Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Соліфенацин (Solifenacin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування функціональних нейрогенних порушеннь сечовипусканняВегетотропні лікарські засобиАнтихолінергічні засобиСоліфенацин

Соліфенацин (Solifenacin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВЕЗИКАР®, Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Соліфенацин (Solifenacin)

Фармакотерапевтична група: G04BD08 - спазмолітичні засоби, які розслаблюють гладкі м'язи кровоносних судин, бронхів та інших внутрішніх органів.

Основна фармакотерапевтична дія: конкурентний, специфічний антагоніст холінергічних рецепторів переважно М3 підтипу; має слабку спорідненість з іншими рецепторами і тестованими іонними каналами.

Показання для застосування ЛЗ: лікування ургентного нетримання сечі, частого сечовипускання та ургентних позивів до сечовипусканняБНФ, які характерні для пацієнтів із с-мом гіперактивного сечового міхура.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза для дорослих – 5 мг препарату 1 р/добу (кількість разів на добу) незалежно від прийому їжі; якщо необхідно, доза може бути підвищена до 10 мг 1 р/ добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: запор, нудота, диспепсія, біль у животі, сухість глотки, гастро-езофагеальний рефлюкс, товстокишкова непрохідність, копростаз; нечіткість зору (порушення акомодації), сухість очей; сонливість, порушення смаку; втома, набряк нижніх кінцівок; сухість носової порожнини; сухість; утруднене сечовипускання, затримка сечовипускання, інфекції сечовивідних шляхів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до активної субстанції або до кожної з допоміжних речовин; затримка сечовипускання; тяжкі шлунково-кишкові захворювання (включаючи токсичний мегаколон); міастенія gravis; закритокутова глаукома; проведення гемодіалізу; тяжка печінкова недостатність; тяжка ниркова недостатність; печінкова недостатність середнього ступеня тяжкості, що перебувають на лікуванні активними інгібіторами цитохрому CYP3A4, наприклад, кетоконазолом.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 5 мг, по 10 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Прийом інших ЛЗ (лікарський засіб) з антихолінергічними властивостями може мати виразніші терапевтичні, також небажані ефекти. Після припинення приймання його до прийому наступних ЛЗ (лікарський засіб) антихолінергічної терапії повинен бути витриманий приблизно однотижневий інтервал. Терапевтичний ефект його може бути знижений при прийманні агоністів холінергічних рецепторів. Може знижувати ефект ЛЗ (лікарський засіб), які стимулюють перистальтику ШКТ: метоклопрамід і цизаприд. З кетоконазолом, ритонавіром , нелінавіром, ітраконазолом- дозу його обмежити до 5 мг. Фармакокінетичні взаємодії можливі з : верапамілом, дилтіаземом, рифампіцином, фенітоїном, карбамазепіном.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дотримуватись обережності
Лактація: Застосування не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при затримці сечовипускання, гемодіалізі, тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Даних про застосування у дітей немає.
Особи похилого та старечого віку: Немає необхідності коригувати дозу залежно від віку хворих.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком лікування встановити ймовірність інших причин частого сечовипускання (серцева недостатність, захворювання нирок). Якщо виявлена інфекція сечових шляхів, розпочати відповідну антибактеріальну терапію. Приймати з обережністю пацієнтам: з клінічно значущою обструкцією вихідного отвору сечового міхура, що призводить до ризику затримки сечовипускання; з обструктивними захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт); з ризиком зниження моторики ШКТ (шлунково-кишковий тракт); з тяжкою нирковою (кліренс креатиніну < 30 мл за хв) та помірною печінковою (показник Child-Pugh від 7 до 9) недостатністю; дози для цих пацієнтів не повинні перевищувати 5 мг; хто одночасно приймає кетоконазол; з грижею стравохідного отвору діафрагми та шлунково-стравохідним рефлюксом; тим, хто одночасно приймає бісфосфонати, які можуть спричинити або посилити езофагіт; вегетативною нейропатією. Пацієнти, які мають порушення чутливості до галактози, дефіцит лактази, з порушенням глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні приймати препарат.
Інформація для пацієнта: Може спричинити порушення акомодації та знижувати швидкість психомоторних реакцій, можливість виконання потенційно небезпечних видів діяльності вирішувати після оцінки індивідуальної реакції пацієнта на препарат.