Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флутамід (Flutamide)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування раку передміхурової залозиГормональні препарати та їх аналогиФлутамід

Флутамід (Flutamide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ФЛУТАМІД-АПО, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
 • ФЛУТАМІД-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
 • ФЛУТАФАРМ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • АПО-ФЛУТАМІД, Апотекс Інк., Канада
 • ФЛУЛЕМ, Лемері С.А. де С.В., Мексіка
 • ФЛУМІД ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ/ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Німеччина/Австрія
 • ФЛУТАЗІН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
 • ФЛУТАМІД, Оріон Корпорейшн, Фінляндія
 • ФЛУТАМІД СТАДА®, целл фарм ГмбХ, Німеччина
 • ФЛУТАН, Медокемі ЛТД, Кіпр
 • ФЛУТАПЛЕКС, Фармахемі Б.В., Нідерланди
 • ФЛУЦИНОМ®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флутамід (Flutamide)

Фармакотерапевтична група: L02BB01 - антагоністи гормонів і аналогічні засоби. Антиандрогенні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: речовина нестероїдної структури з антиандрогенною активністю; конкуруючи з андрогенами, препарат та його метаболіти інгібують зв’язування дигідротестостерону з ядерними рецепторами андрогенів у тканинах-мішенях; блокада рецепторів може також відбуватись на рівні клітинних мембран та в цитоплазмі клітин.

Показання для застосування ЛЗ: первинний рак передміхурової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та рак передміхурової залози з метастазами у поєднанні з хірургічною або хімічною кастрацією; в комбінації з агоністами гонадотропіну-РГ або як ад’ювантна терапія у пацієнтів, які отримують препарати гонадотропін-РГ; відсутність реакції на інші види гормонального лікування або непереносимість його.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: по 1 табл. (Таблетки) (250 мг) 3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) з восьмигодинним інтервалом; загальна добова доза - 750 мг; у складі комбінованої терапії з агоністами ЛГРГ прийом препарату починають за 3 дні до початку терапії агоністами ЛГРГ, яка триває 6 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при монотерапії найчастіше спостерігаються гінекомастія або нагрубання молочних залоз, що іноді супроводжується галактореєю (зникають після відміни препарату або зниження дози); рідше - нудота, блювання, діарея, безсоння і підвищена стомлюваність; іноді - зворотні зміни вмісту печінкових трансаміназ, зменшення спермоутворення і втрата лібідо; у складі комбінованої терапії з додаванням аналогів рилізинг-факторів лютеїнізуючого гормону - припливи жару, втрату лібідо, імпотенцію, діарею, нудоту, блювання, гінекомастія (рідше, ніж при монотерапії), шкірні реакції (фоточутливість, еритема, некроліз епідермісу).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 250 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 250 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З варфарином —збільшення протромбінового часу; підбір оптимальної дози антикоагулянта

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при підвищенні трансаміназ в 2-3 рази. З обережністю при дисфункції.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У складі комбінованої терапії з агоністами ЛГРГ терапію розпочинають як мінімум за 3 дні до призначення агоністов ЛГРГ, що сприяє менш вираженій запальній гіперемії, ніж при паралельному початку терапії. Особливу увагу приділяти дії на функцію печінки і затримку рідини в організмі, у яких не проводилась орхідектомія (хірургічна або медикаментозна). Відповідні лабораторні дослідження проводити в разі появи перших ознак порушення функції печінки (свербіж, темна сеча, стійка відсутність апетиту, жовтуха, помірна болючість у правому верхньому квадранті живота або загальна слабкість). Якщо у пацієнта є ознаки жовтухи або лабораторно підтверджене порушення функції печінки за відсутності метастазів у ній, припинити лікування або знизити його дозу. Якщо пацієнтам не проводилася медикаментозна або хірургічна кастрація, введення може призводити до підвищення рівнів тестостерону і естрадіолу в плазмі крові; виникає затримка рідини в організмі. У цих пацієнтів при тривалому прийомі може спостерігатися олігоспермія. У цьому разі доцільним є проведення кількісного аналізу сперми.
Інформація для пацієнта: Пацієнтам з ЦД (цукровий діабет) враховувати, що 1 табл. (Таблетки) містить 0,03 вуглеводних одиниць. Препарат з обережністю брати в руки жінкам дітородного віку, забороняється контакт з ним вагітним жінкам та дітям. Можливий розвиток небажаних ефектів (сонливість, сплутаність свідомості), що можуть негативно вплинути на здатність керувати автотранспортом або складним обладнанням.