Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Етопозид (Etoposide) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування раку яєчкаЕтопозид

Етопозид (Etoposide) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕТОЗИД, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЕТОПОЗИД, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ЕТОЗИД®, Ципла Лтд, Індія
  • ЕТОПОЗ, Лемері С.А. де С.В., Мексіка
  • ЕТОПОЗИД, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
  • ЕТОПОЗИД ЕБЕВЕ, ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
  • ЕТОПОЗИД-ЛЕНС, ТОВ "ЛЕНС-Фарм", м. Одинцово, Російська Федерація
  • ЕТОПОЗИД-МІЛІ, ВЕНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД, Індія
  • ЕТОПОЗИД-ТЕВА, Фармахемі Б.В., Нідерланди
  • ЛАСТЕТ, Ніппон Каяку Kо. Лтд., Японія
  • ФІТОЗИД, Фрезеніус Кабі Онколоджи Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Етопозид (Etoposide)

Фармакотерапевтична група: L01CВ01 - антинеопластичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: напівсинтетичне похідне подофілотоксину; має властивість переривати клітинний цикл на стадії G2; високі концентрації (більше 10 мкг/мл) призводять до лізису клітин, що знаходяться в мітозі; при концентраціях в інтервалі 0,3-10 мкг/мл пригнічує клітини на початку стадії профази; дія залежить від частоти застосування - найкращі результати при курсовому застосуванні протягом 3-5 днів.

Показання для застосування ЛЗ: дрібноклітинна карцинома бронхів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); лімфогрануломатоз (хвороба Ходжкіна) і лімфома БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) на пізніх стадіях; г.рецидивуючий нелімфоцитарний лейкоз; герміногенні пухлини яєчка ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та яєчника; карцинома хоріона; недрібноклітинні пухлини легені ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) та інші солідні пухлини; саркома Юїнга; саркома Капоші; трофобластичні пухлини; рак шлунка; нейробластоми.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: режим дозування встановлюють індивідуально, залежно від схеми хіміотерапії; при пероральному застосуванні приймати по 50 мг/м2 щодня, протягом 21 дня з повторенням циклів кожні 28 днів або по 100-200 мг/м2/добу 5 днів БНФ

з інтервалом 3 тижні; повторні курси - після нормалізації показників периферичної крові.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гематологічна токсичність: лейкопенія розвивалась на 7-14-й день, тромбоцитопенія - на 9-16-й день, картина крові відновлювалась до кінця третього тижня; шлунково-кишкова токсичність: нудота та блювання (⅓ хворих), анорексія, пронос, стоматит; реакції гіперчутливості: підвищення температури, тахікардія, бронхоспазм, задишка виникали в 1-2% хворих; інші побічні дії: випадання волосся, алопеція, периферична нейропатія (особливо під час використання комбінації з алкалоїдами барвінку), сонливість, втома, підвищення активності ферментів печінки, висипання і радіосенсибілізація шкіри; хоча специфічні токсичні ефекти щодо печінки і нирок не є типовими, рекомендується брати до уваги можливість накопичення значних концентрацій етопозиду у цих органах і можливість кумуляції препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, мієлосупресія (нейтрофіли <0,5 х109л та/або тромбоцити <50 х109л), тяжкі г.інфекції, вагітність і лактація, дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 100 мг, по 25 мг, по 50 мг; концентрат для приготування р-ну для інфузій, 20 мг/мл по 2,5 мл (50 мг), або 5 мл (100 мг), або 10 мл (200 мг), або по 20 мл (400 мг); р-н для ін'єкцій, 100 мг/5 мл по 5 мл; р-н для ін'єкцій, 20 мг/мл по 5 мл (100 мг)

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Цисплатин —протипухлинна дія етопозиду збільшується (у хворих, які вже отримували лікування цисплатином, виведення етопозиду може бути порушено). Цитостатики — підвищується токсична дія препарату на кістковий мозок. Не слід під час хіміотерапії застосовувати живі вакцини. Вакцинацію проводити ч/з 3 місяці після завершення терапії.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Чоловіки і жінки, які одержують терапію етопозидом, повинні застосовувати надійні методи контрацепції.
Лактація: Від годування груддю слід утримуватись

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпечність та ефективність не вивчалась
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Дотримувати правил щодо цитотоксичних препаратів. У випадку контакту вмісту капс. (капсули) зі шкірою або слизовою оболонкою уражені ділянки негайно промити водою з милом. Регулярний контроль складу крові (перед початком лікування, у перервах і перед кожним наступним курсом). Якщо до початку терапії проводилася променева терапія і хіміотерапія, дотримуватися достатнього інтервалу між цими двома видами лікування. При кількості тромбоцитів до 50 000/мм3 і абсолютної кількості нейтрофилів до 500/мм3 терапію припинити до повного відновлення показників крові. На фоні терапії у комбінації з іншими протипухлинними препаратами, може розвинутися г. (Гострий) лейкоз. Повторний курс лікування можливий, коли рівень лейкоцитів перевищує 4000 мм3. При наявності пригнічення кісткового мозку треба відмовитись від лікування, або зменшити дозу.
Інформація для пацієнта: Застосовувати тільки під постійним спостереженням лікаря, який має досвід хіміотерапії препаратами з цитотоксичним ефектом.