Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Альфузозин (Alfuzosin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування функціональних нейрогенних порушеннь сечовипусканняВегетотропні лікарські засобиАнтагоністи альфа-адренергічних рецепторівАльфузозин

Альфузозин (Alfuzosin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДАЛЬФУЗИН, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ДАЛЬФАЗ® РЕТАРД, ДАЛЬФАЗ® СР, Санофі Вінтроп Індастріа, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Альфузозин (Alfuzosin)

Фармакотерапевтична група: G04CA01 - альфа-адреноблокатори

Основна фармакотерапевтична дія: знижує непрохідність нижнього відділу сечовипускального тракту, полегшує випорожнення міхура, знижує тиск виділення та підвищує об’єм сечі, викликаючи позив до сечовипускання, знижує залишковий об’єм сечі.

Показання для застосування ЛЗ: лікування функціональних розладів при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим рекомендовано по 1 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу) - вранці та увечері; хворим похилого віку та хворим, які застосовують гіпотензивні засоби, рекомендується починати лікування з 1 табл. (Таблетки) увечері, підвищуючи дозу відповідно до клінічної відповіді до 1 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: легке запаморочення, загальне нездужання, головний біль, сонливість; зниження гостроти зору; ортостатична гіпотензія, тахікардія, відчуття серцебиття, синкопе; нудота, біль у животі, діарея, сухість у роті; висип, свербіж; астенія, приливи, набряк, біль у грудній клітці, риніт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, ортостатична гіпотензія; тяжка недостатність функції печінки (клас С за класифікацією Child-Pugh); тяжка недостатність функції нирок (кліренс креатиніну <30 мл/хв); кишкова непрохідність (через вміст у складі препарату рицинової олії).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) пролонгованого вивільнення по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, пролонгованої дії по 5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не рекомендується комбінацій із блокаторами a1-адренорецепторів (празозин, урапідил і моноксидил) ч/з підсилення гіпотензивного ефекту. З обережністю призначати з альфузозином гіпотензивні препарати ч/з підсилення гіпотензивного ефекту

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовується для лікування жінок
Лактація: Не застосовується для лікування жінок

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при ортостатичній гіпотензії.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Починати лікування підвищуючи дозу відповідно до клінічної відповіді.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Протягом декількох год (Година) після прийому може розвинутися постуральна гіпотензія, із симптомами запаморочення, втома, потовиділення або без них. Ці явища тимчасові, не потребують припинення прийому препарату. Особливі заходи при призначенні препарату хворим з відомою підвищеною чутливістю до інших блокаторів a1-адренорецепторів. Якщо у пацієнта з ІХС (ішемічна хвороба серця) застосування спричиняє підвищення частоти нападів стенокардії на фоні звичайної антиангінальної терапії, препарат відмінити.
Інформація для пацієнта: Табл. проковтувати цілими, запиваючи склянкою води. Подрібнювання табл. може призвести до більш швидкого вивільнення та всмоктування діючої речовини препарату і як наслідок цього – швидкої появи побічних ефектів препарату. Особливо на початку лікування, можуть спостерігатися запаморочення, астенія та порушення гостроти зору.