Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Феніндіон (Phenindione)

Категорія: КардіологіяЛікарські засоби, які впливають на згортання крові та функцію тромбоцитівАнтикоагулянти непрямої діїПохідні кумаринівПохідні індандіонуФеніндіон

Феніндіон (Phenindione)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Феніндіон (Phenindione)

Фармакотерапевтична група: В01АА02 - антитромботичні засоби. Антагоністи вітаміну К.

Основна фармакотерапевтична дія: антикоагулянтна

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування тромбозів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (особливо глибоких вен нижніх кінцівок), тромбоемболічних ускладнень БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (тромбоемболія легеневої артерії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), емболічні інсульти, ІМ) і тромбоутворення в післяопераційному періоді; механічні протези клапанів серця БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають дорослим і дітям (старше 14 років з масою тіла не менше 45 кг) внутрішньо після їди; дорослим - у перший день лікування в добовій дозі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) 120 – 180 мг БНФ за 3–4 прийоми, у другий день – у добовій дозі 90 БНФ – 150 мг, потім – по 30 – 60 мг БНФ в 1–2 прийоми, залежно від рівня протромбіну в крові; дітям старше 14 років (маса тіла не менше 45 кг) – у перший і другий дні лікування в добовій дозі 90 – 150 мг за 3 – 4 прийоми, потім – по 30 – 60 мг в 1–2 прийоми, залежно від рівня протромбіну в крові; разова доза, частота і тривалість застосування встановлюються індивідуально лікарем залежно від значення протромбінового індексу крові, який підтримують на рівні 40 – 60 %; при рівні протромбіну менше 40 – 50 % препарат слід негайно відмінити; для профілактики тромбоемболічних ускладнень призначають по 30 мг 1–2 р/добу (кількість разів на добу); вищі дози для дорослих: разова – 50 мг, МДД (максимальна добова доза) - 200 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: мікро- і макрогематурія, кровотеча із порожнини рота і носоглотки, шлунково-кишкові кровотечі, крововилив у м’язи; пригнічення кістково-мозкового кровотворення; нудота, діарея, токсичний гепатит; міокардит; АР (алергічні реакції) - шкірний висип (еритематозний, макулярний, папульозний), ексфоліативний дерматит, еозинофілія, гіпертермія; порушення функції нирок, забарвлення сечі в рожевий колір; головний біль, забарвлення долонь у оранжевий колір.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, гемофілія, тяжка печінкова і/або ниркова недостатність, геморагічні діатези, гіпокоагуляція (початковий рівень протромбіну - менше 70 %), злоякісні новоутворення, ерозивно-виразкові ураження ШКТ (шлунково-кишковий тракт), період вагітності (особливо І триместр і друга половина ІІІ триместру), період годування груддю, дитячий вік молодше 14 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 30 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дію препарату підсилюють: тромболітичні, антиагрегаційні засоби, антикоагулянти, адренокортикотропний гормон, анаболіки, азатіоприн, алопурин, аміодарон, наркотичні аналгетики, андрогени, а/б (Антибіотик), трициклічні антидепресанти, засоби які окислюють сечу, ГКС (глюкокортикостероїди), діазоксид, дизопірамід, налідиксова кислота, ізоніазид, клофібрат, метронідазол, парацетамол, резерпін, вітамін Е, бутадіон, сульфаніламіди, дисульфірам, хінідин, циклофосфан, тиреоїдні гормони, циметидин та інші інгібітори мікросомального окиснення. Ефект препарату послаблюють: вітамін К, пропранолол, засоби які облужують сечу, антациди, холестирамін, феназон, галоперидол, діуретики, карбамазепін, барбітурати, пероральні контрацептиви, рифампіцин.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний, (особливо в І триместрі і другій половині ІІІ триместру).
Лактація: За необхідності застосування груддю годування слід припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при підвищеній проникності судин, перикардиті.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Призначають з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю при підвищеній проникності судин, перикардиті, в післяпологовому періоді, при гінекологічних захворюваннях. При г. (Гострий) тромбозах призначають сумісно з гепарином. Під час лікування - систематичний контроль протромбінового співвідношення, регулярне розширене коагулогічне дослідження крові, аналіз сечі для раннього виявлення гематурії. Для контролю антикоагуляційної активністі - показник протромбінового часу: надійна профілактика венозного тромбозу досягається при збільшенні протромбінового часу в 2 рази, артеріального – в 3–4 рази (норма – 11–14 с). Не призначати препарат під час менструації (припиняють прийом за 2 дні до її початку) і в перші дні після пологів. Забарвлення сечі в рожевий колір і долонь в оранжевий обумовлене метаболізмом і не становить небезпеки. При підкисленні сечі її колір змінюється. При забарвленні долонь і зміні кольору сечі препарат рекомендується замінити іншим антикоагулянтом, за винятком омефіну.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від керування автотранспортом і потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги, швидкості психомоторних реакцій.