Дифенгідрамін (Diphenhydramine) |
Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологія → Урологія. Лікарські засоби → Інші фармакотерапевтичні групи лікарських засобів, що застосовуються в урології → Дифенгідрамін
Дифенгідрамін (Diphenhydramine)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ДИМЕДРОЛ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів, Україна
- ДИМЕДРОЛ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
- ДИМЕДРОЛ, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
- ДИМЕДРОЛ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
- ДИМЕДРОЛ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
- ДИМЕДРОЛ, Одеське ВХФП "Біостимулятор" у формі ТОВ, м. Одеса, Україна
- ДИМЕДРОЛ, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
- ДИМЕДРОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
- КАЛЬМАБЕН, Фармацеутіше Фабрік МОНТАВІТ ГмбХ, Австрія
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Дифенгідрамін (Diphenhydramine)
Фармакотерапевтична група: R06AA02 - антигістамінні засоби для системного застосування.
Основна фармакотерапевтична дія: седативна, протиблювотна, антихолінергічна, протисудомна дія; містить блокатор Н1-рецепторів - дифенгідрамін, який вибірково пригнічує дію гістаміну на Н1 рецептори, знімає прояви алергії та свербежу; завдяки снодійному та заспокійливому ефектам, препарат полегшує процес засинання та подовжує тривалість сну; снодійний ефект починається через 30 хв (Хвилина) після перорального прийому препарату; дія на ЦНС (центральна нервова система) зумовлена центральною М-холінолітичною активністю та дією на Н3-рецептори мозку.
Показання для застосування ЛЗ: анафілактичний шок, кропив’янка, сінна пропасниця, сироваткова хвороба, геморагічний васкуліт (капіляротоксикоз), геморагічний діатез, вазомоторний нежить, мультиформна ексудативна еритема, ангіоневротичний набряк Квінке, контактні дерматити різноманітного генезу, сверблячі дерматози, свербіж, алергічний кон’юнктивіт та інші алергічні захворювання очей, АР (алергічні реакції), пов’язані з прийомом ліків; променева хвороба, БА (бронхіальна астма), хорея, морська і повітряна хвороба, хвороба Меньєра, блювання вагітних, післяопераційне блювання, струс мозку, опіки, обмороження, безсоння, неврози, неврастенія; анестезіології входить до складу літичної суміші; як седативний та снотворний засіб препарат застосовують самостійно або в комплексі з іншими снотворними.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 табл. (Таблетки) за 30 хв (Хвилина) до сну; при лікуванні стійких розладів сну препарат призначається протягом 14 днів; можливі повторні курси; для зняття проявів алергії препарат призначають дорослим та дітям старше 12 років по 1 табл. (Таблетки) 1-3 р/добу (кількість разів на добу); курс лікування 10-15 днів; 1 % р-н вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) дорослим по 1-5 мл (0,01-0,05 г); при цьому способі введення вищі дози становлять: разова - 0,05 г (5 мл), добова - 0,15 г (15 мл); у вену препарат вводять крапельно із розрахунку 0,02-0,05 г в 75-100 мл ізотонічного р-ну натрію хлориду.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, порушення концентрації уваги протягом наступного дня, особливо у разі недостатньої тривалості сну після прийому препарату; загальна слабкість; сухість в ротовій порожнині, носі та горлі, порушення зору, гастроінтестинальні порушення (нудота, блювання, діарея, запор, гастроезофагальний рефлюкс), порушення сечовиділення; реакції гіперчутливості, зміни у формулі крові, підвищення внутрішньоочного тиску і парадоксальні реакції у формі збудження центрального походження такі, як ажитація, роздратованість, нервозність, тривожний стан та безсоння; АР (алергічні реакції) на шкірі, контактні дерматити, реакції фотосенсибілізації та порушення функції печінки (холестатична жовтяниця); після різкого припинення тривалого прийому дифенгідраміну гідрохлориду, порушення сну можуть поступово знову проявитися; після невірного тривалого застосування може виникнути залежність від прийому препарату.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; напад БА (бронхіальна астма); феохромоцитома; закритокутова глаукома; епілепсія; уроджений подовжений QT-с-м; брадикардія, порушення ритму серця; тривале призначення препаратів, які можуть подовжувати QT-інтервал; гіпомагніємія, гіпокаліємія; прийом інгібіторів моноаміноксидази або алкоголю; вік до 12 років; вагітність та період лактації.
Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 1 % по 1 мл; табл. (Таблетки) по 0,05 г, по 0,1 г, по 30 мг.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Потенціює ефекти засобів для наркозу, снодійних, седативних засобів, наркотичних аналгетиків і місцевих анестетиків. З трициклічними антидепресантами - підсилення холіноблокуючої дії і пригнічуючої дії на ЦНС (центральна нервова система). Ризик розвитку судом при застосуванні з аналептиками.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при гіпертрофії передміхурової залози, стенозі шийки сечового міхура, з обережністю при порушенні функції.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: До 6 років – протипоказаний. Призначають у формі табл. (Таблетки), супозиторіїв, мазей
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Не вводити п/ш (підшкірне введення) внаслідок подразнюючої дії. З обережністю призначають пацієнтам із закритокутовою глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози, стенозуючою виразкою шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), стенозом шийки сечового міхура, БА (бронхіальна астма).
Інформація для пацієнта: Не застосовують до та під час роботи у пацієнтів, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій. Вживання алкоголю протипоказане.