтон Хіспанія С.Л., Австрія/Іспанія
  • БІКАЛУТАМІД ГРІНДЕКС, Коцак Фарма Ілац ве Кімія Санай А.С., Туреччина
  • БІКАЛУТАМІД-ТЕВА, ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд., Ізраїль
  • БІКАЛУТЕРА, Лабораторія Кравері С.А.І.С., Аргентина
  • БІКУЛІД, Фармасайнс Інк., Канада
  • КАЛУМІД, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • КАСОДЕКС, Корден Фарма ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бікалутамід (Bicalutamide)

Фармакотерапевтична група: L02ВB03 - антиандрогенні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антиандрогенний нестероїдний засіб, що позбавлений іншого впливу на ендокринну систему; після зв’язування з андрогенними рецепторами, не спричинюючи експресії генів, блокує андрогенний ефект, приводячи до регресії пухлини простати; рацемічна сполука, антиандрогенний ефект якої має винятково R(-) енантіомер.

Показання для застосування ЛЗ: карцинома передміхурової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) в стадії метастазів у комбінації з аналогом рилізинг-фактора лютеїнізуючого гормону (РФЛГ) або хірургічним каструванням.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для дорослих чоловіків звичайна добова доза - 1 табл. (Таблетки), вкрита оболонкою 50 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); лікування починають одночасно з прийомом аналога РФЛГ або хірургічним каструванням.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можлива поява “приливів” крові до обличчя, шкірного свербежу, підвищеної чутливості грудних залоз, гінекомастії, інтенсивність яких зменшується після кастрації, пронос, нудота, блювання, відчуття слабкості та сухості шкіри, підвищення рівня трансаміназ, холестаз, жовтяниця лише в деяких випадках має тяжку форму; печінкова недостатність розвивається дуже рідко (її зв’язок з лікуванням не встановлений); стенокардія, аритмія і неспецифічні зміни ЕКГ (Електрокардіограма) і тромбоцитопенія, СН (серцева недостатність); анорексія, сухість у роті, диспепсія, запор, підвищене газоутворення; запаморочення, безсоння, підвищена сонливість, зниження лібідо; диспное; імпотенція, ніктурія; анемія; висипка, підвищене потовиділення, гірсутизм; ЦД (цукровий діабет), гіперглікемія, збільшення або зменшення маси тіла; біль у животі, грудях, малому тазі, головний біль, набряки, пропасниця.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, дитячий вік, жіноча стать, одночасне лікування терфенадином, астемізолом або цисапридом.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 50 мг, 150 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З терфенадином, астемізолом та цизапридом протипоказано. Обережно з циклоспорином, блокаторами кальцієвих каналів. З циметидином, кетоконазолом - підвищення концентрації бікалутаміду, збільшення виникнення небажаних явищ. Антикоагулянти кумаринового ряду - регулярно контролювати протромбіновий час.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Препарат не призначається особам жіночої статі.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях середнього і тяжкого ступеня тяжкості.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Його виведення може бути повільнішим у хворих з тяжкою печінковою недостатністю і це може призвести до кумуляції. Більшість таких змін очікується в перші 6 місяців лікування .При виникненні тяжких порушень з боку печінки лікування слід припинити. 
Інформація для пацієнта: