Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Натаміцин (Natamycin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротимікробні та антисептичні засобиАнтибіотикиНатаміцин

Натаміцин (Natamycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІМАФУЦИН®, Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Натаміцин (Natamycin)

Фармакотерапевтична група: А07АА03 – протимікробні засоби, які застосовуються при кишкових інфекціях. Антибііотики

Основна фармакотерапевтична дія: фунгістатична дія; полієновий а/б (Антибіотик) широкого спектра дії, активний щодо патогенних грибків, включно з дріжджовими грибками та особливо Candida albicans; не має сенсибілізуючої здатності; завдяки кишковорозчинній оболонці діє тільки в кишечнику.

Показання для застосування ЛЗ: грибкові захворювання кишечнику, в т.ч. г. (Гострий) псевдомембранозний та г. (Гострий) атрофічний кандидоз у пацієнтів з кахексією, імунною недостатністю, а також після терапії антибіотиками, кортикостероїдами, цитостатиками; кандидоз кишечнику; в складі комплексної терапії при системних грибкових захворюваннях.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для лікування кандидозу кишечнику дорослим призначають по 1 табл. (Таблетки) 4 р/добу (кількість разів на добу) в середньому протягом 1 тижня; для дітей звичайно достатня доза 50 мг 2-4 р/добу (кількість разів на добу); для лікування поширеного кандидозу шкіри призначають 1 табл. (Таблетки) 4 р/добу (кількість разів на добу) (для дорослих) протягом 1 тижня; для лікування кандидозу нігтів призначають 1 табл. (Таблетки) 4 р/добу (кількість разів на добу) протягом 2-3 місяців; для лікування вагінального кандидозу у випадку стійких інфекцій 1 табл. (Таблетки) 4 р/добу (кількість разів на добу) протягом 10-20 днів в доповнення до застосування вагінальних супозиторіїв; тривалість лікування індивідуальна; після зникнення симптомів захворювання рекомендуєтся продовжувати лікування ще декілька днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота та діарея.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 100 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна застосовувати
Лактація: Можна застосовувати

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Допускається вживання розділеної табл.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Натаміцин